Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

God of War Ragnarok - poradnik do gry

God of War Ragnarok - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia God of War Ragnarok poradnik, solucja

Wojujące światy to finałowy quest gry God of War Ragnarok. Z naszej solucji dowiecie się jak rozpocząć atak na Asgard, jak wygrywać walki w Asgardzie, jak dotrzeć do 2 końcowych bossów i jak odblokować fazę endgame.

Ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2022

Wojujące światy (The Realms at War) to tytuł ostatniego głównego zadania kampanii gry God of War Ragnarok. Opis przejścia w naszym poradniku wyjaśnia jak awansować do walk w Asgardzie, jak przejść przez pole bitwy i dotrzeć do miejsca pobytu Odyna, a także jak awansować do endgame.

Uwaga - Po rozpoczęciu finałowego questu musicie doprowadzić go do końca, tzn. zaliczyć główny wątek fabularny. Możecie na szczęście wznowić opcjonalną eksplorację światów gry już po zaliczeniu fabuły.

Udanie się na odpoczynek (Get some rest)

Finałowy główny quest gry rozpoczniecie przed świątynią Tyra w Midgardzie - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Finałowy główny quest gry rozpoczniecie przed świątynią Tyra w Midgardzie. Udajcie się na odpoczynek do oznaczonego namiotu.

Załączy się nowa scena z Faye - musicie podążać za nią. W kilku momentach musicie przejechać palcem w prawo po touchpadzie.

Zadęcie w Gjallarhorn (Sound Gjallarhorn)

Wejdźcie do świątyni Tyra - macie tu ostatnią okazję w tym queście do skorzystania ze sklepu krasnoludów - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Wejdźcie do świątyni Tyra - macie tu ostatnią okazję w tym queście do skorzystania ze sklepu krasnoludów. Postarajcie się ulepszyć wyposażenie bohaterów na bazie posiadanych zapasów.

Przejdźcie do głównej sali i podejdźcie do interaktywnego obiektu - Kratos wygłosi przemówienie i użyje Gjallarhorna.

Przebicie się do machin wojennych (Fight to reach the war machines)

Znajdziecie się w Vigridr w Asgardzie - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Znajdziecie się w Vigridr w Asgardzie. Przeprawa przez tę lokację jest liniowa i składa się z dużej liczby walk. Korzystajcie w nich z pomocy Freji, która początkowo towarzyszy Kratosowi (później zastąpi ją Atreus).

Podczas walk unikajcie nakładania na Kratosa bifrostu i uciekajcie przed silnymi atakami przeciwników - tymi symbolizowanymi przez czerwone pierścienie i duże czerwone okręgi na ziemi.

W niektórych miejscach na polu bitwy trzeba przyciągać się do górnych półek i łatwiej dotrzeć też dzięki temu do wrogów atakujących na dystans - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

W niektórych miejscach na polu bitwy trzeba przyciągać się do górnych półek i łatwiej dotrzeć też dzięki temu do wrogów atakujących na dystans. W jednej z lokacji możecie napotkać ogra i po ogłuszeniu bestii dosiąść ją.

Użyjcie ostrzy na barykadzie, by odblokować dalsze przejście i przejdźcie po moście zwodzonym. Po cut-scence rozpoczną się kolejne walki, w których trzeba pokonać m.in. wroga dosiadającego dużej bestii.

Nad areną walk pojawi się smok - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Nad areną walk pojawi się smok. Musicie go przepędzić w sposób znany z Vanaheim - wycelujcie włócznią w szczelinę w ruinach pod smokiem. Doprowadzicie do zawalenia konstrukcji.

Kontynuujcie przeprawę z Atreusem. Musicie dotrzeć do miejsca załączenia się scenki przerywnikowej z pojawienia Surtra.

Ochranianie uchodźców (Protect the refugees)

Przełączycie się na granie Atreusem - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Przełączycie się na granie Atreusem. W nowych walkach atakujcie przeciwników na dystans lub uderzeniami łukiem. Trzymajcie się też z dala od czerwonych okręgów, które symbolizują miejsca ataków.

Atreus powalony zostanie na ziemię i musicie aktywować jego szał (L3+R3). Wykorzystajcie przemianę w niedźwiedzia do łatwego zabijania wrogów.

Po zakończeniu szału dokończcie walki i dotrzyjcie do miejsca spotkania z Thrud - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Po zakończeniu szału dokończcie walki i dotrzyjcie do miejsca spotkania z Thrud. Musicie szybko wypuszczać kolejne strzały (R2).

Znalezienie Odyna (Find Odin)

Powrócicie do grania jako Kratos - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Powrócicie do grania jako Kratos. Podczas przeprawy na północ w stronę Wielkiego Domu spotkacie nowych wrogów i będzie wśród nich m.in. kolejna wiwerna.

Spotkacie Frejra i Kratosa zaatakuje Thor. Drugi pojedynek z tym bossem opisaliśmy na osobnej stronie Thor (druga walka) z rozdziału Bossowie.

Tuż po tym jak rozprawicie się z Thorem pojawi się Odyn.

Odyn jest finałowym bossem kampanii i musicie pokonać go dwa razy - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Odyn jest finałowym bossem kampanii i musicie pokonać go dwa razy. Pierwsza walka rozgrywa się przed Wielkim Domem.

Po pokonaniu Odyna po raz pierwszy obejrzycie cut-scenkę.

Druga walka rozegra się w dużej jaskini - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Druga walka rozegra się w dużej jaskini. Obie te konfrontacje szczegółowo omówiliśmy na stronie Finałowy boss z rozdziału Bossowie.

Odnalezienie Ojca (Find Father)

Po wszystkich cut-scenkach powrócicie do Midgardu i będziecie początkowo sterować Atreusem - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Po wszystkich cut-scenkach powrócicie do Midgardu i będziecie początkowo sterować Atreusem. Po drodze możecie spotykać się z różnymi postaciami i wysłuchiwać opcjonalne rozmowy.

Podążanie za Angrbodą (Follow Angrboda)

Przełączycie się na Kratosa i musicie iść za przyjaciółką Atreusa - God of War Ragnarok: Wojujące światy (The Realms at War) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Przełączycie się na Kratosa i musicie iść za przyjaciółką Atreusa. Dotrzyjcie z nią do miejsca obejrzenia kolejnej przepowiedni.

Załączą się pierwsze napisy końcowe i podczas wyświetlania ich możecie nadal sterować Kratosem i podążać liniową ścieżką. Dotrzyjcie do miejsca, w którym gra poinformuje o zakończeniu głównej fabuły i przejściu do fazy endgame - powiązany jest z nią nowy quest Po Ragnaroku z dziennika.