Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Don't Starve: Newhome (AND)

Don't Starve: Newhome

Don’t Starve: Newhome jest mobilną kontynuacją hitowej gry typu survival z 2014 roku. Produkcja wprowadza szereg usprawnień w rozgrywce i oferuje tryb kooperacyjny. Za jej opracowanie odpowiadają firmy Klei Entertainment i Tencent.

Akcji | fantasy | roguelike | sandbox | 2D | survival | kooperacja | crafting

Okładka Don't Starve: Newhome (AND)

data premiery gry:

lip2021

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Don’t Starve: Newhome to mobilna kontynuacja znanego roguelike’a, który trafił na pecety w 2013 roku (potem doczekał się jeszcze kilku portów na inne platformy). Podobnie jak samodzielny dodatek do tamtej produkcji – Don’t Starve Together – Newhome oferuje sieciowy tryb kooperacyjny. Gra wprowadza też szereg poprawek w mechanice rozgrywki. Za jej stworzenie odpowiada studio Klei Entertainment. Wydawcą jest chińska firma Tencent.

Mechanika

Podstawy rozgrywki w Don’t Starve: Newhome są takie, jak w poprzednich odsłonach. Obserwując akcję z góry (tzw. perspektywa top-down), eksplorujemy pełen niebezpieczeństw świat (lokacje są zróżnicowane – natrafimy także na nowe miejsca), a naszym podstawowym zadaniem jest przetrwanie tak długo, jak to tylko możliwe. By to zrobić, musimy walczyć, a także zdobywać żywność i surowce.

Ważną rolę odgrywa budowanie i tworzenie przedmiotów. Tym razem wznosimy nie tylko schron, ale i pełnoprawne domostwo. Z kolei crafting umożliwia wyprodukowanie wielu nowych rzeczy ułatwiających przeżycie w tym nieprzychylnym środowisku. Grając natrafimy też na zupełnie nowe rodzaje budynków oraz stworzeń.

Tryby gry

W Don’t Starve: Newhome możemy grać samotnie albo z innymi, ale zabawa nabiera rumieńców w sieciowym trybie kooperacyjnym.

Kwestie techniczne

Don’t Starve: Newhome posiada ładną, dwuwymiarową oprawę graficzną, która prezentuje się bardzo podobnie do poprzednich odsłon cyklu – jest oparta na rysunkach wykonanych w bardzo charakterystycznym stylu artystycznym. Nie zabrakło też sporej dawki czarnego humoru, będącego znakiem rozpoznawczym serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Wymagania wiekowe Don't Starve: Newhome

16+

Tencent przejmuje twórców Don't Starve i Mark of the Ninja
Tencent przejmuje twórców Don't Starve i Mark of the Ninja

wiadomość23 stycznia 2021

Firma Tencent nabyła większość udziałów w Klei Entertainment. Założyciel studia znanego z Don't Starve oraz Mark of the Ninja zapewnił, że w praktyce nie zmieni to nic w funkcjonowaniu zespołu, który zachowa pełną autonomię twórczą.

Zapowiedziano Don’t Starve: Newhome
Zapowiedziano Don’t Starve: Newhome

wiadomość25 czerwca 2020

Chińska firma Tencent zapowiedziała Don’t Starve: Newhome – darmową kontynuację popularnego survivalu od studia Klei Entertainment, która powstaje z myślą o smartfonach. W przyszłym miesiącu odbędą się zamknięte beta-testy tej produkcji.

AND
iOS