Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

God of War Ragnarok - poradnik do gry

God of War Ragnarok - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

God of War Ragnarok: Jak przerywać czerwone połączenia w Alfheim? God of War Ragnarok poradnik, solucja

Czerwone połączenia to jeden z typów blokad w grze God of War Ragnarok. Ta strona poradnika wyjaśnia jak poprawnie przerywać czerwone połączenia z użyciem topora Lewiatan.

Ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2022

Z tej strony poradnika do gry God of Ragnarok dowiecie się jak poprawnie niszczyć czerwone połączenia, które pojawiają się po raz pierwszy w Alfheim. Wyjaśniamy jak zapobiegać regenerowaniu się połączeń i jak poprawnie korzystać z Lewiatana.

Czerwone połączenia - jak wyglądają?

Czerwone połączenia zaczniecie napotykać począwszy od Alfheim - God of War Ragnarok: Jak przerywać czerwone połączenia w Alfheim? - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Czerwone połączenia zaczniecie napotykać począwszy od Alfheim. Ich niszczenie jest wymagane do odblokowywania nowych przejść, np. do odsłonięcia nowych interaktywnych krawędzi czy nowego korytarza. Stanie się tak po przerwaniu wszystkich połączeń z danego skupiska.

Podstawowe i zaawansowane sposoby przerywania połączeń

Do przerywania połączeń posłuży Wam Lewiatan - God of War Ragnarok: Jak przerywać czerwone połączenia w Alfheim? - God of War Ragnarok - poradnik do gry

Do przerywania połączeń posłuży Wam Lewiatan. Możecie rzucać toporem i doprowadzać do ich niszczenia. Podstawowym utrudnieniem jest to, że wszystkie połączenia musicie zniszczyć w ramach pojedynczej akcji, tzn. pojedynczego rzutu Lewiatanem. Dzieje się tak dlatego, że przerwane pojedyncze połączenia mogą się odrodzić jeśli nie doprowadziliście do zniszczenia wszystkich z danej grupy.

W większości przypadków wystarczające jest to żeby ustawić się we właściwym miejscu do rzutu, tzn. widzieć przed sobą wszystkie połączenia i żeby lecący topór mógł je po kolei trafiać. Jeśli nie widzicie od razu optymalnego miejsca to obejdźcie daną konstrukcję z różnych stron albo spróbujcie dotrzeć na wyższą / niższą platformę.

W niektórych lokacjach zagadki z czerwonymi połączeniami są trudniejsze - God of War Ragnarok: Jak przerywać czerwone połączenia w Alfheim? - God of War Ragnarok - poradnik do gry

W niektórych lokacjach zagadki z czerwonymi połączeniami są trudniejsze. Przykładowo może być dodatkowo wymagane odbicie topora od kamienia zmierzchu (Twilight Stone).

Przykład takiej akcji pokazuje powyższy obrazek - musicie zadbać o to żeby Lewiatan uderzył w kamień i poleciał we właściwą stronę. Poprawny lot topora symbolizują niebieskie linie i będziecie mieć gwarancję, że uderzy we wszystkie czerwone połączenia.

Konkretne zagadki powiązane z czerwonymi przejściami omówiliśmy w rozdziałach Opis przejścia oraz Sekrety i znajdźki.