Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Ghost of Tsushima znajdziesz szczegółowy opis przejścia głównego zadania Opowieść Ryuza. Składa się ono z dwóch części. W pierwszej części dowiesz się jak zakraść się do latarni morskiej i jak dotrzeć do łodzi. W drugiej części informujemy co znajduje się na statkach Mongołów i jak uratować Ryuzo przed śmiercią.

Podążaj za Ryuzo do Fortu Ohira

Misją tą możesz zająć się po ukończeniu głównego zadania Krew na trawie - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Misją tą możesz zająć się po ukończeniu głównego zadania Krew na trawie. Z Ryuzo musisz spotkać się na cmentarzu Takuzudama Cemetery zlokalizowanym w sąsiedztwie okupowanych przez Mongołów lokacji.

Po wysłuchaniu rozmowy zalicz liniowy przemarsz na wzgórze, z którego widać Fort Ohira oraz latarnię morską Tsutsu Lighthouse.

Sabotuj alarm w latarni morskiej

Musisz zakraść się na szczyt latarni morskiej i nie możesz przyczynić się do wszczęcia alarmu, bo doprowadzi to do zawalenia misji - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Musisz zakraść się na szczyt latarni morskiej i nie możesz przyczynić się do wszczęcia alarmu, bo doprowadzi to do zawalenia misji. Jeśli masz taką możliwość to załóż strój ronina ułatwiający skradanie się.

Wyrusz prosto i dotrzyj do dziury w palisadzie. Zanim się przez nią przeciśniesz warto użyć skupionego słyszenia i upewnić się, że będzie to bezpieczne.

W forcie nie przebywa zbyt wielu Mongołów i są daleko od siebie rozstawieni - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W forcie nie przebywa zbyt wielu Mongołów i są daleko od siebie rozstawieni. Pomimo wymogu unikania wszczęcia alarmu możesz ich zabijać, przy czym musiałyby to oczywiście być ciche egzekucje. Powinieneś jednak być w stanie dotrzeć do wejścia do latarni nie zabijając nikogo.

Wyjdź po drabinach na samą górę (po drodze zabij po cichu wartownika). Sabotuj alarm na małym balkoniku, a następnie użyj pochodni do rozpalenia ogniska w latarni morskiej. Reszta sojuszników wyruszy wtedy do ataku.

Pokonaj Mongołów w Forcie Ohira

Po powrocie na dół dołącz do walk i zacznij pomagać sojusznikom w rozprawianiu się z Mongołami z fortu - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po powrocie na dół dołącz do walk i zacznij pomagać sojusznikom w rozprawianiu się z Mongołami z fortu. Nie powinna to być bardzo trudna bitwa, choć dbaj w miarę możliwości o zmienianie postawy Jina np. podczas atakowania przeciwników korzystających z tarcz.

Z racji na staczanie walk na dość małym obszarze wyjątkowo skuteczne mogą być np. bomby czy nożyki kunai. Nie zapominaj o łucznikach i tych, którzy np. stoją na dachach staraj się eliminować właśnie z wykorzystaniem łuku.

Wykonaj rekonesans lądowiska Mongołów

Po wygranej bitwie porozmawiaj z Ryuzo - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Po wygranej bitwie porozmawiaj z Ryuzo. Podejdź do nowego punktu widokowego, z którego widać większą "bazę" Mongołów. Musisz odnajdywać interaktywne miejsca i wciskać przy każdym z nich X - odkryjesz łódkę na molo, dobrze pilnowane główne wejścia, wzgórze do rozstawienia sojuszniczych łuczników i zapas czerwonych beczek do zdetonowania i odwrócenia uwagi wrogów.

Dotrzyj z Ryuzo do mongolskiej łodzi

Wyrusz za Ryuzo w stronę ścieżki pozwalającej zejść z wzgórza i zbliżyć się do mongolskiego obozu - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wyrusz za Ryuzo w stronę ścieżki pozwalającej zejść z wzgórza i zbliżyć się do mongolskiego obozu. Łucznicy ostrzelają transport beczek i rozpocznie się bitwa. Nie musisz dołączać do walk na plaży, choć warto oczywiście pozbywać się tych Mongołów, którzy staną ci na drodze.

Celem podróży jest łódka. Musisz dotrzeć na molo, wejść na pokład łodzi i przytrzymać przycisk interakcji żeby dopłynąć łódką na pierwszy mongolski statek.

Przeszukaj statek w poszukiwaniu żywności

Wejdź do dużej kajuty i zacznij ją przeszukiwać - bohaterowie niestety nie znajdą żadnych zapasów żywności - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wejdź do dużej kajuty i zacznij ją przeszukiwać - bohaterowie niestety nie znajdą żadnych zapasów żywności. Po otwarciu drzwi, przy których ustawi się Ryuzo, załączy się nowa bitwa z Mongołami. Staraj się umiejętnie unikać ataków przeciwników z uwagi na mały obszar walk. Ponownie możesz też pomagać sobie kunai czy bombami.

Ryuzo ostrzeże cię o łucznikach na pokładzie sąsiedniego statku. Nie warto próbować atakować ich na dystans. Przebiegnij po prostu po kładce i rozpraw się z nimi w walce wręcz. Na sam koniec tych walk zostaw sobie silniejszego lidera.

Poszukaj żywności na kolejnym statku

Wyrusz w stronę wskazanego obszaru - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Wyrusz w stronę wskazanego obszaru. Natrafisz na kilku nowych Mongołów, których można zaatakować z zaskoczenia. Możesz też przyczynić się do wypuszczenia niedźwiedzia z klatki na statku i pozwolić na to żeby zwierzę "wyręczyło cię" w wyeliminowaniu niektórych wrogów.

Zajrzyj do kajut na nowym statku. Nie znajdziesz żywności, ale za to natrafisz na zwój z powyższego obrazka - to Plany wojenne Mongołów (Mongol War Plans).

Powróć do Ryuzo

Powróć do miejsca, w którym Jin i Ryuzo wcześniej rozłączyli się (po drodze zaskoczy cię nowy przeciwnik) - Ghost of Tsushima: Opowieść Ryuza (The Tale of Ryuzo) solucja, opis przejścia - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Powróć do miejsca, w którym Jin i Ryuzo wcześniej rozłączyli się (po drodze zaskoczy cię nowy przeciwnik). Dotrzyj do wskazanych przez grę drzwi. Po ich otwarciu okaże się, że Ryuzo jest ranny. Musisz go uratować zanim wykrwawi się i będzie ci w tym przeszkadzał wielki Mongoł. Najlepiej jest szybko użyć na nim nożyków kunai i pozbyć się go gdy będzie ogłuszony.

Po obejrzeniu cut-scenki wskocz do wody. Jin i Ryuzo automatycznie powrócą do obozu na brzegu i zadanie to zakończy się.

Nagrody za ukończenie misji: Zwiększenie legendy (xp) - większa premia, odblokowanie głównego zadania Żelazny hak.