Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

God of War Ragnarok - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
God of War Ragnarok - poradnik do gry

God of War Ragnarok - poradnik do gry

Like father, like son God of War Ragnarok poradnik, solucja to pełny opis przejścia gry oraz porady na start, do eksploracji, walki, zagadek środowiskowych. Opisujemy Skrzynie Norn, Kruki Odyna, bronie, Mistyczne Bramy, edycje gry, datę premiery.

Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia 2022

Niniejszy poradnik do gry God of War Ragnarok jest obszernym kompendium wiedzy na temat tej przygodowej gry akcji TPP. Szczegółowe informacje oraz porady zawarte w naszym poradniku pozwolą Wam poznać wszystkie najważniejsze mechaniki gry, nauczą podstaw walki i pomogą w rozwoju postaci, a także w zdobyciu wszystkich trofeów.

God of War Ragnarok: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do gry God of War Ragnarok otwierają rozdziały skupiające się na omówieniu najważniejszych mechanik rozgrywki. Przygotowaliśmy przede wszystkim porady na start, a także podpowiedzi m.in. odnośnie staczania walk, eksploracji świata, odwiedzania sklepów czy ustawiania poziomu trudności. W osobnym podrozdziale skupiliśmy się na kompleksowo na opisaniu rozwoju postaci - dowiecie się m.in. o najlepszych umiejętnościach Kratosa, broniach, pancerzach, umiejętnościach i sprzęcie towarzyszy czy rekomendowanych buildach.

W poradniku nie zabrakło bardzo rozbudowanego rozdziału FAQ z odpowiedziami na często zadawane pytania. Możecie dowiedzieć się z niego m.in. jak używać szybkiej podróży (fast travel), jak zdobyć włócznię dla Kratosa (trzecia główna broń), jak gromadzić XP i srebro, jak leczyć bohatera i wydłużać pasek zdrowia, jak odblokowywać nowe światy, jak niszczyć barykady blokujące dostępu do sekretów, jak odblokować wyzwania Muspelheimu czy jak reagować na pierścienie ataków wrogów (czerwone, żółte i niebieskie).

Dużo miejsca w poradniku przeznaczyliśmy na szczegołówy opis przejścia gry. Nasza solucja wyjaśnia jak zaliczać zagadki środowiskowe, jak pokonywać zwykłych i elitarnych wrogów oraz jak docierać do lokacji questowych. W osobnym rozdziale omówiliśmy wszystkie walki z bossami - są to przeciwnicy z głównej fabuły oraz dusze berserków, które w GoW Ragnarok są odpowiednikiem walkirii z poprzedniej części.

Jednym z najważniejszych rozdziałów poradnika jest ten dotyczący sekretów i znajdziek oraz pobocznych aktywności. Dowiecie się przede wszystkim jak zaliczać kolejne regiony w 100%, tzn. odnajdywać wszystkie sekrety. W poradniku znajdziecie też opisy przejścia wszystkich przysług - pobocznych zadań gry. Ułatwi to Wam odkrycie i zaliczenie 100 procent dostępnej zawartości.

Nasz poradnik do gry God of War Ragnarok zamyka rozdział Aneks, w którym znajdziecie m.in. poradnik trofeowy z informacjami o zdobyciu platynowego trofeum oraz strony na temat sterowania, wymagań sprzętowych PS4 i PS5, dostępnych edycji gry czy tego ile czasu zajmuje przejście God of War Ragnarok.

God of War Ragnarok: Szybkie porady na start

 1. Nauczcie się poprawnego rozpoznawania ataków wrogów. W szczególności ważne są niebieskie atakji, które musicie przerywać zanim zostaną dokończone, oraz czerwone, które są niemożliwe do zablokowania.
 2. Nie dążcie do badania w 100% każdego nowo odkrytego regionu. Początkowo może to być niemożliwe, bo niektóre lokacje mogą wymagać dysponowania sprzętem zdobywanym dopiero w dalszej części gry.
 3. Planujcie wydawanie punktów doświadczenia oraz srebra. XP może być przeznaczane nie tylko na kupowanie nowych umiejętności, ale też np. na ulepszanie ataków runicznych. W przypadku srebra wybierajcie najbardziej przydatne ulepszenia sprzętu.
 4. Leczcie Kratosa w trakcie walk. Jest to możliwe dzięki podnoszeniu zielonych kamieni zdrowia pojawiających się na ziemi. Istnieją też alternatywne sposoby leczenia, które poznacie później i pasek zdrowia Kratosa może być ponadto wydłużany.
 5. Polegajcie na pomocy towarzyszy. W GoW Ragnarok pojawiają się różni towarzysze i mogą Was oni wspierać w wygrywaniu walk oraz odblokowywać dla Was przejścia do nowych lokacji (questowych i sekretnych). Można im Kwadratem wydawać polecenia.

Więcej wskazówek i podpowiedzi możecie znaleźć na osobnej stronie poradnika: Porady na start.

God of War Ragnarok: Wszystkie questy Drogi, solucja

 1. Przetrwać fimbulvinter - To quest wprowadzenia do kampanii. Dowiecie się m.in. gdzie znaleźć Atreusa, jak rozwiązywać zagadki w lesie w Midgardzie i jak odblokować szybką podróż.
 2. Na ratunek Tyrowi - To quest z pierwszej wizyty w Svartalfheim. W solucji są rozwiązania zagadek środowiskowych m.in. z gejzerami, korytami na rzece i żurawiami w kopalni.
 3. Starzy znajomi - To pierwsze zadanie Atreusa. Z opisu przejścia dowiecie się jak zaliczać zagadki Atreusem oraz jak prawidłowo staczać walki.
 4. Sekret Gróy - W tym zadaniu bohaterowie odwiedzają Alfheim. Z solucji dowiecie się jak pokonywać elfy, jak zaliczać zagadki z Kamieniami Zmierzchu i jak opuścić Studnię Światła.
 5. Zaginione Sanktuarium- To drugi quest Atreusa z wizyty w Jotunheim. Opisujemy jak współpracować z Angrbodą, jak przejść przez Żelazny Las i jak uratować wilka.
 6. Konfrontacja - To zadanie z pierwszej wizyty w Vanaheim. Z solucji dowiecie się gdzie znaleźć źródło klątwy, jak zaliczyć zagadkę z mostem i jak unikać roślin oraz trującej mgły.
 7. Uciekinier - To misja Atreusa. Wyjaśniamy jak znaleźć schronienie, jak dotrzeć do Asgardu i jak wdrapać się na wielki mur.
 8. Prosto w ogień - W zadaniu tym odwiedzicie po raz pierwszy Muspelheim. Z naszego opisu dowiecie się jak używać maski i gdzie znaleźć jej brakujący fragment.
 9. Przeznaczenie - To quest z powrotu do Wybrzeża Dziewięciu w Midgardzie. W solucji wyjaśniamy jak podążać za tropem do Norn i jak przejść przez Studnię Urd.
 10. Odmienić los - W zadaniu tym powrócicie do Svartalfheim. W opisie przejścia wyjaśniamy jak zaliczać zagadki w tunelach Myrkr, jak uruchomić windę, jak dotrzeć do kuźni i jak zdobyć włócznię.
 11. Koszmary z Hel - To pierwsza wizyta w Helheim. Z solucji dowiecie się gdzie znaleźć ostatni fragment maski oraz jak powrócić do Asgardu.
 12. Ponownie razem - W zadaniu tym bohaterowie ścigają Garma w Helheimie. Wyjaśniamy gdzie przebywa wielki wilk, jak zaliczać zagadki z pieczęciami i jak uciec z Helheimu.
 13. Stworzenia z przepowiedni - W queście tym powrócicie do Vanaheim. W opisie wyjaśniamy gdzie znaleźć Skolla i Hatiego, jak odbić Frejra i jak opuścić więzienie.
 14. Odtworzyć maskę - To nowy quest Atreusa. W opisie przejścia informujemy gdzie znaleźć Thora i jak zdobyć fragment maski w Niflheim.
 15. Znaleźć ukojenie - To krótkie zadanie, w którym Kratos i Atreus udają się na polowanie i następnie odnajdują Sindriego.
 16. Przywołanie - To misja z odnalezienia Surtra w Muspelheim. Z solucji dowiecie się jak dotrzeć do kuźni i jak po drodze pokonywać silnych wrogów.
 17. Wojujące światy - To quest dotyczący Ragnaroku. Nasz opis przejścia informuje o tym jak przebiega atak na Asgard i jak dotrzeć do miejsca starcia z dwoma bossami końcowymi kampanii.
 18. Po Ragnaroku - To dodatkowe zadanie zawartości endgame, które pojawi się w dzienniku po zaliczeniu głównej fabuły.

Zakończenia

 1. Główne zakończenie - Wyjaśniamy kiedy gra odblokowuje pierwsze zakończenie oraz czy jest ono interaktywne.
 2. Ukryte zakończenie - Z opisu dowiecie się jak odblokować sekretne zakończenie gry, z którym powiązana jest jedna z przysług (poboczny quest).

God of War Ragnarok: Wszyscy bossowie

 1. Niedźwiedź Bjorn - Ogromny niedźwiedź z Midgardu to pierwszy główny boss, którego spotkacie w prologu kampanii.
 2. Thor - Pierwsze starcie z Thorem ma miejsce w głównej misji Przetrwać fimbulvinter. Opisaliśmy dokładnie wszystkie 3 fazy pojedynku.
 3. Łowczyni - Jest ona pierwszym z wielu mini-bossów. Pokonanie pierwszej Łowczyni jest obowiązkowe, kolejne walki z nimi mogą być opcjonalne.
 4. Dreki - Na stronie opisaliśmy pierwszą konfrontację z Drekim z krainy Svartalfheim. Podpowiadamy też jak pokonać parę jaszczurek w dalszej części gry.
 5. Alva - Strona opisuje konfrontację ze strażniczką Świątyni Światła - pokonanie jej to część wizyty w krainie Alfheim.
 6. Gryla - Na stronie są instrukcje jak zniszczyć kocioł pokryty runami należący do Gryli, a także jak unikać wielkiej staruszki grając jako Atreus.
 7. Vanadis - Ta strona solucji opisuje pierwszą obowiązkową konfrontację z walkirią. Vanadis pojawi się podczas jednej z wizyt w Midgardzie.
 8. Pradawny leśny - Na stronie znajdziecie porady jak radzić sobie z Pradawnymi - jedną z kategorii mini-bossów z gry.
 9. Fiske - Z opisu dowiecie się jak rozprawić się z jednym z kapitanów Odyna. To walka z krainy Vanaheim.
 10. Nidhogg - Nasza solucja dokładnie opisuje walkę z ogromnym wężem z krainy Vanaheim. Dowiecie się jak zaliczyć wszystkie 3 części pojedynku.
 11. Wędrowiec - Na stronie opisujemy pierwszą konfrontację z tą odmianą mini-bossów. Wędrowca spotkacie w drodze do Studni Urd w Midgardzie.
 12. Fantom mroźny - Z opisu dowiecie się jak osłabiać fantoma z Midgardu, a także jak niszczyć runiczne źródła w obszarze walk.
 13. Garm (pierwsza walka) - Na tej stronie solucji opisaliśmy pierwszą konfrontację z wielkim wilkiem. Dochodzi do niej w krainie Helheim.
 14. Garm (pościg i druga walka) - Z opisu przejścia dowiecie się jak uciekać przed Garmem oraz jak pokonać ogromnego wilka po raz drugi.
 15. Gulltoppr i Hajmdal - To duża bitwa z Północnej Dziczy w Vanaheim. Wyjaśniamy jak pokonać wielką bestię oraz jak zadawać obrażenia Hajmdalowi.
 16. Fantom ognisty - Nową odmianę fantoma spotkacie w Muspelheim. Podpowiadamy jak zniszczyć 3 źródła na arenie walk.
 17. Pożeracze Dusz - Z opisu dowiecie się jak pokonać parę Pożeraczy - mini-bossów z Kuźni Surtra w krainie Muspelheim.
 18. Hrist i Mist - Ta strona poradnika zawiera opis walki z dwiema walkiriami z Muspelheim. Dowiecie się jak unikać ataków walkirii oraz jak je ostatecznie pokonać.
 19. Thor (druga walka) - Na tej stronie opisaliśmy drugą dużą konfrontację z Thorem, która ma miejsce w finalnej części kampanii.
 20. Finałowy boss - Z tej strony poradnika dowiecie się kto jest końcowym bossem gry oraz jak wygrać 2 finałowe starcia kampanii.
 21. Królowa walkirii Gna - Opcjonalny boss, z którym będziecie mogli się zmierzyć dopiero po ukończeniu fabuły. Królową walkirii spotkacie w przysłudze Broń swojego męstwa.
 22. Strażniczka Kruków - Tu omawiamy pojedynek z bossem z przysługi Oczy Odyna. Wyjaśniamy jak przygotować się od walki i jak poradzić sobie na każdym etapie bitwy.

Berserkowie

 1. Hardrefill Bezwzględny - To dusza berserka, którą możecie pokonać w regionie Nidavellir w krainie Svartalfheim.
 2. Beigadr Straszny - Z tą duszą berserka możecie zmierzyć się w regionie Wyspa Alberyka w Svartalfheim.
 3. Haklangr Brodaty - Nagrobek tego berserka znajdziecie w Vanaheim. Wyjaśniamy jak unikać czerwonych ataków bossa i jak wygrać pojedynek.
 4. Fraekni Gorliwa - Z tej strony dowiecie się jak pokonać duszę berserka w Midgardzie. Omawiamy wszystkie ataki bossa.
 5. Hvitserkr Śmiały - Ten nagrobek berserka napotkacie w Vanaheim. Podpowiadamy które ataki stosować, aby szybko pokonać bossa.
 6. Skjothendi Nieomylna - Na tej stronie wyjaśniamy gdzie znaleźć duszę berserka w Niflheim. Nasze wskazówki pomogą Wam w starciu z tym potężnym bossem.
 7. Hjalti Spokojna - Stąd dowiecie się jak reagować na unikalne ataki bossa w Alfheim, jak unikać jego pocisków i wygrać pojedynek.
 8. Svipdagr Zimna i Siostry Illska - Z tymi duszami berserków spotkacie się w Alfheim. Omawiamy tą trudną walkę i podpowiadamy, w jakiej kolejności eliminować bossów.
 9. Bodvar Zaciekły i Starolfr Nieznośna - Nagrobek tych 2 berserków znajdziecie w Svartalfheim. Wyjaśniamy jak poradzić sobie w tej trudnej walce.
 10. Król Hrolf Kraki - Jest to finałowy boss w przysłudze Godne Króla. Nasze wskazówki pomogą Wam pokonać najpotężniejszego z berserków.

God of War Ragnarok: Wszystkie sekrety i znajdźki

Svartalfheim

 1. Mokradła Aurvangar - To pierwszy region krainy, w którym możecie znaleźć m.in. 2 skrzynie Norn, legendarną skrzynię czy 2 artefakty.
 2. Nidavellir - To tytuł wioski zamieszkiwanej przez krasnoludy. Możecie w niej m.in. zdobyć sekrety wiedzy o świecie, znaleźć 2 artefakty czy rozpocząć przysługę sekretnego zakończenia gry.
 3. Smocza plaża - Po dotarciu do plaży możecie m.in. zamknąć szczelinę Yggdrasilu, znaleźć skrzynię Norn czy poszukać ukrytego skarbu.
 4. Strażnica - To mniejszy region Svartalfheim, w którym możecie zamknąć norę draugrów i wyeliminować kruka Odyna.
 5. Platforma Radsvinna - To jedna z 3 platform i możecie ją sabotować w ramach pobocznej misji. Oprócz tego są tu sekrety, m.in. skrzynia Norn.
 6. Wyspa Alberyka - Na wyspie znajdziecie wiele znajdziek, m.in. nagrobek berserka, szczelina Yggdrasilu, skrzynię Norn czy 2 kruki Odyna.
 7. Platforma Althjofa - To jedna z 3 platform i możecie ją sabotować podczas zaliczania przysługi. Oprócz tego znajdziecie m.in. sekrety wiedzy o świecie.
 8. Wyspa Lyngbakr - To ukryta lokacja Zatoki Obfitości. Po tym jak odsłoni się wyspa możecie ją zbadać żeby zaliczyć przysługę i zdobyć sekrety (m.in. legendarna skrzynia).
 9. Platforma Modvitnira - To jedna z 3 platform i możecie ją sabotować w pobocznym queście. Na terenie platformy jest też legendarna skrzynia.
 10. Kuźnia - To okolice dużej góry z wieloma znajdźkami, m.in. szczelinami Yggdrasilu, skrzynią Norn, krukami Odyna i artefaktem.
 11. Kopalnia Jarnsmida - Na terenie kopalni oprócz zaliczania zagadek możecie też szukać sekretów, np. artefaktów, skrzyni Norn czy wiedzy o świecie.
 12. Ogryzek - Lokację tę odwiedza się w głównej fabule, ale skrywa też opcjonalne znajdźki, m.in. wiedzę o świecie, artefakty i norę draugrów.
 13. Tunele Myrkr - Miejsce to odwiedzicie najwcześniej podczas drugiej wizyty w krainie. Są tu m.in. skrzynia Norn i szczelina Yggdrasilu.
 14. Jama Alberyka - To opcjonalny region ze wschodniej części świata, w którym możecie zaliczyć przysługi oraz znaleźć m.in. 2 legendarne skrzynie i szczelinę Yggdrasilu.

Alfheim

 1. Strond - To jeden z pierwszych regionów krainy Alfheim. Są tu liczne sekrety, m.in. wiedza o świecie, artefakty czy skrzynia Norn.
 2. Świątynia Światła - W świątyni oprócz zaliczania zagadek środowiskowych możecie szukać znajdziek. Są to np. aż 3 legendarne skrzynie czy 2 artefakty.
 3. Kaniony - Ten region Alfheim zawiera jedynie 3 znajdźki, znajdziecie tam kruka Odyna i 2 Wiedzy o świecie.
 4. Pustkowia - Na tej stronie znajdziecie dokładne lokacje wszystkich znajdziek. Pustkowia to bardzo rozległy teren, który nawiedza burza piaskowa.
 5. Wyrwa - To region leżący pod Pustkowiem. Znajdziecie tam zaledwie kilka znajdziek.
 6. Nory - Ten region leży pod Zakazanymi Piaskami. Dostaniecie się tam przechodząc jedną z przysług w Alfheim. Znajdziecie tam kilka legendarnych skrzyń, Wiedzę o świecie i artefakt.
 7. Zakazane Piaski - W tym miejscu zbierzecie ogromną ilość przedmiotów kolekcjonerskich i wykonacie kilka przysług.

Vanaheim

 1. Obóz Frejra - To lokacja z przyjaznymi NPC-ami i w pobliżu obozowiska możecie też szukać znajdziek - są to m.in. wiedza o świecie czy 2 legendarne skrzynie.
 2. Opuszczona wioska - W wiosce oprócz zaliczenia zagadek możecie docierać do sekretów, którymi są m.in. nora draugrów, 3 legendarne skrzynie i skrzynia Norn.
 3. Zachodnie lasy Barri - W lasach możecie zająć się zaliczeniem przysługi z podążania za Helką oraz znaleźć sekret - wiedzę o świecie.
 4. Delta rzeczna - To rozległy legion z rzekami i okazjami do zejścia na suchy ląd. Do znalezienia są tu m.in. 2 artefakty, 2 kruki Odyna czy ukryty skarb z mapy skarbów.
 5. Świątynia Frei - To jeden z ukrytych regionów Vanaheim powiązany z miejscem ślubu Frei. Jest tu m.in. aż 7 sekretów z kategorii wiedza o świecie.
 6. Plac Pilegrzyma - Na lokację tę składają się plaża oraz ruiny. Możecie tu znaleźć m.in. zleceniodawcę przysługi oraz nagrobek berserków.
 7. Ogród Noatun - W ogrodzie oprócz trujących oparów i potworów są też zjawa zlecająca przysługę oraz znajdźki (m.in. wiedza o świecie i legendarna skrzynia).
 8. Ruinach wśród klifów - W ruinach możecie odebrać poboczny quest oraz dodatkowo m.in. otworzyć skrzynię Norn (trudniejsza zagadka).
 9. Kaskady Bogini - To ukryty region z południowego Vanaheim, w którym znajdziecie nowe znajdźki, m.in. ukryty skarb, skrzynię Norn czy kruka Odyna.
 10. Zasnute przejście - To kolejny sekretny region w południowej części krainy. W jaskiniach i okolicy znajdziecie m.in. skrzynię Norn oraz artefakt.
 11. Wschodnie lasy Barri - Podczas eksploracji lasów możecie natrafiać na znajdźki i aktywności. Są to między innymi wiedza o świecie i szczątki Asgardu.

Midgard

 1. Wybrzeże Dziewięciu - Jest to centralna lokacja tej krainy. Opisujemy m.in. artefakt i szczeliny Yggdrasilu z tego regionu.
 2. Jezioro Dziewięciu - Na stronie zestawiamy sekrety z wielkiego zamarzniętego jeziora. Są to m.in. nagrobek berserka, przysługi, ukryte skarby czy nora draugrów.
 3. Wioślarze - Tu znajdziecie lokacje wszystkich sekretów i znajdziek na terenie Wioślarzy w Midgardzie. Wyjaśniamy jak dostać się do ukrytej komnaty pod ziemią.
 4. Kryjówka Łupieżców - W tym regionie Midgardu zbierzecie legendarną skrzynię i skrzynię Norn.
 5. Studnia Urd - Na tym terenie znajdziecie kilka cennym przedmiotów kolekcjonerskich, powiązanych z zadaniami pobocznymi.
 6. Twierdza Łupieżców - W Twierdzy ukryta jest tylko jedna znajdźka, legendarna skrzynia oraz jeden z obozów łupieżców Kol.
 7. Forteca Łupieżców - Tu znajdziecie kolejny obóz łupieżców Kol.
 8. Skarbiec - Region ten jest ściśle powiązany z przysługą. Zbierzecie tam kilka przedmiotów kolekcjonerskich.
 9. Opuszczony Posterunek - Ta strona pomoże Wam w znalezieniu wszystkich znajdziek z tego regionu. Wyjaśniamy jak upolować kruku Odyna i gdzie leżą legendarna skrzynia oraz artefakt.
 10. Fort Łupieżców - To mały region w Midgardzie. Znajdziecie tam Wiedzę o świecie oraz jeden z obozów łupieżców Kol.
 11. Gaj Sanktuarium - Na tej stronie wyjaśniliśmy jak powrócić do tego regionu w Midgardzie, który zawiera tylko jedną znajdźkę.

Muspelheim

 1. Tygiel - Ten region zwiedzicie dopiero przy końcu głównej fabuły. Znajdziecie tam skrzynię Norn oraz kilka przysług.
 2. Kuźnia Surtra - W kuźni z Muspelheim chowa się jeden z kruków Odyna.
 3. Płonące klify - Ta strona pomoże Wam w odnalezieniu wszystkich sekretów z Płonących Klifów. Znajdziecie tam legendarną skrzynię, kruka Odyna, skrzynię Norn oraz Wiedze o świecie.

Niflheim

 1. Drzewo Kruków - Z tej strony dowiecie się jak otworzyć 6 legendarnych skrzyń z tego regionu w Niflheim.
 2. Pola Mgieł - Tu tłumaczymy jak wrócić w tej region Niflheimu i gdzie znaleźć nagrobek berserka oraz kwiat z przysługi Rozwit dziewięciu światów.
 3. Szczątki więzienia Asów - Region ten zostanie odblokowany dopiero po ukończeniu głównej fabuły. Znajdziecie tak kilka przedmiotów kolekcjonerskich oraz przysługę.

Jotunheim

 1. Dom Angrbody - Kolejny region, który odwiedzicie po ukończeniu fabuły. Zbierzecie tam kwiat z przysługi Rozkwit dziewięciu światów.

Helheim

 1. Helgrind - Tu tłumaczymy jak zdobyć przedmioty kolekcjonerskie takie jak, Wiedza o świecie, oraz kruki Odyna.
 2. Lśnienie Zguby - W tym regionie Helheimu znajdziecie tylko 1 znajźkę, szczelinę Hel.
 3. Taras Hel - Na tarasie w Helheim zbierzecie kwiat z przysługi Rozkwit dziewięciu światów.

Zbadanie 100% map

 1. Powrót do Ogryzka i Kopalni Jarnsmida - W poradniku wyjaśniamy jak po raz drugi odwiedzić regiony w Svartalfheim po to żeby odblokować mistyczne bramy i zdobyć 100% sekretów.
 2. Brama do południowego Vanaheim - Na stronie informujemy jak usunąć wielką blokadę na rzece, która uniemożliwia dotarcie do południowych regionów krainy.
 3. Dotarcie do Krateru w Vanaheim - Nasz poradnik wyjaśnia jakie są wymagania do tego żeby odbyć podróż do sekretnych północnych regionów krainy.
 4. Przepaście w Kraterze w Vanaheim - Na stronie wyjaśniliśmy jak poradzić sobie z problemem przepaści poprzez otwarcie tamy i zalanie Krateru.
 5. Powrót do Opuszczonej wioski w Vanaheim - Tu opisujemy jak wrócić do Opuszczonej wioski w Vanaheim, aby znaleźć wszystkie sekrety w tym regionie.

God of War Ragnarok: Aktywności poboczne

Przysługi - Svartalfheim

 1. Ciężar łańcuchów - Z naszej solucji dowiecie się jak odkryć sekretną Wyspę Lyngbakr oraz jak uwolnić płetwy i ogon wielkiej kreatury.
 2. W służbie Asgardu - Nasz opis przejścia wyjaśnia jak sabotować platformy Radsvinna, Althjofa i Modvitnira.
 3. Duch rebelii - W solucji zamieściliśmy informacje kiedy można odblokować poboczny quest oraz gdzie znaleźć młot Durlina.
 4. Zaginiony skarb - Z naszego poradnika dowiecie się gdzie przebywa zjawa zlecająca quest oraz jak dotrzeć do ukrytego skarbu.

Midgard

 1. Zwierzęce Instynkty - Opis przejścia przysługi związanej z 4 obozami łupieżców Kol. Wyjaśniamy jak pokonać przywódcę łupieżców, Olufa Nautsona.
 2. Przekleństwo Sigrun - Z tej strony dowiecie się jak rozwiązać wszystkie zagadki środowiskowe w Skarbcu i Opuszczonym Posterunku. Nasze wskazówki pomogą Wam w walce z Wędrowcem Czempionem.
 3. Światło przewodnie - Tu przeczytacie gdzie znaleźć runy związane z Tyrem i część zbroi Światła Przewodniego.
 4. Poprzez światy - W tej solucji przeczytacie jak zdobyć wszystkie składniki do przyrządzenia Strawy ukojenia (Meal of Comport).

Przysługi - Vanaheim

 1. Zapach przetrwania - W opisie przejścia wyjaśniamy jak podążać za śladami Helki oraz jak doprowadzić do odblokowania Krateru w Vanaheim.
 2. Powrót rzeki - Na stronie jest solucja z informacjami jak dotrzeć do zapory w Dżungli oraz jak otworzyć zaporę i zalać Krater.
 3. Szlak zniszczenia - Na stronie znajdziecie wskazówki jak zwabić smoka z Dżungli oraz jak pokonać mini-bossa Żużlowy Róg.
 4. Ogród dla zmarłych - Z tej strony dowiecie się jak zniszczyć 3 totemy trucizny w Ogrodzie Noatun.
 5. Sumienie dla zmarłych - W naszym poradniku opisujemy gdzie przebywa zjawa Gunhild oraz jak dotrzeć do południowego Vanaheim i jak rozprawić się z fanatykami seidr.
 6. Tajemnicza kula - Tu przeczytacie gdzie znajduje się tajemnicza kula, którą interesuje się Lunda.
 7. Niepokój Frei - Z tej strony dowiecie się jak odzyskać miecz Mardoll i jak opuścić Kaskady Bogini.
 8. Lekarstwo dla zmarłych - Na tej stronie wyjaśniamy jak zdobyć 3 składniki dla zjawy Marii w ruinach Placu Pielgrzyma.
 9. Ofiara wojny - To przysługi związane ze zdobywaniem fragmentów 5 artefaktów, Broszy, Klepsydry, Kufla, Zwoju i Zabawki.
 10. Trzęsąca się jama - Na stronie znajdziecie wskazówki dotyczące źródła trzęsień ziemi w Zapadliskach. Opisujemy potyczkę z bestią Bezdenna Paszcza.
 11. W zasięgu wzroku - Tu opisujemy walkę z mini-bossem z Krateru, Pożeracz Dusz.
 12. Co czai się w mroku - Nasza solucja pomoże Wam znaleźć kryjówkę mini-bossów Dreki na ternie Dżungli w Vanaheim.
 13. Nocny drapieżnik - Stąd dowiecie się jak łapać ogniki i jak pokonać Fantoma ognistego w Równinach w Vanaheim.
 14. Za Vanaheim - Dokładnie opisaliśmy potyczkę ze smokiem Karmazynowa Trwoga, zadaniem związanym z uratowaniem Birgira.
 15. Płonące niebiosa - Tu przeczytacie jak odblokować przeprawę do legowiska smoka w Zapadliskach i jak pokonać Tyrana z Popiołów.
 16. Tropem umarłych - W tej przysłudze zmierzycie się z kolejnym smokiem, Pożeraczem trucheł. Wyjaśniamy jak pokonać mini-bossa.
 17. Jelenie Pór Roku - Wyjaśniamy jak nakarmić jelenie i jak sprowadzić je do Ratatoskra.
 18. W mroku nocy - Na tej stronie tłumaczymy jak znaleźć ślady obecności dreki i jak pokonać bestię w rejonie Równiny w Vanaheim.

Przysługi - Niflheim

 1. Zniszczone więzienie - Ta strona wyjaśnia jak rozwiązać zagadkę z dźwigiem i jak zejść na niższe poziomy więzienia w Niflheim.
 2. Oczy Odyna - Tu znajdziecie listę wszystkich 48 kruków i opis walki ze Strażniczką Kruków na arenie sparingowej.

Przysługi - Alfheim

 1. Tajemnica Piasków - Solucja wyjaśnia jak pozbyć się burzy piaskowej z Pustkowia i jak uwolnić Hafgufę. Nasze wskazówki pomogą we wszystkich zagadkach środowiskowych w Wyrwie.
 2. Pieśń Piasków - Na tej stronie opisujemy jak uwolnić następną Hafgufę uwięzioną w Norach w Alfheim.
 3. Dar Frejra - Z tej strony dowiecie się jak rozwiązać zagadkę z kryształami przed monumentem Frejra.
 4. Drzwi na pustyni - Tu wyjaśniamy gdzie znaleźć połówki klucza w Alfheim i jak pokonać Żwirowego Pełzacza.
 5. Elfickie Sanktuarium - Z opisu przejścia dowiecie się jak przeszukać sanktuarium i jak wygrać walkę z Wyrocznią.

Przysługi - Muspelheim

 1. Tygiel, Ostatnie wyzwania - Tu znajdziecie zbiór przysług z Muspelheim. Wyjaśniamy gdzie znaleźć połówki nasion i jakie nagrody otrzymacie za wyzwania.
 2. Broń swojego męstwa - Solucja zawiera informacje na temat kryjówki królowej Walkirii Gny.

Przysługi - Dziewięć Światów

 1. Godne króla - Stąd dowiecie się jak pokonać wszystkie 12 dusz berserków i jak przygotować się do walki z finałowym bossem w tej przysłudze, Królem Hrolfem Kraki.
 2. Goście z Hel - Tu przeczytacie kiedy odblokowane zostanie zadanie z zamykaniem 6 szczelin Hel.
 3. Zrodzeni z ognia - Opis przejścia przysługi związanej z 6 norami draugrów. Podpowiadamy jak pokonywać Mścicielkę i zamykać nory.
 4. Rozkwit dziewięciu światów - Na tej stronie znajdziecie lokację wszystkich 9 kwiatów z różnych krain w GoW Ragnarok.
 5. Zaginione lingwyrmy - Podpowiadamy, w których szczelinach Yggdrasilu znajdują się lingwyrmy oraz jak je złapać przy pomocy pułapki od Ratatoskra.
 6. Ostatnie szczątki Asgardu - To przysługa, którą odblokujecie po ukończeniu fabuły. Podajemy lokację wszystkich 10 szczątków Asgardu.

Prace

 1. Zaginiony pancerz Lundy - Z opisu przejścia dowiecie się gdzie znaleźć zaginiony pas Lundy, zaginione karwasze Lundy i zaginiony kirys Lundy, a także jak naprawić cały pancerz i stworzyć zestaw Lundy.
 2. Zaginione strony - To praca powiązana z odnajdywaniem 4 zwojów, potrzebnych do wykucia reliktów.
 3. Znakomity Nidavellirski Pancerz - Na tej stronie przeczytacie skąd wziąć Nidavellirską Rudę i jak wykuć pancerz krasnoludów.
 4. Pancerz Steinbjorna - To niezwykle trudny do zdobycia zestaw pancerza. Opisujemy jak przebudzić Trolle używając reliktu Mistyczna Pamiątka.

God of War Ragnarok: Podstawy

 1. Walka - Na tej stronie opisujemy, jak przebiega walka w grze Gof od War Ragnarok i z jakich broni i umiejętności mogą korzystać Kratos i Atreus.
 2. Eksploracja - Z tej strony dowiecie się, jak przebiega eksploracja świata gry God of War Ragnarok i ile lokacji będzie dane Wam odwiedzić w trakcie przechodzenia kampanii fabularnej.
 3. Protagoniści i antagoniści - Na tej stronie przedstawiamy i krótko opisujemy wszystkich protagonistów i antagonistów gry God of War Ragnarok.
 4. Poziomy trudności - Ze strony dowiecie się o 5 głównych poziomach trudności oraz o dodatkowych modyfikatorach stopnia trudności.
 5. Sklepy Krasnoludów - Wyjaśniamy jak odnajdywać sklepy oraz jakie najważniejsze usługi i przedmioty są oferowane w sklepach prowadzonych przez Sindriego, Broka i Lundę.
 6. Grywalne postacie i towarzysze - Ze strony dowiecie się jakie są grywalne postacie w grze oraz jacy są dostępni towarzysze SI.

God of War Ragnarok: Rozwój postaci

 1. Najlepsze umiejętności Kratosa - Na stronie zestawiliśmy rekomendowane umiejętności do odblokowania oraz używania przez Boga Wojny.
 2. Umiejętności i wyposażenie towarzyszy - Strona opisuje 2 najważniejszych towarzyszy. Dowiecie się o odblokowywaniu ich umiejętności oraz ulepszaniu ich sprzętu.
 3. Bronie - Na stronie znajdziecie opisy 3 głównych broni Kratosa. Oprócz tego dowiecie się o tarczach, spartańskim szale oraz reliktach.
 4. Pancerze - Zamieściliśmy informacje o najlepszych pancerzach i ich zestawach z gry. Dowiecie się też jak ulepszać pancerze i jak korzystać z amuletu.
 5. Zdobywanie składników do craftingu - Wskazówki dotyczące zdobywanie podstawowych i rzadkich zasobów potrzebnych do wykucia m.in. nowej zbroi lub ulepszania broni. Wyjaśniamy gdzie znaleźć połyskujące, oczyszczone i błyszczące kryształy.
 6. Wszystkie tarcze - Tu znajdziecie listę wszystkich 5 tarcz dla Kratosa. Nasze wskazówki doprowadzą Was do Tarczy Strażnika, Tarczy Szturmowej, Nieustraszonej Tarczy, Tarczy Strzaskanej Gwiazdy oraz Tarczy Kamienny Mur.
 7. Relikty i rękojeści - Na tej stronie opisaliśmy jak zdobyć wszystkie 14 reliktów. Wyjaśniamy jak ulepszać i gdzie zdobywać składniki potrzebne do wykucia reliktów i rękojeści.
 8. Ataki runiczne - Lista wszystkich ataków runicznych pomoże Wam w odnalezieniu tych niezwykle mocnych umiejętności Kratosa. Podpowiadamy gdzie znaleźć szybkie i mocne ataki runiczne.

God of War Ragnarok: FAQ

Eksploracja

 1. Jak niszczyć zielone blokady? - Wyjaśniamy jak radzić sobie z zielonymi przeszkodami, które mogą prowadzić do sekretów i ukrytych lokacji.
 2. Jak niszczyć żółte blokady? - Na stronie zestawiliśmy 2 główne techniki jak pozbywać się barykad z żółtych kryształów.
 3. Jak odblokować szybką podróż? - Wyjaśniamy na jakich nowych zasadach działa szybka podróż w grze i jak uzyskać dostęp do fast travel.
 4. Jak przerywać czerwone połączenia? - Wyjaśniamy jak radzić sobie z czerwonymi połączeniami z Alfheim i docierać do nowych znajdziek oraz sekretnych lokacji.
 5. Jak odsłaniać mapę świata? - Odpowiadamy na pytanie jak pozbywać się mgły, która domyślnie zakrywa wiele regionów na mapie.
 6. Jak uwolnić płetwy i ogon Lyngbakra? - Wyjaśniamy są wymagane czynności do zniszczenia kajdanów Lyngbakra z krainy Svartalfheim (poboczny quest Ciężar łańcuchów).
 7. Jak niszczyć czerwone pnącza? - To jeden z rodzajów blokad, z którym musicie radzić sobie w Vanaheim. Podpowiadamy jak podpalać pnącza.
 8. Jak unikać niebieskich trujących oparów? - Z niebieską trującą mgłą musicie radzić sobie w Vanaheim. Wyjaśniamy jak tymczasowo pozbywać się toksycznych oparów.
 9. Czym są szczeliny z powietrzem? - Wyjaśniamy czym są otwory/szczeliny, przez które wydostaje się powietrze. Prowadzą one do nowych i sekretnych obszarów.
 10. Jak odblokować wyzwania w Muspelheim? - Z opisu dowiecie się jak skompletować nasiono Muspelheimu i uzyskać dostęp do wyzwań Tygla.
 11. Jak otwierać skrzynie Norn? - Na stronie zestawiliśmy wszystkie typy zagadek dla skrzyń z runami. Dowiecie się dzięki temu jakie są wymagania do plądrowania sekretnych skrzyń.
 12. Jak odnajdywać kruki Odyna? - Przygotowaliśmy zestaw ogólnych podpowiedzi jak lokalizować latające lub siedzące kruki oraz jak łatwo je eliminować.
 13. Co oznacza ikona kłódki? - Wyjaśniamy znaczenie ikony kłódki pojawiającej się przy skrzyniach i przejściach.
 14. Jak trafiać w oddalone cele? - Przygotowaliśmy zestaw praktycznych porad jak niszczyć odległe cele z wykorzystaniem broni Kratosa lub pieczęci.
 15. Czy można zmienić porę dnia? - Ta strona poradnika odpowiada czy można wszędzie wybierać porę dnia oraz jak przebiega przyśpieszenie upływu czasu.
 16. Jak zwabić smoka z Vanaheim? - Na stronie opisaliśmy trudniejszą zagadkę z przysługi Szlak zniszczenia z Vanaheim. Dowiecie się jak uwięzić małego potwora w windzie.

Walka

 1. Jak odblokować Ostrza Chaosu? - Z opisu dowiecie się w jakim momencie Kratos uzyskuje dostęp do ostrzy (początkowo dostępny jest tylko Lewiatan).
 2. Jak odblokować włócznię? - To bardzo ważna strona, z której dowiecie się jak pozyskać 3 główną broń Kratosa. Włóczni używa się w walkach i podczas eksploracji.
 3. Jak wydłużać pasek zdrowia i szału? - Podpowiadamy jakie są techniki na tymczasowe i permanentne zwiększanie liczby punktów zdrowia i punktów szału bitewnego.
 4. Jak reagować na kolory wrogich ataków? - Ta strona przypomina jak zachowywać się przy atakach oznaczanych żółtymi, czerwonymi i niebieskimi pierścieniami.
 5. Jak naprawić zniszczoną tarczę? - Odpowiadamy na pytanie czy można naprawić tarczę Strażnik, która zostaje zniszczona podczas pierwszej konfrontacji z Thorem.
 6. Jak pokonywać duchy? - Zamieściliśmy podpowiedzi jak radzić sobie z odpornością duchów na określone rodzaje ataków Kratosa i Atreusa.
 7. Co oznacza niebieski pasek zdrowia? - Na stronie wyjaśniamy co symbolizuje niebieski pasek energii przeciwnika oraz jak poprawnie na niego zareagować.
 8. Jak aktywować ataki runiczne? - Ta strona poradnika informuje jak odblokowywać i załączać szybkie oraz mocne ataki runiczne broni.
 9. Jak używać Mistycznej Pamiątki? - Tutaj przeczytacie do czego służy tajemnicza Mistyczna Pamiątka i jak przebudzić posągi Trolli i smoka Przedwiecznego.

Rozwój postaci

 1. Jak gromadzić srebro? - Zestawiliśmy najważniejsze techniki pozyskiwania srebra. Podpowiadamy także na co warto wydawać główną walutę.
 2. Jak zdobywać doświadczenie? - Wymieniamy najważniejsze sposoby gromadzenia XP dla Kratosa i innych bohaterów. Dowiecie się też jak najlepiej wydawać doświadczenie.
 3. Jak naprawiać amulet? - Ta strona poradnika wyjaśnia jak odblokowywać sloty amuletu po to żeby umieszczać w nich nowe zaklęcia.
 4. Czy można zmienić wygląd bohaterów? - Na tej stronie wyjaśniamy jak zakładać nowe pancerze i stroje, a także czy wpływają one na statystyki bohaterów.
 5. Jak regenerować zdrowie? - Na stronie znajdziecie ważne porady jak odzyskiwać stracone punkty zdrowia i ograniczać ryzyko śmierci Kratosa.
 6. Czy można grać jako Atreus? - Ta strona poradnika odpowiada na pytanie czy Atreus jest grywalnym bohaterem w God of War Ragnarok.

Zawartość i działanie gry

 1. Jak zapisywać grę? - Na stronie znajdziecie informacje o tworzeniu własnych sejwów oraz na poleganiu na automatycznych zapisach stanu gry.
 2. Jakie przedmioty w preorderze? - Po przeczytaniu tej strony dowiecie się, jakie przedmioty wewnątrz gry będziecie mogli odebrać, gdy zdecydujecie się na zamówienie gry God of War Ragnarok przed premierą.
 3. Czy jest obsługiwany dźwięk 3D? - Z tej strony dowiecie się, czy gra God of War Ragnarok obsługuje wielokierunkowy dźwięk 3D.
 4. Czy będzie wersja PC? - Koniecznie zajrzyjcie na tę stronę, jeśli zastanawiacie się, czy w God of War Ragnarok będzie można zagrać na PC.
 5. Ile kosztuje upgrade do wersji PS5? - Kupując God of War Ragnarok na PS4 będziecie mogli ulepszyć grę do wersji PS5. Dowiedzcie się, ile będzie to kosztowało.
 6. Czy można grać po skończeniu gry? - Na tej stronie poradnika wyjaśniamy czy można grać dalej po zaliczeniu fabuły, tzn. czy w God of War Ragnarok jest faza endgame.
 7. Czy to ostatni God of War? - Tu odpowiadamy na pytanie czy GoW Ragnarok to ostatnia gra tej serii.
 8. Jak włączyć tryb fotograficzny? - Tutaj dowiecie się jak włączyć tryb fotograficzny w GoW Ragnarok i jakie funkcje oferuje.

God of War Ragnarok: Trofea i platyna

W grze God of War Ragnarok możecie zdobyć platynowe trofeum i z pomocą przychodzi nasz poradnik trofeowy. Opisaliśmy w nich wszystkich 36 trofeów - dowiecie się o ich wymaganiach i sposobach odblokowania.

 1. Trofea - lista

God of War Ragnarok: Wymagania sprzętowe

Na stronie Tryby graficzne z rozdziału Aneks możecie dowiedzieć się o dostępnych trybach działania gry w wersji na konsolę PS5. Opisaliśmy tryb wydajności i tryb jakości, a także ich dodatkowe warianty.

God of War Ragnarok: Długość gry

Przejście gry God of War Ragnarok powinno Wam średnio zająć około 30 godzin. Na czas rozgrywki może mieć wpływ przede wszystkim zajmowanie się znajdźkami i opcjonalnymi aktywnościami - dzięki nim ilość czasu spędzonego z grą może się nawet podwoić.

Dokładniejsze informacje o tym ile czasu zajmuje przejście GoW Ragnarok są na stronie: Długość gry.

God of War Ragnarok: Spolszczenie, polska wersja językowa

Gra God of War Ragnarok została przetłumaczona na aż kilkanaście różnych języków, w tym na język polski.

Więcej na ten temat przeczytacie na osobnej stronie poradnika: Polska wersja językowa.

God of War: Edycje gry

W momencie pisania niniejszego poradnika grę God of War Ragnarok można nabyć na konsole PS4 i PS5 w czterech różnych wersjach.

Więcej informacji na temat wersji gry i ich zawartości znajdziecie na stronie: Edycje gry.

God of War Ragnarok: Data premiery

Gra God of War Ragnarok miała swoją oficjalną premierę w dniu 9 listopada 2022 na PS4 i PS5.

Autorzy Poradnika

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do teamu poradników GRYOnline.pl w 2015 roku, studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych gier, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo tego, że gra w prawie każdy gatunek gier, szczególną uwagę skupia na MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki, szczególnie fantasy i kryminały, a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Olga Fiszer

Olga Fiszer

Była pracownica korpo, która pewnego pięknego dnia postanowiła rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. A tak dokładanie do Wielkiej Brytanii, gdzie poświęciła się zbieraniu dóbr popkulturowych. Do GOL-owych poradników dołączyła w 2019 r. Od czasu do czasu natkniecie się również na jej wpisy o klockach LEGO, które to z zamiłowaniem kolekcjonuje od wielu lat. Do jej ulubionych gatunków gier należą przede wszystkich RPG-i i jRPG-i, klasyczne RTS-y, jak również dziwaczne indyczki. Gdy, pomimo pokaźnego zbioru gier, stwierdza, że nie ma w co grać, odpala po raz setny Harvest Moona, Stardew Valley, któregoś z KOTOR-ów lub Baldur’s Gate 2 (Cienie Amn, nie Tron Bhaala – nigdy nie pytajcie dlaczego). Po godzinach lubi rujnować swój wzrok, malując figurki w źle oświetlonym pokoju lub podziwiać nagromadzone kolekcjonerki i retro konsole.

więcej


Informacje o God of War Ragnarok - poradnik do gry

Sekrety

Ostatnia aktualizacja : 23 listopada 2022, odwiedź Sekrety

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 25 lipca 2022, odwiedź Poradnik do gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.