Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - poradnik do gry

Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - poradnik do gry

Witamy w poradniku do trzeciej gry z serii Neverwinter Nights, czyli dodatku o nazwie Hordes of the Underdark (Hordy Podmroku) - Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - poradnik do gry

Wstęp

Witamy w poradniku do trzeciej gry z serii Neverwinter Nights, czyli dodatku o nazwie Hordes of the Underdark (Hordy Podmroku). Zanim przejdziecie do opisu, radzimy zapoznać się z uaktualnioną legendą, a także z listą zmian co do sposobu grania w opisywany dodatek. Życzymy przyjemnej lektury.

Legenda

Na mapach legenda prezentuje się następująco:

W tekście natomiast czcionką - Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - poradnik do gry

W tekście natomiast czcionką...

 

a) ...brązową zaznaczone są ważniejsze osoby

b) ...niebieską zaznaczone są ważniejsze przedmioty

c) ...zieloną zaznaczone są numery ważniejszych miejsc (czyli zielone kółka na mapie)

d) ...pomarańczową zaznaczone są przejścia między lokacjami (czyli żółte kółka na mapie)

e) ...pogrubioną zaznaczone są nazwy miejsc

f) ...pogrubioną i pochyłą zaznaczone są nazwy zadań

Dobre rady

Najemnicy: Masz do wyboru kilku najemników, niestety - tylko znajomy Deekin będzie mógł ci towarzyszyć przez wszystkie trzy rozdziały. Sharwyn , Tomi , Linu i Daelan mogą dołączyć się do ciebie tylko w pierwszym rozdziale, i nie przechodzą do drugiego. Nathyrra (zabójca) i Valen (mistrz broni) mogą do ciebie przyłączyć się w drugim rozdziale i pozostać do końca gry. W trzecim rozdziale jest jeszcze jeden najemnik do dołączenie się - dobra (jako paladyn) lub zła (jako czarny strażnik, w zależności jak wykonasz pewne zadanie) Aribeth . Zmiany są dość poważne. Przede wszystkim teraz możesz mieć w drużynie DWÓCH najemników, a nie jak poprzednio - tylko jednego. Po drugie, zwracaj uwagę na towarzyszy płci przeciwnej niż twoja, gdyż w grze są skrypty romansu, który można całkiem ciekawie poprowadzić - i to naprawdę w różne strony.

Rozmowy: Rozmawiaj z każdą napotkaną osobą, o wszystkim o czym tylko możesz. Czasami (najczęściej w trzecim rozdziale) będziesz dostawał doświadczenie za samo zdobywanie informacji.

Odpoczynek: W przeciwieństwie do pierwszego dodatku, tutaj nie musisz obawiać się, że ktoś cię zaatakuje podczas odpoczynku. Tylko w Podgórzu, na każdym z poziomów, uważaj by podczas snu nie zaatakowały cię Drowy. W następnych rozdziałach możesz zawsze spać spokojnie.

Charakter: W Hordach Podmroku autorzy większą uwagę zwrócili na charakter Zły i Dobry, i to do nich najczęściej dostawać będziesz punkty. Ponadto, małe liczby punktów dostawać możesz do charakteru Chaotycznego - za włamywanie się do domów i przeszukiwaniu cudzych skrzyń (w pierwszym i drugim rozdziale).

Zwierzęta: Jeśli posiadasz zdolność rozmawiania ze zwierzętami, wykorzystuj ją. Najczęściej szczury, psy i inne zwierzęta nie mają nic ciekawego do powiedzenia (śmiesznego jednak tak, co wystarcza by z nimi rozmawiać), ale wyjątki się zdarzają.

Podwójne dno: Czasami skrzynie, ciała zabitych wrogów lub inne pojemniki mają za dużo ekwipunku, by mógł on cały zmieścić się w jednym oknie. Dlatego też, jeśli widzisz jakiś pojemnik cały wypełniony ekwipunkiem, zwróć uwagę na liczby na górze - jeśli np. jest 01/02 oznacza to, że pojemnik ma jeszcze ekwipunek w drugim oknie (przełączasz je w taki sam sposób, jak ekwipunek u kupców, tam też często np. broń nie mieści się w jednym oknie).

Tynan: Jeśli posiadasz dodatek Shadows of Undrentide, to najpierw zagraj w niego i zdobądź Dziecko (patrz zadanie Uratujcie moją rodzinę w dziale Rozdział 1 - Questy, cz.4). Może ci się ono przydać później (do czego, dowiesz się później).

Informacje o Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - poradnik do gry

Autorzy : Piotr Ziuziek Deja, Anna Gengar Deja

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 31, ilustracje: 18 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark - poradnik do gry