Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Don't Starve (PC)

Don't Starve: Hamlet
Don't Starve: Hamlet

dodatek do gry14 maja 2019

Kolejne rozszerzenie do Don't Starve, popularnej gry survivalowej od niezależnego studia Klei Entertainment. Gracze raz jeszcze wcielają się w naukowca Wilsona, starającego się przetrwać w nieprzyjaznym świecie zamieszkanym przez dziwaczne stwory. Główną atrakcją jest wprowadzenie zaginionego miasta świnioludzi, w którym bohater znajduje sklepy, domy oraz inne inaczej niedostępne struktury. Dochodzą do tego nowe stwory oraz biomy do poznania. Dodatek przeznaczony jest dla jednego gracza i nie pozwala na zabawę ze znajomymi w kooperacyjnym Don't Starve Together.

Don't Starve Together
Don't Starve Together

dodatek do gry21 kwietnia 2016

Opracowane przez autorów pierwowzoru ze studia Klei Entertainment, samodzielne rozszerzenie do ciepło przyjętego survivalowego sandboksa Don’t Starve z 2013 roku. Głównym założeniem dodatku jest przeniesie podstawowych założeń gry macierzystej na grunt kooperacyjnej rozgrywki wieloosobowej. Podczas zabawy zajmujemy się więc nadal eksploracją świata, zdobywaniem żywności, budowaniem schronu, a także walką z rozmaitymi przeciwnikami i dbaniem o stan fizyczny i psychiczny bohatera. Główną nowością jest tu jednak możliwość interakcji z innymi graczami, którzy w świecie pełnym zagrożeń mogą okazać się zarówno naszymi wrogami, jak i nieocenionymi sojusznikami. Don’t Starve Together pozwala na zabawę zarówno z przyjaciółmi, jak i zupełnie obcymi graczami. Dodatkowym atutem gry jest zawartość wydanego wcześniej DLC Reign of Giants, wzbogacającego oryginalną produkcję o nowe biomy, przeciwników oraz pełny cykl roczny. Całość udostępniona została za darmo dla wszystkich posiadaczy podstawki.

Don't Starve: Shipwrecked
Don't Starve: Shipwrecked

dodatek do gry31 marca 2016

Kolejny dodatek DLC do bestsellerowego, survivalowego sandboksa Don’t Starve. W przeciwieństwie do dwóch wydanych wcześniej rozszerzeń, został on jednak opracowany nie przez twórców oryginału, lecz przez zespół Capybara Games, znany m.in. z takich gier jak Below czy Superbrothers: Sword & Sworcery. Don’t Starve: Shipwrecked koncentruje się wyłącznie na zawartości dla pojedynczego gracza, czerpiąc przy tym inspiracje z kultowych powieści przygodowych, takich jak Przypadki Robinsona Crusoe. Zostały one jednak wzbogacone elementami fantasy oraz charakterystyczną dla gry dawką poczucia humoru. Rozszerzenie wprowadza do rozgrywki nowe lokacje, postacie, typy wrogów oraz efekty pogodowe. Ponadto w grze pojawiła się możliwość korzystania z łodzi i podróżowania nią po morzach wypełnionych licznymi wysepkami. Pod względem oprawy dodatek nie odbiega poziomem od gry macierzystej i choć pojawił się szereg całkiem nowych elementów graficznych, pozostały one zgodne ze stylem oryginału.

Don't Starve: Reign of Giants
Don't Starve: Reign of Giants

dodatek do gry21 kwietnia 2014

Pierwszy z oficjalnych dodatków do niezwykle oryginalnej, sandboksowej gry akcji Don’t Starve, autorstwa kanadyjskiego studia Klei Entertainment. Rozszerzenie o nazwie Reign of Giants wprowadza do rozgrywki sporą ilość nowości, na czele z zupełnie nowymi biomami, wypełnionymi niespotykanymi dotąd stworzeniami (tytułowymi Gigantami) oraz całą masą znajdziek, które mogą okazać się dla nas równie przydatne, co zabójcze. Prócz tego, w grze pojawiły się dwie kolejne pory roku: jesień i wiosna, które uzupełniają pełny cykl roczny ze wszystkimi jego konsekwencjami (np. wiosenne deszcze czy letnie upały). Wśród galerii grywalnych postaci spotykamy dwoje nowych bohaterów: aktorkę Wigfrid oraz uwięzionego w ciele pająka chłopca imieniem Webber. Sama oprawa gry nie uległa większym zmianom, jednak świat Don’t Starve stał się jeszcze większy i niebezpieczniejszy, stawiając przed graczami zupełnie nowe wyzwania, z których część wymagać może zmiany dotychczasowych strategii rozgrywki.

Don't Starve Together

DLC15 grudnia 2014

Samodzielny multiplayerowy dodatek do survivalowej gry Don't Starve, pozwalający walczyć o przetrwanie w większym gronie. Rozszerzenie jest oferowane w pakiecie Don't Starve Together Frontier Pack za kwotę około 84 złotych (ok. 21 złotych dla posiadaczy Don't Starve - po upływie Wczesnego Dostępu pobiorą oni dodatek za darmo).