Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

God of War Ragnarok - poradnik do gry

God of War Ragnarok - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia God of War Ragnarok poradnik, solucja

Przywołanie to główny quest z drugiej wizyty w Muspelheim w God of War Ragnarok. Z solucji dowiecie się m.in. jak dotrzeć do Kuźni Surtra, jak nakłonić Surtra do współpracy i jak wygląda punkt bez powrotu w kampanii.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2022

Przywołanie (The Summoning) jest przedostatnim głównym zadaniem w God of War Ragnarok. Opis przejścia z naszego poradnika wyjaśnia czynności do wykonania podczas drugiej wizyty w krainie Muspelheim. Wyjaśniamy m.in. jak przedostać się do kuźni Surtra, kiedy Surtr może pomóc Kratosowi i jakie założenia ma tzw. punkt bez powrotu (point of no return) w grze.

Dotarcie do Kuźni Surtra (Reach Surtr's Forge)

Zadanie to rozpocznie się po tym jak Kratos dotrze do Muspelheimu i rozpoczniecie w regionie Płonące Klify (Burning Cliffs) - God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Zadanie to rozpocznie się po tym jak Kratos dotrze do Muspelheimu i rozpoczniecie w regionie Płonące Klify (Burning Cliffs).

Kierujcie się na południowy-wschód. Nałóżcie pieczęć na czerwone pnącza i zniszczcie je ostrzami, a odblokujecie wąskie przejście między skałami. Po drugiej stronie do pokonania są duch (Wight) oraz lordowie draugrów (Draugr Lords). Parujcie ich żółte ataki i uderzajcie ich tarczą przy próbach niebieskich ataków. W danym momencie skupiajcie się na jednym wrogu.

Po walkach wybierzcie wąskie przejście obok wodospadu lawy i użyjcie włóczni na słabym punkcie na skale. Spotkacie Fantoma ognistego - mini-bossa.

Konfrontacja z fantomem skupia się na atakowaniu jego rdzenia i niszczeniu runicznych źródeł po tym jak stracą ochronę - God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Konfrontacja z fantomem skupia się na atakowaniu jego rdzenia i niszczeniu runicznych źródeł po tym jak stracą ochronę. Pojedynek z bossem opisaliśmy szczegółowo na osobnej stronie Fantom ognisty z rozdziału Bossowie.

Podejście do popielatej postaci (Approach the ashen man)

Po walkach wybierzcie wyjście z areny, przy którym Kratos musi kucnąć. Dotrzecie do regionu Kuźnia Surtra. Musicie zaliczyć zjazd na linie i podejść do Surtra.

Zanim możecie spotkać się z Surtrem trzeba pokonać parę Pożeraczy Dusz - God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Zanim możecie spotkać się z Surtrem trzeba pokonać parę Pożeraczy Dusz. Konfrontację z dwoma mini-bossami opisaliśmy na osobnej stronie Pożeracze Dusz z rozdziału Bossowie.

Po wygranym starciu pozbierajcie loot i raz jeszcze podejdźcie do Surtra.

Podążanie za Surtrem (Follow Surtr)

Idźcie za Surtrem, który odblokuje nowe przejście obok kuźni. Dotrzecie do regionu Iskra Świata (Spark of the World). Przeskakujcie w nim na kolejne lewitujące półki.

Po obejrzeniu nowej scenki z Surtrem bohaterów zaatakują 2 walkirie - God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Po obejrzeniu nowej scenki z Surtrem bohaterów zaatakują 2 walkirie. Konfrontację z tymi bossami opisaliśmy dokładnie na stronie Hrist i Mist z rozdziału Bossowie.

Po bitwie ponownie podejdźcie do krawędzi, a zakończycie quest.

Powrót do mistycznej bramy (Return to the Mystic Gateway) - punkt bez powrotu

Wyruszcie z powrotem w stronę mistycznej bramy z regionu Płonące Klify, przy której rozpoczęliście aktualną wizytę w Muspelheimie - God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Wyruszcie z powrotem w stronę mistycznej bramy z regionu Płonące Klify, przy której rozpoczęliście aktualną wizytę w Muspelheimie. W drodze do bramy spodziewajcie się nowych walk z przeciwnikami, m.in. z nową wiwerną (skupcie ataki na tym potworze).

Musicie przystąpić do wspinaczki niedaleko kuźni Surtra - miejsce to pokazuje obrazek.

Pokonujcie kolejne potwory i ponownie wybierzcie wąskie przejście za lawą - God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Pokonujcie kolejne potwory i ponownie wybierzcie wąskie przejście za lawą. W nowej lokacji pojawi się silniejszy przeciwnik dosiadający bestii - oddalajcie się od okręgów na ziemi.

Po dotarciu do bramy dowiecie się, że dotarliście do tzw. punktu bez powrotu (Point of No Return):

  1. Jeśli chcecie awansować do finału gry, to musicie odwiedzić świątynię Tyra w Midgardzie. Będziecie musieli zająć się zaliczeniem całego finału bez możliwości przerywania go.
  2. Jeśli chcecie kontynuować swobodną eksplorację świata gry, to nie wybierajcie się jeszcze do świątyni.

Gra pozwoli Wam na kontynuowanie badania świata gry także po ukończeniu głównej fabuły - dokładniej opisaliśmy to na stronie FAQ Czy można grać dalej po skończeniu gry?.

Powodem do opóźnienia rozpoczęcia finału może być chęć ulepszenia ekwipunku Kratosa i Atreusa. W ostatnim queście gry do stoczenia są m.in. 2 wymagające starcia z bossami.

Podróż do świątyni Tyra w Midgardzie (Travel to Tyr's Temple in Midgard)

Jako cel podróży wybierze Jezioro Dziewięciu w Midgardzie - God of War Ragnarok: Przywołanie (The Summoning) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Jako cel podróży wybierze Jezioro Dziewięciu w Midgardzie. Dotrzyjcie do odwiedzanej już wcześniej świątyni Tyra - na górę może Was ponownie zawieźć winda.

Na górze możecie spotkać się z kilkoma postaciami i rozpoczniecie główny quest Wojujące światy.