Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

God of War Ragnarok - poradnik do gry

God of War Ragnarok - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

God of War Ragnarok: Lista wszystkich przysług God of War Ragnarok poradnik, solucja

Naszą listę wszystkich przysług w God of War Ragnarok podzieliliśmy według krain w grze. Na tej stronie poradnika znajdziecie też informację ile przysług jest w grze.

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia 2022

W GoW Ragnarok jest 47 przysług (favors). Wszystkie przysługi są wliczane do podsumowań regionów, które są wyświetlane na mapie. Nasza lista przysług pomoże Wam zapoznać się ze wszystkimi zadaniami pobocznymi, dzięki czemu ukończycie grę na 100%.

Przysługi można wykonać w trakcie fabuły lub w ostatnim dodatkowym zadaniu o nazwie Po Ragnaroku (Beyond Ragnarok), zawierającym zawartość endgame.

Ukończenie niektórych przysług jest wymagane do odblokowania osiągnięć. Więcej o tym przeczytacie w naszym poradniku trofeowym.

Svartalfheim

 1. Ciężar łańcuchów - przysługa rozgrywająca się na Wyspie Lyngbakr (Lyngbakr Island). Opisujemy jak rozwiązać zagadkę z Gigantycznym Gejzerem (Giant Geyser) i jak uwolnić płetwy i ogon Lyngbakra.
 2. W służbie Asgardu - na tej stronie przeczytacie opis przejścia przysługi z platformami wiertniczymi (Mining Rigs) w Svartalfheim. Wyjaśniamy jak rozwiązać zagadkę na Platformie Althjofa (Althjof's Rig) oraz jak odblokować pracę Znakomity Nidavellirski Pancerz (Nidavellir's Fines Armor).
 3. Duch rebelii - stąd dowiecie się gdzie znaleźć młot Durlina na Smoczej Plaży (Dragon Beach) w Svartalfheim i jak zdobyć szybki atak runiczny (light runic attack) Górołamacz (Mountain Splitter).
 4. Zaginiony skarb - w tej przysłudze musicie przejść przez Jamę Alberyka (Alberich Hollow) i pokonać Ormstrungę, aby odzyskać skradziony skarb i zdobyć Klejnot Yggdrasilu (Jewel of Yggdrasil).
 5. Pogrzeb Wikinga - tu przeczytacie informacje o sekretnym zakończeniu gry. Wyjaśniamy jak wykonać przysługę z lokacji Piaski Sverd (Sverd Sands).

Vanaheim

 1. Zapach przetrwania - opisujemy jak odblokować przysługę i jak podążać za śladami Helki. Wyjaśniamy jak wykonać lot papierową łodzią do Krateru.
 2. Powrót rzeki - stąd dowiecie się jak odblokować przysługę z regionu Dżungli w Vanaheim oraz jak dotrzeć do zapory. Tłumaczymy jak zaliczyć zagadkę z otwarciem zapory i jak zatopić Krater.
 3. Szlak zniszczenia - przysługa związana z dojściem do północno-zachodniej Dżungli. Opisujemy jak zwabić smoka (lure the drake) oraz jak pokonać mini-bossa Żużlowy Róg (Slag Horn).
 4. Ogród dla zmarłych - tu przeczytacie jak odblokować przysługę w regionie Ogród Noatun (Noatun's Garden) w Vanaheim. Wyjaśniamy jak zniszczyć 3 totemy trucizny (Poison Totems).
 5. Sumienie dla zmarłych - z naszego opisu przysługi dowiecie się gdzie znaleźć zjawę Gunhild oraz jak dotrzeć do południowego Vanaheim.
 6. Tajemnicza kula - przysługa zlecona przez Lundę, w której musicie odszukać tajemniczą kulę (Mysterious Orb).
 7. Niepokój Frei - na tej stronie wyjaśniamy jak dotrzeć do miejsca ślubu Frei w Vanaheim oraz jak zaliczyć zagadki w Świątyni Frei. Nagrodą za ukończenie przysługi jest Mardoll, alternatywny miecz dla Frei.
 8. Lekarstwo dla zmarłych - tutaj opisujemy gdzie jest zjawa Mari oraz jak zdobyć 3 składniki w ruinach Placu pielgrzyma (Pilgrim's Landing).
 9. Ofiara wojny: Brosza - przysługa od zjawy Holger, w której musicie odnaleźć 2 fragmenty Broszy (The Brooch).
 10. Ofiara wojny: Klepsydra - przysługa z rejonu Zapadlisk (The Sinkholes), którą otrzymacie od zjawy Skarde.
 11. Ofiara wojny: Zwój - kolejna przysługa dotycząca odnalezienia 2 kawałków artefaktu. Tym razem zleca ją zjawa Runa i prosi o odszukanie Zwoju (The Scroll).
 12. Ofiara wojny: Kufel - zadanie związane ze zjawą Magnus, która szuka 2 fragmentów Kufla (The Stain).
 13. Ofiara wojny: Zabawka - następna przysługa z Dżungli (The Jungle) zlecana przez zjawę Andor. Musicie znaleźć 2 części artefaktu - Zabawka (The Toy).
 14. Trzęsąca się jama - stąd dowiecie się jak podążać przez Zapadliska do źródła wstrząsów i jak pokonać mini-bossa Bezdenna Paszcza (Crag Jaw).
 15. W zasięgu wzroku - w tej solucji tłumaczymy gdzie znajdują się ślady obecności Pożeracza Dusz (Soul Eater) w Równinach z Vanaheim.
 16. Co czai się w mroku - przysługa związana z dotarciem do kryjówki mini-bossów Dreki. Wyjaśniamy jak odblokować zadanie i jakie nagrody możecie za nie otrzymać.
 17. Nocny drapieżnik - z tej strony dowiecie się jak schwytać ogniki (wisps) oraz jak wywabić mini-bossa Fantoma ognistego (Flame Phantom) z jego kryjówki.
 18. Za Vanaheim! - w tej przysłudze zmierzycie się z bossem Smok Karmazynowa Trwoga (The Crimson Dread). Podpowiadamy jak dotrzeć do miejsca pobytu Birgira na Równinach w Vanaheim.
 19. Płonące niebiosa - w tym zadaniu będziecie musieli pokonać kolejnego smoka. Wyjaśniamy jak odblokować przeprawę do legowiska Smoka Tyrana z Popiołów (The Ash Tyrant) w Zapadliskach w Vanaheim.
 20. Tropem umarłych - tutaj przeczytacie jak pokonać Smoka Pożeracza trucheł (The Corpse Eater). Podpowiadamy jak dotrzeć do żerowiska w Dżungli w Vanaheim.
 21. Jelenie Pór Roku - na tej stronie opisujemy przysługę z 4 Jeleniami Pór Roku (Stags for All Seasons). Podajemy wszystkie lokacje jeleni oraz wyjaśniamy jak je karmić i zaprowadzić do Ratatoskra.
 22. W mroku nocy - tu omawiamy jak znaleźć ślady obecności dreki oraz jak dotrzeć do kryjówki bestii w Równinach w Vanaheim.

Alfheim

 1. Tajemnica Piasków - w tym zadaniu będziecie musieli usunąć burzę piaskową z regionu Pustkowia (The Barrens). Tłumaczymy jak uwolnić Hafgufę i jak rozwiązać zagadki w Wyrwie (The Below). Podpowiadamy jak pokonać Lorda Ciemnych Elfów (Dark Elf Lord).
 2. Pieśń Piasków - stąd dowiecie się jak przejść przez jaskinie w Norach (The Burrows) oraz jak znaleźć i uwolnić Hafgufę.
 3. Dar Frejra - przysługa związana z monumentem Frejra w Zakazanych Piaskach (The Forbidden Sands). Wyjaśniamy jak rozwiązać zagadkę z kryształami.
 4. Drzwi na pustyni - na tej stronie znajdziecie lokacje połówek kluczy z Pustkowia w Alfheim (Alfheim Barrens Key Halves). Podpowiadamy jak pokonać Żwirowego Pełzacza (Gravel Belly).
 5. Elfickie Sanktuarium - tu przeczytacie gdzie znaleźć Dziennik Konsula (Consul's Journal) i jak wygrać walkę z Wyrocznią (The Maven).

Midgard

 1. Zwierzęce Instynkty - z tej strony dowiecie się jak oczyścić wszystkie obozy łupieżców Kol (Kol Raider Camps) i jak pokonać ich przywódcę, Olufa Nautsona.
 2. Przekleństwo Sigrun - w tym zadaniu będziecie musieli odnaleźć dwie połówki klucza skarbca Fjoturlundu (Fjoturlund Vault Key Halves). Wyjaśniamy zagadki na terenie Wioślarzy (The Oarsmen), w Opuszczonym Posterunku (The Derelict Outpost) oraz zagadkę z wielką tarczą i drzwiami do Skarbca (The Lost Treasury).
 3. Światło przewodnie - tu przeczytacie gdzie znaleźć wszystkie szczątki posągu Tyra (wreckage of Tyr's statue). Opisujemy jak zacząć przysługę i jakie nagrody otrzymacie za ukończenie zadania.
 4. Poprzez światy - na tej stronie opisujemy przysługę z Wiecznego ogniska (The Eternal Campfire). Podajemy lokacje 4 składników potrzebnych do przyrządzenia Strawy ukojenia (Meal of Comfort), który zwiększa na stałe statystyki Kratosa.

Niflheim

 1. Zniszczone więzienie - z tej strony dowiecie się jak dotrzeć do Szczątków więzienia Asów (Aesir Prison Wreckage) w Niflheim. Wyjaśniamy zagadkę z dźwigiem i jak uwolnić więzioną postać.
 2. Oczy Odyna - tu dowiecie się gdzie znaleźć wszystkie 48 kruków Odyna (Odin's Raven) i jak pokonać bossa Strażniczka Kruków (The Raven Keeper) wraz ze smokiem Albinosem (The Pale One).

Muspelheim

 1. Tygiel - tu przeczytacie jak odblokować przysługę w Muspleheim i jakie wyzwania Was tam czekają.
 2. Ostatnie wyzwania - stąd dowiecie się kiedy odblokujecie drugą przysługę Tygla oraz z jakimi wyzwaniami przyjdzie się Wam zmierzyć.
 3. Broń swojego męstwa - w tym zadaniu przyjdzie Wam zmierzyć się z niezwykle wymagającym bossem - królowa walkirii Gna. Wyjaśniamy gdzie jest kryjówka walkirii w Muspelheimie i jakie nagrody otrzymacie za ukończenie przysługi.

Dziewięć Światów

 1. Godne króla - przysługa związana z Nagrobkami berserkerów (Berserker Gravestones). Dzięki naszym wskazówkom pokonacie wszystkie dusze berserkerów i zmierzycie się z finałowym bossem Król Hrolf Kraki (King Hrolf Kraki) w Midgardzie.
 2. Zrodzeni z ognia - stąd dowiecie się gdzie znaleźć i jak zamknąć 6 nor draugrów (Draugr Holes). Podpowiadamy jak pokonać Mścicielkę (The Hateful) i jej pomocników.
 3. Goście z Hel - w tym zadaniu musicie odnaleźć i zamknąć 6 szczelin Hel (Hel Tears). Opisujemy dokładne położenie znajdziek i wyjaśniamy kiedy przysługa zostanie odblokowana.
 4. Rozkwit dziewięciu światów - ta strona zawiera lokacje 9 kwiatów: Duszokwiat (Soulblossom), Rumieniec (Starblush) , Popielak (Ahspetal), Brzaskokwiat (Dawnbloom), Żelaźnik (Ironbell), Błyskokrzew (Sparkthorn), Zmarźlik (Frostfinger), Mroczniak (Mirkweed) i Sennica (Dreamshade). Zebranie wszystkich znajdziek możliwe jest dopiero po ukończeniu fabuły.
 5. Zaginione lingwyrmy - tu przeczytacie, w których szczelinach Yggdrasil (Yggdrasil Rifts) chowają się ligwyrmy. Wyjaśniamy jak je złapać i odebrać za nie nagrodę.
 6. Ostatnie szczątki Asgardu - przysługa dostępna dopiero po skończonej fabule. Omawiamy gdzie znaleźć 10 szczątków Asgardu (Remnants of Asgard) i jak wyczyścić obozy z przeciwników.