Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ghost of Tsushima: Eksploracja świata gry Ghost of Tsushima poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Ghost of Tsushima zestawia najważniejsze informacje na temat eksploracji świata gry. Dowiesz się m.in. jak podróżuje się po otwartym świecie, jakie atrakcje czekają na odkrycie, jak wygląda nawigacja po świecie gry, a także czy możliwe jest korzystanie z opcji szybkiej podróży.

Wyspa Cuszima

Akcja gry toczy się na prawdziwej wyspie Cuszima. Jest ona obecnie jedną z wysp wchodzących w skład japońskiej prefektury Nagasaki i zamieszkiwanej przez około 40 tysięcy osób. Cuszima w grze nie została odwzorowana w skali 1:1, ale mimo wszystko świat Ghost of Tsushima jest bardzo rozległy i zbadanie mapy w 100% procentach może zająć ci dużo czasu.

Warto zaznaczyć, że mapa świata w grze oferuje dość zróżnicowany krajobraz. Jin może odwiedzać miedzy innymi rozległe doliny, tereny górzyste, wioski, czy lasy bambusowe. W grze nie zabrakło także większych miast z dużą liczbą postaci niezależnych.

Mapę świata nie trzeba przemierzać pieszo, gdyż dostępna jest opcja jazdy konnej. Podróż konno pozwala znacznie szybciej docierać w upatrzone miejsca. Jin może też łatwo zeskakiwać z konia po to żeby np. od razu przystąpić do wspinaczki czy do walk z przeciwnikami.

Odkrywanie świata gry

W miarę eksploracji świata gry na mapie pojawiają się pytajniki symbolizujące większe lokacje nadające się do odwiedzenia. Pytajnik może być np. wioską, świątynią, gospodarstwem, czy fortem. W momencie dotarcia do danej lokacji gra oprócz jej nazwy wyświetla również jej przynależność i możesz się dzięki temu np. dowiedzieć, że jest ona pod kontrolą Mongołów.

Z lokacjami powiązane są drobne zadania i wyzwania. Mogą one dotyczyć np. uratowania przetrzymywanych zakładników, zamordowania wrogiego generała, czy użycia łuku do wyeliminowania określonej liczby wrogów. Przewidziane są nagrody za zaliczenie lokacji w 100% - może to być np. zwiększenie się poziomu reputacji bohatera czy otrzymanie zapasu surowców do craftingu.

Gra w subtelny sposób nakierowuje też na mniejsze lokacje - Ghost of Tsushima: Eksploracja świata gry - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Gra w subtelny sposób nakierowuje też na mniejsze lokacje. Jina mogą przykładowo "doprowadzić" do tych miejscówek ptaki latające nad jego głową, czy przyjaźnie nastawione lisy. Odkrywanymi małymi lokacjami mogą być np. kapliczki (jedna z odmian sekretów w grze), czy pojedyncze opuszczone budynki skrywające wartościowy loot.

W odkrywaniu nowych lokacji do zbadania może też pomagać obserwowanie horyzontu. W oddali możesz bowiem zauważyć jakieś unikalne konstrukcje, czy też np. unoszący się dym, który może sugerować, że w danym miejscu ktoś przebywa (może to być NPC o pokojowych zamiarach lub grupa przeciwników).

Podczas podróżowania po świecie gry możesz być świadkiem losowych zdarzeń, np - Ghost of Tsushima: Eksploracja świata gry - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Podczas podróżowania po świecie gry możesz być świadkiem losowych zdarzeń, np. myśliwych walczących z dziką zwierzyną. Jin może uczestniczyć w tego typu drobnych wydarzeniach, bądź też po prostu ignorować je i skupiać się jedynie na dotarciu do upatrzonej przez siebie lokacji.

W docieraniu do niektórych trudniej dostępnych lokacji pomaga lina z hakiem - Ghost of Tsushima: Eksploracja świata gry - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

W docieraniu do niektórych trudniej dostępnych lokacji pomaga lina z hakiem. Gra zaznacza interaktywne punkty, na których można użyć tego gadżetu, np. z zamiarem przyciągnięcia się czy rozbujania na linie.

Linę z hakiem możesz zdobyć w zadaniu głównym - Żelazny hak. Toczy się ono w pierwszym akcie gry. Dobrze jest zająć się nim najszybciej jak się da, aby móc potem swobodnie eksplorować teren gry.

Dobrym sposobem na szybkie odkrywanie świata gry jest również ratowanie mieszkańców wyspy - Ghost of Tsushima: Eksploracja świata gry - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Dobrym sposobem na szybkie odkrywanie świata gry jest również ratowanie mieszkańców wyspy. Jeśli uwolnisz kogoś z rąk Mongołów masz duże szanse, że opowie Ci o jakimś zadaniu pobocznym bądź o obozie wroga. W ten sposób zdobędziesz informacje, które mogą zaprowadzić Cię na drugą stronę wyspy. To znacznie ułatwia eksplorację ogromnego terenu.

Znaczniki

W grze Ghost of Tsushima na ekranie nie pojawiają się tradycyjne znaczniki prowadzące do aktualnego celu podróży. Nie oznacza to jednak, że gra nie ułatwia nawigacji. Miejsce, do którego pragniesz się udać, możesz zaznaczyć z poziomu mapy świata. Od tego momentu możesz "wzywać" podmuchy wiatru, które będą w subtelny sposób nakierowywały cię na miejsce, do którego pragniesz się udać (nazwa akcji w tej grze to Guiding Wind).

Szybka podróż

Gra Ghost of Tsushima posiada opcję szybkiej podróży (fast travel). Jest ona możliwa tylko dla tych lokacji, które już odkryłeś i odwiedziłeś. Nie możesz przenosić się np. do pytajników na mapie, czyli do lokacji, które nie zostały jeszcze osobiście zbadane przez Jina.

Lokacji służących w grze do szybkiej podróży jest bardzo dużo - Ghost of Tsushima: Eksploracja świata gry - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Lokacji służących w grze do szybkiej podróży jest bardzo dużo. Możesz przenosić się do wszystkich aktywności pobocznych (np. stojaków bambusowych czy lisich nor) do wszelkich przejętych mongolskich wiosek i oczywiście do bezpiecznych miast, w których możesz spokojnie odpocząć.

Ekrany ładowania są bardzo krótkie dzięki czemu przyjemnie przeskakuje się pomiędzy lokacjami nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu.

Trzy części mapy

Mapa w Ghost of Tsushima podzielona jest na trzy części - Ghost of Tsushima: Eksploracja świata gry - Ghost of Tsushima - poradnik do gry

Mapa w Ghost of Tsushima podzielona jest na trzy części:

  1. Region Izuhara
  2. Region Toyotama;
  3. Region Kamigata.

Do żadnej z nich nie możesz dostać się po prostu podróżując po mapie. Drogę do kolejnych regionów odblokowujesz wykonując misje fabularne. Każde zakończenie aktu odblokuje Ci przejście do kolejnej części mapy. Oznacz to, że, aby dostać się do drugiej lokacji musisz ukończyć akty pierwszy - misja główna Nowy Horyzont. Natomiast ukończenie aktu drugiego - misja Honor i Popiół- umożliwi Ci dostanie się do trzeciego obszaru gry.

Gdy odblokujesz już wszystkie regiony dostępne w grze będziesz mógł przenosić się między nimi za pomocą szybkiej podróży.

Dostępny tylko region Kamigata - co teraz?

Po wykonaniu misji główniej Z ciemności. Nie będziesz mógł poruszać się po całej mapie gry. Twoim oczom ukaże się jedynie region Kamigata. Nie możesz ani wrócić, ani przenieść się do wcześniejszych regionów.

Aby powrócić do wcześniejszych regionów musisz ukończyć zadanie główne Wilki u bram, dzięki czemu odblokowane zostanie przejście do poprzedniego regionu.