Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Dragon Age: Inkwizycja (PC)

Dodatki do Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inkwizycja - Intruz
Dragon Age: Inkwizycja - Intruz

dodatek do gry8 września 2015

Trzeci i ostatni z planowanych dodatków DLC do gry Dragon Age: Inquisition studia BioWare. Jego celem jest przede wszystkim dostarczenie graczom nowych przygód, tak więc pod względem mechaniki w rozgrywce nie zaszły praktycznie żadne zmiany. Fabuła dodatku stanowi swoisty epilog kampanii podstawowej i rozpoczyna się dwa lata po wydarzeniach znanych z podstawki. Pokazuje ona, jakie zmiany zaszły przez ten czas w Inkwizycji i próbuje odpowiedzieć na pytanie, co mogło stać się z organizacją po spełnieniu przez nią zadań, do których została powołana. W trakcie nowej kampanii odwiedzamy więc znajome miejsca i spotykamy dobrze znane postaci. To jednak nie wszystko, gdyż w dodatku Intruz (ang. Trespasser) stawiamy też czoła całkiem nowemu zagrożeniu, wywołanemu przez rasę Qunari. Uważni gracze odnajdą tu też szereg wskazówek, co do przyszłości krainy Thedas i tego, co może się wydarzyć w planowanej, czwartej odsłonie cyklu.

Dragon Age: Inkwizycja - Zstąpienie
Dragon Age: Inkwizycja - Zstąpienie

dodatek do gry11 sierpnia 2015

Drugi fabularny dodatek DLC do gry Dragon Age: Inquisition z 2014 roku. Akcja rozszerzenia toczy się jeszcze przed finałem głównego wątku gry i przenosi graczy ponownie na znane z poprzednich odsłon cyklu Głębokie Ścieżki. Stanowią one rozległą sieć podziemnych tuneli, która podczas Pierwszej Plagi została pozostawiona na pastwę mrocznych pomiotów. Zadaniem grupy śmiałków jest odkrycie źródeł tajemniczych trzęsień ziemi, zagrażających krainie Thedas. Przygotowana przez twórców zawartość to jednak nie tylko nowe zadania fabularne, ale także cała masa śmiertelnych pułapek i nowych przeciwników oraz innych niebezpieczeństw. W trakcie gry możemy też poznać nieco lepiej historię rasy krasnoludów, zdobyć nowe wyposażenie oraz odblokować kolejne osiągnięcia.

Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona
Dragon Age: Inkwizycja - Szczęki Hakkona

dodatek do gry24 marca 2015

Pierwszy dodatek fabularny do gry Dragon Age: Inquisition studia BioWare, która ukazała się pod koniec 2014 roku. Rozszerzenie dedykowane jest rozgrywce jednoosobowej i wprowadza zupełnie nowy wątek dziejów Inkwizytora, działającego na rzecz zjednoczenia ludów Thedas i powstrzymania inwazji demonów z innego wymiaru. Tym razem zadaniem gracza jest odkrycie prawdziwych losów ostatniego Inkwizytora oraz potężnego smoka, na którego polował. W tym celu odwiedzamy górzyste, południowe rejony kontynentu, zamieszkane przez plemię Awarów, aby zdobyć szacunek tych niezależnych łowców. Okażą się oni cennym sprzymierzeńcem w walce członkami tajemniczego kultu oraz starożytnym bogiem wojny, zagrażającym całemu światu. Prócz samej fabuły, oddającej do dyspozycji graczy zupełnie nową krainę z masą niebezpiecznych wyzwań i nieznanych dotąd przeciwników, dodatek oferuje także niesłychanie przydatny zestaw nowych pancerzy oraz broni.

DLC do Dragon Age: Inkwizycja

Łupy Qunari

cena: 14,99 zł

DLC21 lipca 2015

Zestaw nowych elementów do personalizacji Inkwizycji, inspirowany stylem Par Vollen. Wśród nich: ogromny tron wojownika, rzeźby na cześć ludu Qunari, dwie wyjątkowe zbroje (m.in. arishoka) oraz dwa schematy umożliwiające wykonanie elementów pancerza dla członków drużyny.

Awarskie łupy

cena: 14,99 zł

DLC9 czerwca 2015

Pakiet zawiera nowe elementy do personalizacji Inkwizycji, w tym pięć awarskich wierzchowców, dwie zbroje dostępne jako łupy oraz schematy, dzięki którym drużyna zyska przewagę nad wrogiem. Nie zabrakło też dodatkowych opcji dostosowywania bazy.

Zabójca smoków

cena: za darmo

DLC5 maja 2015

Darmowy dodatek do trybu multiplayer, wprowadzający trzy grywalne postacie (awarski Stróż Nieba, Virtuoz Cyter i Izabela) oraz nową mapę (zamek na południowym wybrzeżu Fereldenu), na której gracze zmierzą się z wielkimi smokami.

Czarne emporium

cena: za darmo

DLC5 maja 2015

Pakiet wprowadza do gry cztery wysokopoziomowe sklepy z uzbrojeniem, akcesoriami, materiałami i schematami rzemieślniczymi oraz innymi rzadkimi przedmiotami. Dodatek umożliwia też zmianę wyglądu twarzy postaci za pośrednictwem Lustra Transformacji.

Zniszczenie

cena: za darmo

DLC16 grudnia 2014

Pakiet rozbudowuje istniejące mapy wieloosobowe o nowe lokacje i dodaje szereg agresywnych zwierząt atakujących obie strony konfliktu.