Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima znajdziesz szczegółowy opis przejścia głównego zadania Wiadomość w płomieniach. Jest to dłuższa misja, w której do wygrania jest szereg walk. W naszej solucji podpowiadamy gdzie znaleźć zatokę Umugi, jak przedostać się do fortu Mitodake, jak unikać bombardowań wyrzutni strzał oraz jak zatapiać mongolskie statki podczas ucieczki Goro.

Znajdź zatokę Umugi

1 - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry
To jedna z misji odblokowywanych po ukończeniu głównego zadania Nowy horyzont, czyli niedługo po przybyciu do regionu Toyotama - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

To jedna z misji odblokowywanych po ukończeniu głównego zadania Nowy horyzont, czyli niedługo po przybyciu do regionu Toyotama.

Pierwsza część tego questu zakłada udanie się do południowej części prefektury Umugi i odnalezienie zatoki Umugi (Umugi Cove) w obszarze oznaczonym żółtym okręgiem. Jest to bardzo proste - pozostawaj na głównej ścieżce prowadzącej do centralnej części zaznaczonego obszaru.

Spotkaj się z Panią Sanjo i z Goro

Jin po dotarciu do Zatoki Umugi zostanie zatrzymany przez jednego ze strażników, ale nie musisz obawiać się żadnych walk, bo jest to sojusznicza lokacja - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Jin po dotarciu do Zatoki Umugi zostanie zatrzymany przez jednego ze strażników, ale nie musisz obawiać się żadnych walk, bo jest to sojusznicza lokacja. Wyrusz za wartownikiem do miejsca spotkania z Panią Sanjo.

Po wysłuchaniu rozmowy zejdź na niższe piętro budynku i pogadaj z Goro. Wyrusz za nim do jego chatki i odbierz od niego mapę - Goro's Map. Po odebraniu mapy wyjdź z budynku żeby "przepędzić" roninów szukających Goro.

Spotkaj się z Lordem Shimurą w starym obozie łowieckim

Możesz już opuścić Zatokę Umugi (tą samą drogą, którą przyszedłeś lub wybierając opcję szybkiej podróży) - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Możesz już opuścić Zatokę Umugi (tą samą drogą, którą przyszedłeś lub wybierając opcję szybkiej podróży). Obóz myśliwski jest na wschodnim krańcu regionu. Po dotarciu do niego pogadaj z Lordem Shimurą, wskocz na swojego wierzchowca i zacznij podążać za Shimurą do planowanego miejsca spotkania z Goro.

Dotrzyj z Lordem Shimurą do Fortu Mitodake

Goro będzie czekał w zaplanowanym miejscu - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Goro będzie czekał w zaplanowanym miejscu. Zejdź z konia i najpierw wyrusz w stronę jego łodzi.

Po omówieniu planu działania i zaktualizowaniu celu misji zacznij podążać za Lordem Shimurą, tym razem kierując się w stronę drogi prowadzącej do Fortu Mitodake.

Zaskocz wraz z Lordem Shimurą mongolski patrol

Dotrzesz wraz z Shimurą na niewielkie wzgórze sąsiadujące z drogą - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Dotrzesz wraz z Shimurą na niewielkie wzgórze sąsiadujące z drogą. Do zaskoczenia patrolu najlepiej jest użyć łuku (w okolicy znajdziesz zapas strzał). Jeśli masz taką możliwość to skorzystaj z płonących lub wybuchowych strzał. Może ci to pozwolić na pozbycie się kilku Mongołów już w pierwszym ataku z zaskoczenia.

Kolejnych przeciwników możesz nadal ostrzeliwać ze wzgórza lub od razu zejść z niego żeby przystępować do walk z wykorzystaniem katany.

Zaatakuj Fort Mitodake z Lordem Shimurą

Prędzej czy później i tak musisz zejść ze wzgórza i wyruszyć w stronę fortu - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Prędzej czy później i tak musisz zejść ze wzgórza i wyruszyć w stronę fortu. Podczas nowych walk najbardziej uważaj na silnych, "elitarnych" wrogów. Dla przypomnienia pomocne mogą okazać się nożyki kunai, bomby oraz postawa księżyca.

Po wygraniu bitwy przed fortem podejdź do dużej bramy fortu. Nie jest ona zabarykadowana, a więc możesz otworzyć ją i wejść na teren fortu.

Uważaj na łuczników, którzy pojawią się na lewych balkonikach - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Uważaj na łuczników, którzy pojawią się na lewych balkonikach. Nie warto atakować ich z tego miejsca. Po prostu dotrzyj wraz z Shimurą do kolejnej bramy.

Przed tobą dłuższa przeprawa przez fort. Podobnie jak w przypadku poprzednich walk nie musisz specjalnie ochraniać Lorda Shimury. Skupiaj się na utrzymywaniu bohatera w dobrym stanie zdrowia oraz na unikaniu ataków silniejszych wrogów (i nowych psów obronnych). Po drodze miniecie balkoniki, na których rozstawieni byli łucznicy i możesz się teraz z nimi rozprawić.

Dotrzyj do wieży hwacha wraz z Lordem Shimurą

W trakcie przeprawy przez fort załączy się krótka cut-scenka pokazująca Mongołów obsługujących wyrzutnię strzał hwacha - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W trakcie przeprawy przez fort załączy się krótka cut-scenka pokazująca Mongołów obsługujących wyrzutnię strzał hwacha. Przeciwnicy z wieży będą używali wyrzutni do namierzania i bombardowania bohaterów.

Jako że nie możesz początkowo zatrzymać bombardowań musisz poważnie zmienić swoją taktykę walki. Podczas atakowania napotykanych nowych przeciwników staraj się wyprowadzać 1-2 ciosy i na bieżąco zmieniać swoją pozycję. Nie zatrzymuj się nigdzie na dłużej żeby nie zostać poprawnie namierzonym i zbombardowanym. Bądź w razie potrzeby gotowy do tego wyleczyć bohatera oraz wykonać przewrotkę celem ugaszenia płonącego protagonisty.

Musisz podążać liniową ścieżką w stronę wieży z wyrzutnią hwacha - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Musisz podążać liniową ścieżką w stronę wieży z wyrzutnią hwacha. Po tym jak zauważysz w oddali wieżę nadal nie zatrzymuj się, tylko kieruj się w jej stronę. Wejdź po drabinie na górę i rozpraw się z dwoma Mongołami, którzy byli odpowiedzialni za przeprowadzanie bombardowań. Są to na szczęście łucznicy, tak więc powinni bardzo szybko zginąć w walce w zwarciu.

Ochraniaj statek Goro

Przed Tobą najprzyjemniejsza część misji, bo możesz używać wyrzutni hwacha do bombardowania mongolskich celów - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Przed Tobą najprzyjemniejsza część misji, bo możesz używać wyrzutni hwacha do bombardowania mongolskich celów.

W pierwszej części tej sceny szukaj okazji do bombardowania małych statków Mongołów oraz przeciwników stojących na brzegu. W przypadku ruchomych celów bierz niewielką poprawkę przy celowaniu, bo minie chwila zanim strzały docelą do celu.

W drugiej części tej sceny skupiaj się na ostrzeliwaniu i zatapianiu dużych mongolskich statków - celuj przede wszystkim w widoczne na ich pokładach czerwone beczki - Ghost of Tsushima: Wiadomość w płomieniach (A Message in Fire) solucja - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W drugiej części tej sceny skupiaj się na ostrzeliwaniu i zatapianiu dużych mongolskich statków - celuj przede wszystkim w widoczne na ich pokładach czerwone beczki. Pojawi się też kilka nowych mniejszych jednostek pływających.

Zagwarantowanie okrętowi Goro bezpiecznego opuszczenia Cuszimy będzie równoznaczne z zaliczeniem misji.

Nagrody za ukończenie misji: Zwiększenie legendy (xp) - większa premia.