Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima znajdziesz odpowiedź na pytanie czy i jak można zmienić wygląd wyposażenia i elementów ubioru głównego bohatera. Oddzielnie potraktowaliśmy tematy zmiany wyglądu stroju Jina oraz wykorzystywanych przez niego broni.

Czy w grze jest kreator postaci?

Nie, wygląd Jina, głównego bohatera gry Ghost of Tsushima, jest odgórnie narzucony - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Nie, wygląd Jina, głównego bohatera gry Ghost of Tsushima, jest odgórnie narzucony. Nie możesz w żaden sposób modyfikować wyglądu jego twarzy czy zmieniać jego ogólnej budowy ciała.

Zmiana wyglądu elementów ubioru bohatera

W przypadku ubioru musisz przede wszystkim mieć świadomość tego, że Jin może pozyskiwać i zakładać różne stroje - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W przypadku ubioru musisz przede wszystkim mieć świadomość tego, że Jin może pozyskiwać i zakładać różne stroje. Każdy z nich ma oddzielne statystyki i zastosowania. Przykładowo samurajska zbroja idealnie nadaje się do staczania bezpośrednich walk z przeciwnikami, zaś strój ronina to perfekcyjny wybór na potrzeby zakradania się do wrogich lokacji. Wybór rodzaju pancerza w pierwszej kolejności powinien zależeć od planowanego stylu gry i przydatności pasywnych bonusów, który on oferuje, nie od tego czy dana zbroja bardziej lub mniej wizualnie ci się podoba.

Możesz zmieniać wygląd pancerza dzięki barwnikom - Dyes - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Możesz zmieniać wygląd pancerza dzięki barwnikom - Dyes. Pozwalają one na wybranie nowej kolorystyki przy jednoczesnym zachowaniu tego samego stroju oraz tych samych statystyk, którymi został opisany.

Nowe barwniki możesz zdobywać na dwa główne sposoby:

  1. Z nagród za zaliczanie wybranych questów i aktywności.
  2. Odwiedzając handlarzy (Merchant), którzy mają barwniki w swojej ofercie.
Kupowanie barwników od handlarzy nie jest niestety darmowe - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Kupowanie barwników od handlarzy nie jest niestety darmowe. Musisz w zamian przekazywać im kwiaty (Flowers), które są jedną z odmian lootu odnajdywanego w trakcie przemierzania świata gry. Staraj się na bieżąco kolekcjonować wszystkie odnajdywane kwiaty (będą one błyszczały w specyficzny sposób) i rozglądać się za lokacjami, w których w jednym miejscu rośnie ich więcej.

Ważna uwaga - zmiana kolorystyki pancerza nie jest ostateczna. Możesz w każdej chwili otworzyć inwentarz, wybrać z niego dany strój i następnie ustawić rodzaj malowania pancerza. To samo tyczy się również zmiany kolorystyki broni.

Jin może zakładać opaski oraz nakrycia głowy - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Jin może zakładać opaski oraz nakrycia głowy. Przedmioty te mogą być przede wszystkim nagrodami za zaliczanie questów czy odbijanie wrogich lokacji, ale istnieją też inne sposoby ich pozyskiwania. Możesz mianowicie kupować je u handlarzy oraz zaliczać lokacje haiku - z każdą z nich jest powiązana inna unikalna opaska.

Opaski na czoło i nakrycia głowy nie są opisane statystykami. Zakładanie tych przedmiotów nie wpływa w żaden sposób na umiejętności bohatera.

Jin może także korzystać z chust i masek - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Jin może także korzystać z chust i masek. Także i w tym przypadku mogą one znajdować się wśród nagród za zaliczanie questów, aczkolwiek najwięcej tego typu przedmiotów pozyskuje się z podarunków przekazywanych bohaterowi przez rodowitych mieszkańców Cuszimy w ramach podziękowania za udzielaną im pomoc.

Zakładane maski również nie wpływają na statystyki Jina, tak więc mają charakter czysto kosmetyczny. Warto dodać, że są one niewidoczne w cut-scenkach z rozmów z NPC-ami, ale możesz je "odkryć" w opcjach gry.

Zmiana wyglądu broni bohatera

Jin przez całą grę korzysta z tych samych odmian broni białej - katany i tanto - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Jin przez całą grę korzysta z tych samych odmian broni białej - katany i tanto. Możesz zmieniać wygląd katany oraz tanto, a także pochw, w których są przechowywane i odbywa się to poprzez pozyskiwanie zestawów do ozdabania mieczy - Sword Kits.

Zestawy są przyznawane jako nagrody m.in. za zaliczanie niektórych questów. Są też jednak inne sposoby zdobycia nowych wzorów - możesz kupować je u handlarzy za kwiaty oraz odwiedzać filary honoru. Są to unikalne lokacje i w każdej z nich znajdziesz nowy zestaw.

W grze obowiązuje tylko jedno drzewko rozwoju dla katany i jedno dla tanto. Podmiana zestawu na inny nie spowoduje zresetowania postępów w ulepszaniu broni.

Ghost of Tsushima umożliwia również modyfikację wyglądu łuków - Ghost of Tsushima: Wygląd bohatera - jak zmienić? - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima umożliwia również modyfikację wyglądu łuków. Oddzielne malowania przygotowane zostały dla krótkiego łuku oraz długiego łuku. Główne metody pozyskiwania nowych wzorów nie różnią się od tych opisanych powyżej - mogą być one unikalnymi nagrodami lub mogą być wymieniane w zamian za kwiaty przekazywane handlarzom.

Łuk po zmianie wyglądu nadal będzie miał te same statystyki i ten sam poziom rozwoju na drzewku ulepszeń broni dystansowej.