Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

God of War Ragnarok - poradnik do gry

God of War Ragnarok - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia God of War Ragnarok poradnik, solucja

Stworzenia z przepowiedni to główny quest z poszukiwań Frejra w Vanaheim w God of War Ragnarok. Nasza solucja opisuje drugą wizytę w świecie Vanaheim – znalezienie Skolla i Hatiego, odzyskanie księżyca, uratowanie Frejra i ucieknięcie z więzienia.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2022

Powrót do Vanaheim jest częścią głównego zadania Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) gry God of War Ragnarok. Opis przejścia z naszego poradnika objaśnia m.in. gdzie znaleźć wilki Skoll i Hati, jak odzyskać skradziony księżyc, jak powrócić do Obozu Frejra, jak odbić porwanego Frejra oraz jak uciec z więzienia z rannym sojusznikiem.

Znalezienie Skolla i Hatiego (Find Skoll and Hati)

Musicie kierować się od Obozu Frejra w stronę Wschodnich Lasów Barri - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Musicie kierować się od Obozu Frejra w stronę Wschodnich Lasów Barri. Ścieżka jest początkowo liniowa i napotkacie kilku silniejszych przeciwników (atakujcie ich po kolei).

Przeciśnijcie się przez dziurę w ruinach, by dotrzeć do lasów. Do celu podróży z mapy Vanaheim musicie zbliżyć się z północnego-zachodu. Znajdziecie śpiących Skolla i Hatiego.

Odzyskanie skradzionego księżyca (Recover the stolen moon)

Musicie teraz wyruszyć na północ w stronę Opuszczonej wioski - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Musicie teraz wyruszyć na północ w stronę Opuszczonej wioski. Drogę zagradzają trujące opary - twórzcie pieczęce przy roślinach i rzucajcie w nie toporem. Pozwoli to tymczasowo pozbyć się trucizny.

Pokonajcie wrogów przy wejściu do ruin i użyjcie Ostrzy Chaosu na barykadzie. W Opuszczonej wiosce możecie zjechać na linie i zburzyć ścianę z pomocą włóczni.

W ruinach załączy się większa bitwa z przeciwnikami - poruszajcie się po całej arenie walk i przeskakujcie na sąsiednie półki - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

W ruinach załączy się większa bitwa z przeciwnikami - poruszajcie się po całej arenie walk i przeskakujcie na sąsiednie półki. Unikajcie ataków po otrzymaniu obrażeń od bifrostu.

Po walce zbliżcie się do miejsca na dolnym poziomie, w którym ma znajdować się księżyc.

Pościg za złodziejką (Pursue the Einherjar Thief)

Nie musicie śpieszyć się podczas pościgu i nie ma ryzyka, że zawalicie misję - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Nie musicie śpieszyć się podczas pościgu i nie ma ryzyka, że zawalicie misję. Podążajcie za uciekającą postacią. Po dotarciu do przepaści użyjcie włóczni na otworze z obrazka, a odblokujecie nowe miejsce do wspinaczki.

Po dotarciu na górę musicie przystąpić do walk i po raz pierwszy weźmie w nich udział silny potwór - wiwerna (Wyvern). Skupcie się na osłabianiu właśnie tej bestii, unikając przy tym jej ataków.

Po pozbyciu się wiwerny zajmijcie się jej treserem (Tamer) - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Po pozbyciu się wiwerny zajmijcie się jej treserem (Tamer). Przeciwnik ten może nałożyć na siebie pomarańczowy pancerz i musicie zareagować na to używaniem Lewiatana do wykonywania ataków.

Skradziony księżyc leży na pniaku (pomarańczowa ikona) w miejscu, w którym stoczyliście bitwę.

Powrót do Skolla i Hatiego (Return to Skoll and Hati)

Niedaleko miejsca stoczenia walk możecie przecisnąć się między skałami - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Niedaleko miejsca stoczenia walk możecie przecisnąć się między skałami. W kolejnej lokacji znajduje się otwór do wbicia włóczni - stanie się ona drążkiem i pozwoli Wam na wspinaczkę.

Pokonujcie po drodze zwykłych wrogów i idźcie na południe. Raz jeszcze dotrzyjcie do legowiska, w którym przebywają Skoll i Hati.

Powrót do obozu Frejra (Return to Freyr's Camp)

Doświadczycie zmiany pory dnia - w Vanaheim nastanie teraz noc i odblokują się dzięki temu nowe przejścia - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Doświadczycie zmiany pory dnia - w Vanaheim nastanie teraz noc i odblokują się dzięki temu nowe przejścia. Podnieście z ziemi prezent pozostawiony przez wilki.

W drodze na zachód w stronę obozowiska spotkacie kolejnych wrogów. Po zbliżeniu się do przejścia pomiędzy regionami bohaterów zaatakuje para mini-bossów Dreki. W danym momencie atakujcie jedną bestię. Mimir i/lub Atreus mogą Was ostrzegać o zbliżających się atakach drugiego potwora - wykonujcie uniki nawet jeśli nie widzicie tego ataku.

Po bitwie z bestiami Dreki znajdźcie otwór w ścianie w ruinach (powyższy obrazek) - rzućcie tam włócznią i zdetonujcie ją, a odblokujecie nowe miejsce do wspinaczki - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Po bitwie z bestiami Dreki znajdźcie otwór w ścianie w ruinach (powyższy obrazek) - rzućcie tam włócznią i zdetonujcie ją, a odblokujecie nowe miejsce do wspinaczki. Dotrzyjcie na górę ruin i zjedźcie na linie, by ponownie znaleźć się w regionie Obóz Frejra.

Dokończcie podróż na zachód od obozowiska sojuszników. Spotkacie Freję i zastąpi ona Atreusa w roli aktywnego towarzysza.

Odbicie Frejra z rąk einherjerów (Rescue Freyr from the Einherjar)

Nowy cel podróży pojawi się w północnym Vanaheim - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Nowy cel podróży pojawi się w północnym Vanaheim. Wybierzcie zachodnie wyjście z obozu i powróćcie do miejsca, w którym zostawiliście łódź.

Popłyńcie łodzią na północ (wcześniej przeprawa była zablokowana). Możecie wyjść z łodzi na brzeg w nowym miejscu (obrazek) i po drodze zaczniecie spotykać kolejnych przeciwników.

Dotrzyjcie do miejsca podniesienia kamiennego bloku (nowe przejście) - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Dotrzyjcie do miejsca podniesienia kamiennego bloku (nowe przejście). Staczajcie kolejne walki i dotrzyjcie do niebiańskiego ołtarza. Ołtarze w Vanaheim mogą być używane do zmiany pory dnia i sprawcie żeby ponownie nastał dzień.

Niedaleko ołtarza znajdziecie teraz miejsce do wspinaczki, które było niedostępne nocną porą.

Podążajcie nową ścieżką i pokonujcie kolejnych wrogów - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Podążajcie nową ścieżką i pokonujcie kolejnych wrogów. Dotrzecie ponownie do trujących niebieskich oparów - musicie utworzyć pieczęcie przy dwóch roślinach i rzucać w nie Lewiatanem.

Dotrzecie do przejścia do nowych ruin i rozpoczną się kolejne walki. Reagujcie na kolory pancerzy wrogów - używajcie ostrzy na wrogach z niebieskimi pancerzami i Lewiatana na tych z pomarańczowymi. Po bitwie użyjcie Ostrzy Chaosu na małej barykadzie.

Podczas przeprawy miniecie legowisko mini-bossa Blatonn - walka z tym silnym wilkołakiem jest całkowicie opcjonalna - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Podczas przeprawy miniecie legowisko mini-bossa Blatonn - walka z tym silnym wilkołakiem jest całkowicie opcjonalna.

Na potrzeby awansowania w queście udajcie się na północ. Miniecie miejsce, w którym podczas pierwszej wizyty w Vanaheim pokonaliście bossa Nidhogg. Rzućcie włócznią w szczelinę z obrazka, a powstanie dzięki temu drążek i będziecie mogli przejść dalej.

Dotrzecie do regionu Północna dzicz (The Northern Wilds) - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Dotrzecie do regionu Północna dzicz (The Northern Wilds). Pociągnijcie za łańcuch przy dużym okrągłym przejściu.

Zniszczcie pnącza z użyciem Ostrzy Chaosu, a odblokuje to Wam dostęp do kolejnego niebiańskiego ołtarza. Zmieńcie ponownie porę dnia (tym razem na noc).

Odblokujecie opcję zeskoczenia na arenę obok ołtarza - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Odblokujecie opcję zeskoczenia na arenę obok ołtarza. Przed Wami konfrontacja z Hajmdalem i dosiadaną przez niego bestią.

Pojedynek z bossem opisaliśmy szczegółowo na osobnej stronie Gulltoppr i Hajmdal z rozdziału Bossowie.

Powrót do sojuszników Frejra (Regroup with Freyr's allies)

Musicie dotrzeć na północny-zachód od miejsca stoczenia walki z Hajmdalem - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Musicie dotrzeć na północny-zachód od miejsca stoczenia walki z Hajmdalem. Użyjcie ostrzy na dużej bramie, a odblokujecie wyjście z areny.

Po dotarciu do nowych ruin rozpoczną się kolejne walki. Na koniec zostawcie sobie nieco silniejszego przeciwnika z wielką bronią białą.

Ucieczka z więzienia (Escape from the prison)

Dotrzyjcie do rannego Frejra - Kratos podniesie go i zacznie przenosić - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Dotrzyjcie do rannego Frejra - Kratos podniesie go i zacznie przenosić. Podczas sceny ucieczki nie możecie położyć Frejra na ziemi. Nie zatrzymujcie się i wykonujcie proste ataki (R1 lub R2) żeby uderzać mijane potwory.

Bohaterowie muszą dotrzeć do łodzi i obejrzycie tam cut-scenki. Po powrocie do Obozu Frejra zadanie zakończy się.

Powrót do Sindriego (Return to Sindri's when ready)

Ponownie wybierzcie zachodnie wyjście z obozu - God of War Ragnarok: Stworzenia z przepowiedni (Creatures of Prophecy) - solucja, opis przejścia - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Ponownie wybierzcie zachodnie wyjście z obozu. Po drodze załączy się automatycznie przysługa Zapach przetrwania - jest ona opcjonalna i dotyczy podążania za Helką (opisaliśmy ją na osobnej stronie solucji). Pozwoli to Wam docelowo na odblokowanie Krateru - nowego wielkiego dodatkowego obszaru krainy Vanaheim.

Na potrzeby awansowania dalej w grze powróćcie do najbliższej mistycznej bramy i przenieście się do Domu Sindriego. Usiądźcie przy stole, a rozpocznie się kolejny główny quest - Odtworzyć maskę.