Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Europa Universalis III - poradnik do gry

Europa Universalis III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Europa Universalis III - poradnik do gry

Europa Universalis jest grą dość złożoną. Z tego względu ten poradnik nie powinien być traktowany jako źródło wyczerpującej wiedzy na jej temat. Moim celem było raczej stworzenie tekstu będącego pomocą dla graczy rozpoczynających swoją przygodę z grami tworzonymi przez Paradox, niż napisanie kompendium wiedzy dla weteranów. Dokonując selekcji materiału do poradnika zdecydowałem się więc skupić na rozgrywce państwami europejskimi.

Gra krajem nie należącym do zachodniej grupy kulturowej jest wyraźnie trudniejsza - wolniejsze tempo rozwoju naukowego, brak dostępu do części technologii i generalnie słabsze oddziały wojskowe - to już wyzwanie dla graczy bardziej doświadczonych.

Pisząc poradnik zakładałem, że czytelnik zapoznał się z instrukcją. Wyjaśnia ona większość specyficznych dla gry rozwiązań, opisuje interface i podstawy niezbędne do swobodnego posługiwania się tą dość skomplikowaną gra strategiczną. Z tego względu poruszam kwestie omówione w instrukcji tylko jeśli jest to konieczne.

Ostania uwaga techniczna - poradnik pisałem na podstawie polskiej wersji językowej 1.1. Ponieważ Paradox słynie z wydawania poprawek wyraźnie zmieniających reguły rozgrywki już po premierze niewykluczone, że pewne fragmenty tego poradnika za rok, dwa nieco się zdezaktualizują.

Informacje o Europa Universalis III - poradnik do gry

Autor : Łukasz Gajos Gajewski

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 30, ilustracje: 13 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Europa Universalis III - poradnik do gry