Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 czerwca 2020, 11:56

Zapowiedziano Don’t Starve: Newhome

Chińska firma Tencent zapowiedziała Don’t Starve: Newhome – darmową kontynuację popularnego survivalu od studia Klei Entertainment, która powstaje z myślą o smartfonach. W przyszłym miesiącu odbędą się zamknięte beta-testy tej produkcji.

Zapowiedziano Don’t Starve: Newhome - ilustracja #1
Don’t Starve cieszy się dużą popularnością.

W SKRÓCIE:

  1. zapowiedziano Don’t Starve: Newhome – darmową kontynuację Don’t Starve, która powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych;
  2. produkcja nie ma na razie daty premiery;
  3. w przyszłym miesiącu odbędą się zamknięte beta-testy.

Firma Tencent zapowiedziała Don’t Starve: Newhome – darmową, mobilną kontynuację popularnej gry roguelike od studia Klei Entertainment (via Digital Trends). Produkcja ma rozwijać koncepcje i pomysły znane z poprzednich odsłon – mowa m.in. o survivalowych mechanikach oraz funkcjach sieciowych. Otrzymamy m.in. nową kampanię, tryb kooperacyjny, możliwość budowania domów i nowe typy przeciwników.

Don’t Starve: Newhome nie ma na razie wyznaczonej daty premiery, jednak wiemy, że w przyszłym miesiącu rozpoczną się zamknięte beta-testy tej produkcji. Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem w nich udziału, powinniście odwiedzić ten adres i wypełnić formularz (wymaga on podania adresu e-mail i wybrania platformy, na której zamierzamy grać).

Oryginalne Don’t Starve ukazało się w 2013 roku. Początkowo gra była dostępna tylko na komputerach, ale później ukazała się także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W latach 2015-2016 stworzono również port dedykowany urządzeniom mobilnym, zatytułowany Don’t Starve: Pocket Edition. Produkcja doczekała się też samodzielnego rozszerzenia Don’t Starve Together, które wzbogaciło znaną formułę o tryb kooperacyjny.

  1. Don’t Starve: Newhome – strona oficjalna