Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Rise of the Tomb Raider: 20. rocznica serii (PC)

Dodatki do Rise of the Tomb Raider: 20. rocznica serii

Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi
Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi

dodatek do gry11 października 2016

Fabularne rozszerzenie do gry Rise of the Tomb Raider. Gracze po raz kolejny wcielają się w rolę nieustraszonej Lary Croft, a zadaniem, jakie na nich czeka, jest spenetrowanie jej rodzinnej posiadłości. Bohaterka musi bowiem dowieść, że jest prawowitą spadkobierczynią ogromnego majątku, zgromadzonego przez jej przodków. W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry, akcja Rise of the Tomb Raider: Blood Ties ogranicza się wyłącznie do posiadłości Croftów. Oprócz trybu fabularnego, w grze pojawia się także specjalny wariant rozgrywki przypominający klasyczną hordę, który nosi miano Lara's Nightmare. Heroina musi w nim bronić posiadłości przed potworami wyjętymi z jej sennych koszmarów, co uskutecznia przy pomocy szerokiego wachlarza broni palnej. Dodatek został wydany zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i w wersji pudełkowej, jako część pakietu Rise of the Tomb Raider: 20 Rocznica Serii. W wersji na PlayStation 4 zaimplementowano obsługę gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga -  Świątynia wiedźmy
Rise of the Tomb Raider: Baba Yaga - Świątynia wiedźmy

dodatek do gry28 stycznia 2016

Pierwszy z planowanych dodatków fabularnych wchodzących w skład przepustki sezonowej do gry Rise of the Tomb Raider studia Crystal Dynamics. Opracowane przez twórców gry podstawowej rozszerzenie nie wprowadza żadnych zmian zarówno w kwestii oprawy, jak i mechaniki rozgrywki, koncentrując się w całości na całkiem nowej przygodzie Lary Croft. W dodatku Baba Yaga – The Temple of the Witch protagonistka trafia do okrytego złą sławą lasu w poszukiwaniu zaginionej rosyjskiej ekspedycji. Na miejscu okazuje się, że przyjdzie jej stawić czoła prawdziwemu koszmarowi, a za tajemniczymi wydarzeniami kryje się nie kto inny, jak znana ze słowiańskich mitów i legend wiedźma Baba Jaga. W trakcie przygody Lara spotka nieznanych dotąd przeciwników i zwiedzi niedostępną wcześniej lokację, jaką stanowi wspomniany wyżej las z położonym w jego sercu grobowcem. Zestaw nowości w DLC uzupełnia zaś nowy strój bohaterki oraz niedostępny wcześniej łuk.

DLC do Rise of the Tomb Raider: 20. rocznica serii

Pakiet 20 Year Celebration

cena: 45,00 zł

DLC11 października 2016

Dodatkowa zawartość przygotowana z okazji rocznicowego wydania Rise of the Tomb Raider na konsolę PlayStation 4. W skład pakietu uzupełniającego edycje na PC i XONE wchodzi nowy rozdział kampanii, zatytułowany Więzy krwi, w którym zwiedzamy posiadłość Croftów w poszukiwaniu dowodu potwierdzającego nasze prawa do majątku. Ponadto znajdziemy tu dodatek Koszmar Lary, tryb wytrzymałości przeznaczony do współpracy dwóch osób, poziom trudności „Mistrzyni survivalu”, rozmaite karty i stroje oraz pięć klasycznych modeli Lary Croft. Pozwalają one zagrać bohaterką kanciastą i pokrytą teksturami niskiej rozdzielczości, niczym w pierwszych odsłonach cyklu.

Remnant Resistance Pack

cena: 13,00 zł

DLC31 marca 2016

W skład pakietu wchodzi strój Ocalałych, dzięki któremu Lara może opatrywać rany nie zużywając zasobów, skórka do pistoletu ciężkiego Księżycowy cień i rzadka karta, która zwiększa odporność Lary na wrogi ostrzał.

Zimna ciemność

cena: 43,00 zł

DLC29 marca 2016

W dodatku mierzymy się ze zmutowanymi zwierzętami i ludźmi, którzy przemienili się w bestie w wyniku wkroczenia na teren tajnej bazy z czasów zimnej wojny. Przeciwnicy nacierają falami, a gracz w przerwach między starciami zbiera łupy i wytwarza przedmioty, mogące przydać się podczas dalszej walki o życie.

The Wilderness Survivor Pack

cena: 13,00 zł

DLC9 lutego 2016

W skład pakietu wchodzi strój Nightshade, który daje Larze szansę na pozyskanie egzotycznych składników ze pospolitych zwierząt, krwawy topór Deathsong oraz pakiet kart z gwarantowaną rzadką kartą i zwiększonym prawdopodobieństwem wylosowania kolejnych rzadkich kart.

The Siberian Ranger Pack

cena: 13,00 zł

DLC28 stycznia 2016

W skład pakietu wchodzi tytułowy strój, który umożliwia Larze zabranie większej ilości amunicji specjalnej, skórka do pistoletu semi-auto Accipiter Nox oraz pakiet kart z gwarantowaną rzadką kartą i zwiększonym prawdopodobieństwem wylosowania kolejnych rzadkich kart.

The Ancient Vanguard Pack

cena: 13,00 zł

DLC28 stycznia 2016

W skład pakietu wchodzi tytułowy strój, który przyspiesza regenerację zdrowia Lary, skórkę Guiding Light dla łuku oraz pakiet kart z gwarantowaną rzadką kartą i zwiększonym prawdopodobieństwem wylosowania kolejnych rzadkich kart.

The Prophet’s Legacy Pack

cena: 13,00 zł

DLC28 stycznia 2016

W skład pakietu wchodzi strój Immortal Guardian, który redukuje obrażenia zadawane przez ogień grecki, sztylet Piercing Truth oraz pakiet kart z gwarantowaną rzadką kartą i zwiększonym prawdopodobieństwem wylosowania kolejnych rzadkich kart.

Sparrowhawk Pack

cena: 13,00 zł

DLC28 stycznia 2016

W skład pakietu wchodzi strój Krogulec, podnoszący myśliwskie umiejętności Lary, skórka do łuku refleksyjnego z białego drewna oraz rzadka karta Mistrz Polowania, która podwaja obrażenia zadawane zwierzętom i pozwala Larze pozyskiwać z nich dwa razy więcej surowców.

Hope's Bastion Pack

cena: 13,00 zł

DLC28 stycznia 2016

W skład pakietu wchodzi strój Bastion Nadziei, zwiększający siłę strzałów z napiętego łuku, skórka do topora bojowego Egzekutor oraz rzadka karta Moloch, która zapewnia Larze chwilowe wzmocnienie pancerza po każdym zabiciu wroga.

Tactical Survivor Pack

cena: 13,00 zł

DLC28 stycznia 2016

W skład pakietu wchodzi strój Mistrz Taktyki, umożliwiający Larze wytwarzanie amunicji specjalnej przy mniejszym zużyciu zasobów, łuk bloczkowy z włókna węglowego oraz rzadka karta Mistrz Łuku, dzięki której Lara uzyskuje wszystkie ulepszenia łuków, możliwość zadawania większych obrażeń oraz większe przybliżenie.

Apex Predator

cena: 13,00 zł

DLC28 stycznia 2016

W skład pakietu wchodzi strój Drapieżnik, zmniejszający obrażenia zadawane przez zwierzęta oraz ręczne działo Venom o niezwykłej sile rażenia z możliwością pełnego ulepszenia.

Endurance Mode

cena: 43,00 zł

DLC28 stycznia 2016

Dodatkowy tryb rozgrywki, w którym celem jest przetrwanie. Ważną rolę odegra w nim crafting, który pozwoli wytwarzać potrzebne narzędzia w ciągu dnia, a następnie po zachodzie słońca bronić się z ich wykorzystaniem przed drapieżnikami oraz niebezpiecznymi ludźmi. Tryb oferuje rankingi, za sprawą których rywalizujemy z innymi graczami, a wszystko to uzupełnia nowy strój i broń.