Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima możesz znaleźć kompletny opis przejścia głównego zadania Wiecznie błękitne niebo. To misja z ataku na Port Izumi, czyli główną bazę Mongołów. Nasza solucja wyjaśnia gdzie znaleźć i jak pokonać lidera Mongołów - bossa Chana. Czekają cię w sumie dwa różne starcia z Chanem.

Porozmawiaj z Yuną i innymi sojusznikami

Misją tą możesz zająć się po ukończeniu głównego zadania Serce Jito - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Misją tą możesz zająć się po ukończeniu głównego zadania Serce Jito. Przed przystąpieniem do niej w miarę możliwości postaraj się uczynić bohatera silniejszym oraz ulepszyć jego wyposażenie. Uzupełnij też zapas posiadanych gadżetów. W queście tym czeka cię sporo bezpośrednich walk i będzie wśród nich dwuczęściowy pojedynek z bossem.

Zacznij od spotkania się z Yuną w Świątyni Jogaku. Zanim wyruszysz na misję możesz opcjonalnie porozmawiać z innymi ważnymi NPC-ami - Norio, Ishikawą (prawdopodobnie 2 razy), Kenjim i Panią Masako. Na sam koniec ponownie zagadaj do Yuny - akcja przeniesie się w pobliże Portu Izumi.

Pokonaj posiłki Chana

Do walk z mongolskimi żołnierzami dojdzie tuż po wkroczeniu do wioski rybackiej - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Do walk z mongolskimi żołnierzami dojdzie tuż po wkroczeniu do wioski rybackiej. W trakcie staczania walk rozglądaj się przede wszystkim za łucznikami. Jeśli posiadasz odblokowaną postawę księżyca, to używaj jej na przeciwnikami z wielkimi tarczami. W przeciwnym razie osłabianie ich może być bardzo kłopotliwe.

Podczas rozgrywania walk może dojść do sytuacji, w której Yuna polegnie i zacznie się wykrwawiać - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Podczas rozgrywania walk może dojść do sytuacji, w której Yuna polegnie i zacznie się wykrwawiać. Schemat zachowania powinien ci być dobrze znany - szybko pozbądź się okolicznych wrogów lub pomóż sobie bombą dymną do oślepienia ich i umożliwienia sobie "wskrzeszenia" Yuny bez ryzyka, że proces ratowania jej zostanie przerwany.

Niektórzy łucznicy mogą zatruwać Jina. Nie zapominaj o tym żeby go sprawnie leczyć i szybko pozbywaj się tych wrogów żeby zabezpieczyć się przed kolejnymi otruciami. Po wygranej bitwie pogadaj z Yuną.

Zinfiltruj Port Izumi

Zacznij od dotarcia do miejsca spotkania z Norio - będzie to punkt widokowy sąsiadujący z Portem Izumi - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Zacznij od dotarcia do miejsca spotkania z Norio - będzie to punkt widokowy sąsiadujący z Portem Izumi. Jako że port będziesz infiltrował w pojedynkę przystępowanie do bezpośrednich walk z kolejnymi Mongołami nie jest wskazane. Lepszym pomysłem będzie skradanie się i skupianie na dotarciu do celu podróży.

W początkowej części infiltracji portu musisz przejść przez pokazane na obrazku koryto zamarzniętej rzeki. W trakcie przemarszu chowaj się w rosnących po bokach wysokich krzakach.

Znajdź punkt widokowy i zlokalizuj Chana

Po wyjściu z koryta rzeki nadal warto skradać się, zwłaszcza że w okolicy przebywa wielu silnych wrogów - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po wyjściu z koryta rzeki nadal warto skradać się, zwłaszcza że w okolicy przebywa wielu silnych wrogów. W unikaniu wykrycia może ci pomagać przechodzenie po dachach budynków oraz linach, które łączą sąsiednie dachy. Punktem widokowym związanym z tym celem misji jest widoczna w oddali wieża obserwacyjna.

W pobliżu drabiny prowadzącej na szczyt wieży widokowej przebywa 2 przeciwników. Możesz odwrócić ich uwagę dzwonkiem wietrznym lub po prostu zaczekać na dobry moment na przekradnięcie się do drabiny będąc na granicy ich pola widzenia. Nie musisz wykonywać tradycyjnego zwiadu, gdyż po wspięciu się na wieżę załączy się filmik z pojawienia się Shimury i jego ludzi.

Doprowadź do konfrontacji z Chanem w posiadłości

Musisz wyruszyć w stronę posiadłości - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Musisz wyruszyć w stronę posiadłości. Na swojej drodze spotkasz wielu Mongołów. Walki z nimi są opcjonalne, choć kilku z nich będziesz mógł wyeliminować atakami z zaskoczenia. Najlepszym pomysłem jest jednak unikanie walk i uciekanie przeciwnikom, bo w przeciwnym razie może dojść do sytuacji, że przystąpisz osłabionym bohaterem do pojedynku z Chanem.

Docelowo musisz dotrzeć do bramy i przecisnąć się przez szczelinę. Zanim tego dokonasz upewnij się, że bohater jest wyleczony i że ma założoną zbroję do walki. Po dotarciu na dziedziniec posiadłości czeka cię starcie z bossem.

Chan - pierwsze starcie z bossem

Pojedynek z Chanem rozpocznie się po wkroczeniu na dziedziniec posiadłości - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pojedynek z Chanem rozpocznie się po wkroczeniu na dziedziniec posiadłości. Będzie to starcie jeden na jednego, a więc będziesz mógł skupić się w całości na bossie.

W trakcie rozgrywania tego pojedynku zabronione jest korzystanie z gadżetów, aczkolwiek oprócz używania katany możesz polegać na atakach specjalnych w walce wręcz (oczywiście tylko tych, które odblokowałeś już dzięki postępom w grze).

Kluczem do przetrwania tego pojedynku jest trzymanie się z dala od Chana podczas gdy będzie zajęty wyprowadzaniem czerwonych ataków - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Kluczem do przetrwania tego pojedynku jest trzymanie się z dala od Chana podczas gdy będzie zajęty wyprowadzaniem czerwonych ataków.

Boss lubi przede wszystkim wykonać trzy duże zamachnięcia swoją włócznią. Nie zbliżaj się jednak do niego zbyt wcześnie, bo po wyprowadzeniu trzech ataków po chwili wykona jeszcze ostatni czwarty czerwony atak.

Innym czerwonym atakiem bossa jest ten, która rozpoczyna się od zwykłego zamachnięcia - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Innym "czerwonym atakiem" bossa jest ten, która rozpoczyna się od zwykłego zamachnięcia. Musisz reagować z wyprzedzeniem, gdyż czerwony atak, do którego po chwili dojdzie, ma duży zasięg. Oddal sie od Chana gdy tylko rozpoznasz, że rozpoczyna wykonywanie tej sekwencji ataków.

Po tym jak po raz pierwszy załączy się animacja siłowania się Jina z Chanem boss zacznie też stosować niebieskie ataki - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po tym jak po raz pierwszy załączy się animacja siłowania się Jina z Chanem boss zacznie też stosować niebieskie ataki. Dla przypomnienia parowanie niebieskich ataków jest możliwe tylko jeśli posiadasz zakupioną umiejętność Nieustępliwe parowanie miecza (Unyielding Sword Parry). W przeciwnym razie należy traktować je tak samo jak czerwone ataki i ich całkowicie unikać.

Chana najlepiej atakować gdy wyprowadza zwykłe lub niebieskie ataki - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Chana najlepiej atakować gdy wyprowadza zwykłe lub niebieskie ataki. Analogicznie do walk z wcześniejszymi bossami osłabianie bossa znacząco mogą przyśpieszyć perfekcyjne parowania aktywowane wciśnięciem L1 w ostatnim możliwym momencie (musisz też mieć zakupioną umiejętność o tej samej nazwie). Nie są one jednak obowiązkowe. Poleganie na zwykłych parowaniach i kontratakach wydłuży po prostu cały pojedynek.

Chana niestety nie uda ci się już teraz zabić - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Chana niestety nie uda ci się już teraz zabić. Pierwszy pojedynek zakończy się gdy bossowi pozostanie już niewiele punktów zdrowia. Chan oślepi tymczasowo bohatera i ucieknie na swój statek.

Zatrzymaj Chana zanim ucieknie

Musisz kierować się w stronę dużego statku zacumowanego w porcie, bo to tam uciekł Chan - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Musisz kierować się w stronę dużego statku zacumowanego w porcie, bo to tam uciekł Chan. W zrealizowaniu tego celu będą ci przeszkadzali napotykani po drodze "zwykli" Mongołowie.

Najlepszym pomysłem jest unikanie walk ze zwykłymi przeciwnikami i skupienie się na dotarciu do statku. Chodzi tu oczywiście o to żeby nie przystąpić do drugiej bitwy z Chanem mocno osłabioną postacią. Możesz rozważyć rozprawianie się z wrogimi łucznikami w ramach wyjątku, aczkolwiek i w tym przypadku możliwe jest parowanie / unikanie wystrzeliwanych przez nich strzał.

Chan - drugie starcie z bossem

Druga konfrontacja z Chanem rozpocznie się po wejściu na pokład statku Mongołów - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Druga konfrontacja z Chanem rozpocznie się po wejściu na pokład statku Mongołów. Znacząco różni się ona od pierwszego starcia:

  1. Chanowi towarzyszą w tej bitwie zwykli przeciwnicy. Kilku z nich będzie obecnych w obszarze walk od samego początku, kolejni pojawiają się w dalszych fazach walk.
  2. Dozwolone są wszystkie umiejętności i gadżety, którymi aktualnie dysponujesz. Możesz używać wszystkich dostępnych ataków (w tym także postawy ducha) oraz gadżetów na Chanie i/lub na towarzyszących mu podrzędnych przeciwnikach.
  3. Gra nie pokazuje na ekranie dużego paska energii Chana. Nie oznacza to, że boss jest mniej wytrzymały. Spodziewaj się długiej walki z Chanem i konieczności wykonania na nim wielu udanych ataków po to żeby ostatecznie go pokonać.
Po rozpoczęciu pierwszej fazy bitwy skup się najpierw na atakowaniu i zabijaniu podrzędnych przeciwników przebywających na pokładzie statku - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po rozpoczęciu pierwszej fazy bitwy skup się najpierw na atakowaniu i zabijaniu "podrzędnych" przeciwników przebywających na pokładzie statku. Gra nie będzie ci niestety ułatwiała sprawy, gdyż znajdą się wśród nich wrogowie z tarczami, włóczniami czy "duzi przeciwnicy" (Brutes).

Pamiętaj o tym żeby dostosowywać postawę Jina do aktualnie atakowanego przeciwnika. Warto też pomagać sobie gadżetami, np. bombami czy nożykami kunai. Staraj się jednak nie zużywać zbyt szybko posiadanych gadżetów, bo w przeciwnym razie może ci ich zabraknąć w finałowej części walk.

Chan początkowo będzie przebywał na górnym pokładzie, ale po tym jak pozbędziesz się większości z jego podwładnych dołączy osobiście do walk - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Chan początkowo będzie przebywał na górnym pokładzie, ale po tym jak pozbędziesz się większości z jego podwładnych dołączy osobiście do walk. Boss korzysta ze znanego zestawu ataków:

  1. Unikaj czerwonych ataków Chana i pamiętaj o tym, że niektóre z nich wykonywane są w serii.
  2. Korzystaj z opcji parowania ciosów dla zwykłych oraz niebieskich ataków bossa (w przypadku niebieskich nie zapomnij o wymogu posiadania stosownej umiejętności). Mogą to być zwykłe parowania lub perfekcyjne parowania pozwalające odebrać więcej punktów zdrowia.

Warto przypomnieć, że bossa nie musisz atakować polegając wyłącznie na katanie. Możesz osłabiać Chana z wykorzystaniem np. klejących bomb i nożyków kunai, jak również oślepiać go aktywując bomby dymne. Powinno ci to ułatwiać zatrzymywanie jego ataków oraz wystawianie go na ataki bohatera.

W pojedynku z Chanem mogą ci przeszkadzać pojedynczy zwykli przeciwnicy - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W pojedynku z Chanem mogą ci przeszkadzać pojedynczy zwykli przeciwnicy. Najlepiej jest na bieżąco zajmować się nimi, dzięki czemu nie powstrzymają cię przed atakowaniem bossa ani nie doprowadzą do chwilowego wytrącenia Jina z równowagi i wystawienia bohatera na ataki Chana.

Pierwsza faza walki zakończy się wyświetleniem krótkiej scenki z "odrzucenia" bossa.

W drugiej fazie bitwy Khan naśle na Jina kolejnych mongolskich żołnierzy - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W drugiej fazie bitwy Khan naśle na Jina kolejnych mongolskich żołnierzy. Musisz wznowić atakowanie podrzędnych wrogów. Warto zwrócić uwagę na łuczników rozstawionych na wyższej części pokładu. Dobrym pomysłem jest zaatakowanie ich z pomocą łuku - celuj od razu w łuczników lub w znajdujące się w okolicy czerwone beczki.

Walki ze standardowymi przeciwnikami staraj się w miarę możliwości prowadzić z daleka od Chana po to żeby boss nie przeszkadzał w eliminowaniu zwykłych wrogów i nie miał okazji do wykonywania łatwych udanych ataków - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Walki ze standardowymi przeciwnikami staraj się w miarę możliwości prowadzić z daleka od Chana po to żeby boss nie przeszkadzał w eliminowaniu zwykłych wrogów i nie miał okazji do wykonywania łatwych udanych ataków.

Drugą fazę walk możesz zakończyć po tym jak dostatecznie osłabisz Chana. Szukaj okazji do wciśnięcia Trójkąta po tym jak na ekranie pojawi się ikona przycisku (pokazuje to powyższy obrazek). Jin wyprowadzi atak, w którym zniszczeniu ulegnie włócznia bossa.

W trzeciej fazie walk Chan będzie polegał na mieczu - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W trzeciej fazie walk Chan będzie polegał na mieczu. Boss jest w stanie podpalać tę broń i oznacza to konieczność wykonywania większej liczby uników w reakcji na czerwone ataki bossa. Jeśli zostaniesz podpalony, to szybko przeturlaj się żeby zatrzymać proces utraty punktów zdrowia.

Tak samo jak w dwóch poprzednich fazach bitwy na głównym pokładzie statku będą pojawiali się nowi wrogowie - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Tak samo jak w dwóch poprzednich fazach bitwy na głównym pokładzie statku będą pojawiali się nowi wrogowie. W pierwszej kolejności lokalizuj i zabijaj nowych łuczników, albowiem znajdą się wśród nich ci przeciwnicy, którzy są w stanie strzelać płonącymi oraz zatrutymi strzałami. Reaguj oczywiście na każde zatrucie bohatera dokonując szybkiego leczenia.

Walcz do momentu ponownego wyświetlenia krótkiej scenki odrzucenia bossa - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Walcz do momentu ponownego wyświetlenia krótkiej scenki odrzucenia bossa. Chan będzie zmęczony i zaprzestanie ataków. To okazja do ostatecznego pokonania bossa. Podejdź do niego i wciśnij kilka razy Trójkąt żeby pozbawić go miecza i tarczy.

Ostatni atak kataną doprowadzi do wbicia jej w klatkę piersiową bossa - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ostatni atak kataną doprowadzi do wbicia jej w klatkę piersiową bossa. Jin na sam koniec zamorduje Chana dokonując dekapitacji.

Podążaj za Yuną

Po odzyskaniu kontroli nad Jinem znajdziesz się na koniu i będziesz podróżował wspólnie z Yuną - Ghost of Tsushima: Wiecznie błękitne niebo (Eternal Blue Sky) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po odzyskaniu kontroli nad Jinem znajdziesz się na koniu i będziesz podróżował wspólnie z Yuną. Wybór opcji dialogowej tradycyjnie nie odgrywa istotnej roli. Wkrótce dotrzecie do miejsca, w których misja dobiegnie końca.

Nagrody za ukończenie misji: Zwiększenie legendy (xp) - większa premia, odblokowanie głównego zadania Opowieść Pana Shimury.