Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2022, 14:55

600 zł - tyle kosztuje imponująca figurka z gry Dragon Age: Inkwizycja

Wydawnictwo Dark Horse wypuściło na rynek limitowaną figurkę Żelaznego Byka znanego z gry Dragon Age: Inkwizycja. Można ją zdobyć na własność za niecałe 160 dolarów.

Jesteście kolekcjonerami, specjalizującymi się w gromadzeniu figurek z różnych gier? Jeśli tak, to być może znacie katalog wydawnictwa Dark Horse, które choć jest głównie kojarzone z komiksami (jak Hellboy czy Sin City), może się również pochwalić wypuszczeniem na rynek gadżetów dla fanów rozmaitych marek. Jednym z kolejnych jest figurka, prezentująca Żelaznego Byka z gry Dragon Age: Inkwizycja.

Szczegóły techniczne

Żelazny Byk to przedstawiciel rasy Qunari, który może zostać towarzyszem postaci gracza w trakcie zabawy, a nawet nawiązać z nią romans.

  1. Statuetka przedstawiająca tego bohatera, wydana przez Dark Horse, ma wymiary 260,35 mm x 332,232 mm x 200,152 mm i waży nieco ponad 3,6 kilograma.
  2. Figurkę wykonano z polyresinu, czyli specjalnego związku żywicy.
  3. Wyrzeźbiono ją w Bigshot Toyworks, a pomalowano w J.W. Productions. Trzeba przyznać, że prezentuje się imponująco.

Jeśli chcielibyście postawić figurkę Żelaznego Byka na swoim biurku lub półce, musicie przygotować się na niemały wydatek. Wyceniono ją bowiem na 159,99 dolarów (około 633 złote).

Sam zakup nie gwarantuje natychmiastowej dostawy. Statuetki będą wysyłane dopiero między wrześniem a grudniem tego roku.

Mimo to warto się spieszyć. Nakład figurek jest bowiem limitowany. Wyprodukowanych zostanie jedynie 1000 sztuk.

Nie tylko Byk

Warto zaznaczyć, że Żelazny Byk nie jest jedynym bohaterem Dragon Age: Inkwizycji, którego figurka znajduje się w katalogu wydawnictwa Dark Horse. Zakupić można także statuetkę krasnoluda Varrica, a w planach jest również Morrigan (via PC Gamer).

  1. Oficjalna strona wydawnictwa Dark Horse

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej