Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Jak szybciej ukończyć główną fabułę? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Z tej strony poradnika do Assassin's Creed Valhalla dowiecie się co zrobić, aby jak najszybciej skończyć fabułę gry. Warto zaznaczyć, że same misje główne zajmują około 60 godzin.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla zamieściliśmy kilka uniwersalnych porad jak szybciej ukończyć główną fabułę gry, tzn. jak szybciej dotrzeć do finałowych wydarzeń kampanii dotyczących Sigurda, Eivora oraz Layli z wątku współczesnego.

Szybszym ukończeniem gry AC Valhalla możesz być zainteresowany z różnych powodów - Assassins Creed Valhalla: Jak szybciej ukończyć główną fabułę? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Szybszym ukończeniem gry AC Valhalla możesz być zainteresowany z różnych powodów. Dwa główne powody to:

  1. Dysponujesz ograniczoną ilością czasu, a chciałbyś mimo wszystko obejrzeć i zaliczyć finał kampanii Assassin's Creed Valhalla.
  2. Nie interesuje cię większość opcjonalnej zawartości i planujesz skupisz się w całości lub w dużym stopniu na głównej fabule.

Oto szereg i porad i informacji związanych z planowanym szybszym przejściem gry:

  1. Nie możesz liczyć na to, że grę uda ci się ukończyć w kilka czy nawet kilkanaście godzin. Nawet jeśli masz w planach zaliczanie głównych questów jednego po drugim, to gra szybko ostudzi twój zapał. Dzieje się tak dlatego, że każdy kolejny region ma rekomendowany coraz wyższy poziom Mocy Eivora i zignorowanie go może doprowadzić do poważnych problemów - przeciwnicy będą zbyt silni dla głównego bohatera. Musisz też niestety zwiększać moc Eivora innymi sposobami oprócz zaliczania głównych questów - temat ten dokładniej opisaliśmy na stronie Grind - czy jest duży?.
  2. Nie musisz czekać aż poziom mocy Eivora dokładnie zrówna się z poziomem regionu. Jest to jedynie sugestia odnośnie tego jak silny powinien być Eivor. Generalnie staraj się nie wkraczać do nowego regionu i nie rozpoczynać nowych głównych misji jeśli moc Eivora jest o ponad 30 punktów niższa od zalecanej (jest to dodatkowo symbolizowane czerwonym kolorem). Możesz natomiast grać nieco słabszym bohaterem od rekomendowanej wartości parametru Mocy.
  3. Jako kolejny region do zaliczenia wybieraj zawsze ten z najniższym poziomem Mocy spośród dostępnych, tzn. tych widocznych na mapie Przymierzy. Zmniejszy to potencjalny grind, gdyż zazwyczaj tego typu region będzie miał rekomendowaną Moc o około 30 punktów wyższą od mocy poprzedniego regionu. Nie radzimy od razu wybierać znacznie silniejszych regionów, bo i tak ostateczności będziesz musiał później powrócić do pominiętych słabszych. Sugerowaną kolejność odwiedzania lokacji w grze zestawiliśmy na stronie Regiony - w jakiej kolejności badać?.
  4. Jeśli chcesz szybko rozwinąć Moc, to wybieraj czynności, które gwarantują dużo xp za stosunkowo mało pracy. Świetnym pomysłem są przede wszystkim wydarzenia na mapie świata (World Events), które nie muszą być długie i które gwarantują 1200xp. Oprócz tego warto odwiedzać duże obozy bandytów - możesz łatwo zdobywać punkty doświadczenia dzięki eliminowaniu elitarnych wrogów oraz odnajdywaniu bogactw znajdujących się w tych lokacjach (niejednokrotnie 2-3 bogactwa na 1 wrogą lokację). Więcej porad znajdziesz na stronie Doświadczenie - jak szybko zdobywać?.
  5. Punkty umiejętności wymagane do zwiększania mocy Eivora możesz też zdobywać na inne sposoby, nie tylko dzięki awansowaniu bohatera na kolejne poziomy doświadczenia. Mogą one być nagrodami za zaliczanie specyficznych lokacji (np. kopców czy zagadek stojących głazów) oraz za pokonywanie opcjonalnych bossów (np. zelotów czy legendarnych zwierząt). Jeśli przeczuwasz, że jesteś w stanie dość szybko zająć się opcjonalną aktywnością nagradzaną punktem/punktami umiejętności, to polecamy zdecydować się na taki krok. Lista rodzajów lokacji z "darmowymi" punktami rozwoju znajduje się na stronie Sugerowana moc regionu - co oznacza?.
  6. Odwiedzenie oraz zaliczenie questów Asgardu i Vinlandii nie jest wymagane do ukończenia głównej fabuły. Są to opcjonalne krainy, w których nie zalicza się żadnych głównych zadań. Możesz bezproblemowo zostawić je sobie na później, choć mimo wszystko warto zająć się przynajmniej ich questami. Zadania w Asgardzie i w Vinlandii mają ciekawą zawartość i przy okazji ich zaliczania będziesz mógł pozyskać kilka lub nawet kilkanaście punktów rozwoju.
  7. I wreszcie na koniec - jeśli jakaś opcjonalna czynność zajmuje ci zbyt dużo czasu, to możesz ją po prostu zignorować lub odłożyć sobie na później. W grze jest mnóstwo różnych aktywności tego samego typu i jeśli np. tracisz czas na odnalezieniu jakiegoś sekretu czy wygraniu jakiegoś pojedynku z opcjonalnym bossem to najlepiej sobie odpuścić i poszukać innych, mniej czasochłonnych wyzwań.