Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima dowiesz się jak zdobyć broń dystansową - krótki łuk oraz długi łuk. Każdą z tych broni otrzymuje się w innych okolicznościach. Oprócz tego dowiesz się jak odblokować unikalne strzały do łuku, które mogą zwiększyć skuteczność i przydatność tej broni, jak ulepszać łuki oraz jak odnawiać zapas strzał do łuku.

Krótki łuk - Half Bow

1 - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry
Momentu zdobycia krótkiego łuku nie możesz przegapić - otrzymuje się go w głównym zadaniu Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei Ishikawa) - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Momentu zdobycia krótkiego łuku nie możesz przegapić - otrzymuje się go w głównym zadaniu Opowieść Senseia Ishikawy (The Tale of Sensei Ishikawa). Jest to jeden z pierwszych zaliczanych questów po ukończeniu prologu kampanii.

W trakcie przechodzenia wspomnianego zadania Jin musi towarzyszyć Ishikawie. W dalszej fazie wędrówki sensei automatycznie przekaże bohaterowi łuk. Będziesz też miał od razu okazję do tego żeby potrenować strzelanie z łuku.

Krótki łuk zadaje średnie obrażenia, ale może dość szybko wypuszczać kolejne strzały. Pozwala on ponadto na strzelanie z pozycji przykucniętej i ułatwia to atakowanie wrogów pozostając jednocześnie niezauważonym.

Zwykłe i płonące strzały

Zwykłe strzały do łuku są od razu dostępne - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Zwykłe strzały do łuku są od razu dostępne. Dobrze sprawdzają się one do atakowania odsłoniętych części ciała, ale nie są w stanie przebić się przez pancerz czy nakrycie głowy. Nie możesz więc ich używać na wszystkich odmianach wrogów.

Płonące strzały (Flaming Arrows) musisz odblokować we własnym zakresie. Zajmuj się pobocznymi questami zlecanymi przez Senseia Ishikawę aż odblokowana zostanie misja Droga łuku (The Way of the Bow). Płonącymi strzałami możesz celować zarówno w przeciwników, jak i w elementy otoczenia, np. w wysoko rosnącą trawę. Ten drugi wariant pozwala na łatwe podpalanie kilku przeciwników w ramach pojedynczego ataku.

Długi łuk - Longbow

Długiego łuku nie pozyskuje się w ramach zaliczania głównej fabuły - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Długiego łuku nie pozyskuje się w ramach zaliczania głównej fabuły. Musisz zamiast tego zainteresować się mitycznym questem Klątwa Uchitsunego (The Curse of Uchitsune) - jest to jedna z kategorii pobocznych zadań w grze.

Zadanie Klątwa Uchitsunego rozpoczyna się po odnalezieniu muzyka w wiosce Hiyoshi w pierwszym regionie Izuhara.

2 - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry
W ramach zaliczania wspomnianego questu Jin docelowo dotrze do lokacji, w której długi łuk będzie leżał na ołtarzu - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W ramach zaliczania wspomnianego questu Jin docelowo dotrze do lokacji, w której długi łuk będzie leżał na ołtarzu. Nie możesz niestety od razu zabrać łuku - bohater musi najpierw pokonać mini-bossa Tengu Demon. Dopiero po wygraniu pojedynku długi łuk zostanie na stałe dodany do inwentarza.

Długi łuk zadaje duże obrażenia i wystrzeliwane strzały są w stanie przebijać się przez pancerze. Wady tej broni to długi czas przygotowywania się do każdego kolejnego strzału oraz konieczność strzelania z pozycji stojącej.

Ciężkie i wybuchowe strzały

Ciężkie strzały są od razu dostępne - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ciężkie strzały są od razu dostępne. Ich najważniejszą zaletą jest to, że potrafią przebijać się przez niektóre pancerze oraz hełmy wrogów. W przypadku atakowania nieopancerzonych przeciwników mogą z kolei doprowadzić do odrzucenia trafionego wroga do tyłu.

Wybuchowe strzały również są od razu dostępne. Są one idealne do atakowania grup przeciwników. W momencie trafienia w cel dochodzi do dużej eksplozji - wrogowie od razu mogą otrzymać obrażenia i dodatkowo zostać podpaleni.

Jak zdobywać strzały?

Są dwie główne metody odnawiania zapasu strzał - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Są dwie główne metody odnawiania zapasu strzał. Pierwsza z nich to rozglądanie się za amunicją w świecie gry. Strzały możesz odnajdywać np. na stojakach albo przy ciałach pokonanych wrogów.

Druga metoda to kupowanie strzał u trapera - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Druga metoda to kupowanie strzał u trapera. Nie polecamy tego wariantu, gdyż wszystkie strzały poza zwykłymi są stosunkowo drogie. Zapasy najlepiej przeznaczać na inne projekty, np. na permanentne ulepszanie wyposażenia.

Jak ulepszać łuki?

Łuki możesz ulepszać odwiedzając łuczarza - Bowyer - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Łuki możesz ulepszać odwiedzając łuczarza - Bowyer. Każda tego typu operacja wymaga poświęcenia określonej liczby materiałów do craftingu (w przykładzie z obrazka są to zapasy i bambus).

Radzimy ulepszać regularnie tę odmianę łuku, z której częściej korzystasz. Upgrade'y mogą m.in. zwiększać obrażenia, pozwalać szybciej oddawać strzały z łuku, czy wydłużać zasięg broni.

Jin może przenosić ograniczoną liczbę strzał każdego typu - Ghost of Tsushima: Łuk - jak zdobyć - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Jin może przenosić ograniczoną liczbę strzał każdego typu. Możesz na szczęście powiększać inwentarz bohatera dzięki odwiedzaniu trapera. W zamian za przekazywane handlarzowi skóry drapieżników (Predator Hide) możesz kupować ulepszenia pozwalające posiadać w zapasie większą liczbę strzał. Upgrade'y kupuje się niestety oddzielnie dla każdego typu strzał, tak więc wybierz najpierw najbardziej przydatne ulepszenia.