Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry The Evil Within (PC)

The Evil Within: The Executioner
The Evil Within: The Executioner

dodatek do gry26 maja 2015

Trzecie rozszerzenie fabularne do mrocznego survival horroru The Evil Within z 2014 roku, wchodzące w skład przepustki sezonowej. Podobnie jak podstawka, dodatek osadzony jest w ponurym szpitalu psychiatrycznym, w którym dochodzi do brutalnej masakry. Co ciekawe, akcję The Executioner przedstawiono z perspektywy jednego z przeciwników głównego bohatera podstawowej wersji gry. Postać ta, znana jako The Keeper, to przerażający potwór mający sejf na miejscu głowy, a w rękach dzierżący tłuczek do mięsa – wcielenie skrywanych koszmarów Sebastiana. W ten sposób twórcy ze studia Tango Gameworks (pod wodzą Shinjiego Mikamiego, ojca cyklu Resident Evil) dali graczom spojrzeć na zawiłości fabularne produkcji z zupełnie innej perspektywy. Co więcej, zabieg ten pozwolił obrócić rozgrywkę o 180 stopni. Zamiast uciekać i walczyć z rozmaitymi potworami, gracz staje się tytułowym egzekutorem, brutalnie mordującym niewinne ofiary. Zmianę tę podkreśla porzucenie widoku TPP na rzecz perspektywy pierwszoosobowej.

The Evil Within: The Consequence
The Evil Within: The Consequence

dodatek do gry21 kwietnia 2015

Drugi z dodatków DLC udostępnionych w ramach przepustki sezonowej do survival horroru The Evil Within. Fabuła rozszerzenia opowiada dalszy ciąg dwuczęściowej historii, zapoczątkowanej w pierwszym z dodatków fabularnych. Akcja zaczyna się dokładnie w tym momencie, w którym zakończyło się The Assignment, a gracze ponownie przejmują kontrolę nad Juli Kidman – dotkniętą amnezją partnerką głównego bohatera, która w toku gry podstawowej znika w niewyjaśnionych okolicznościach. W miarę postępów rozgrywki znajdujemy odpowiedzi na wszystkie dręczące nas pytania i dowiadujemy się, jaki sekret kryje się za tajemniczym zniknięciem naszej protagonistki. Podobnie jak w grze macierzystej, zabawa sprowadza się do eksploracji, rozwiązywania zagadek i walki w rozmaitymi potworami. Całości towarzyszy jednak nieco gęstszy klimat i spotęgowana atmosfera grozy.

The Evil Within: The Assignment
The Evil Within: The Assignment

dodatek do gry10 marca 2015

Pierwszy fabularny dodatek DLC, wchodzący w skład przepustki sezonowej do gry The Evil Within – trzecioosobowego survival horroru studia Tango Gameworks. Fabuła gry skupia się na losach trójki detektywów, wysłanych do szpitala psychiatrycznego, celem zbadania popełnionych tam morderstw. Akcja rozszerzenia toczy się równolegle do wydarzeń znanych z gry podstawowej, ale tym razem obserwujemy je z perspektywy zupełnie innej osoby. Protagonistką dodatku jest bowiem Juli Kidman – partnerka detektywa Sebastiana Castellanosa, której losy nie zostały do końca wyjaśnione w grze macierzystej. Wcielając się w jej postać, gracze mają okazję zbadać wszystkie zawiłości fabuły i dowiedzieć się, co tak naprawdę kryło się za tajemniczymi zniknięciami bohaterki. Nowy wątek historii odkrywamy poprzez eksplorację i rozwiązywanie zagadek, choć czekają nas też sekwencje akcji i walka z odrażającymi potworami. Całość nacechowana jest znacznie mroczniejszym i bardziej klaustrofobicznym klimatem rozgrywki.