Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Problem z byciem anonimowym - bug Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera opis błędu, w wyniku którego Eivor nie może przejść w stan niewidzialności/aminowości. Opisaliśmy jak sobie poradzić z tym bugiem, aby dalej móc cieszyć się grą.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla opisujemy potencjalny problem z przejściem w anonimowy stan, który symbolizuje, że Eivor nie uczestniczy w żadnym konflikcie. Gra może utrudniać stawanie się anonimowym i w niektórych sytuacjach można to potraktować jako bug.

Z opisywanym na tej stronie problemem możesz mieć przede wszystkim do czynienia w trakcie rozwiązywania questów - Assassins Creed Valhalla: Problem z byciem anonimowym - bug - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Z opisywanym na tej stronie problemem możesz mieć przede wszystkim do czynienia w trakcie rozwiązywania questów. Gra nie pozwoli na rozpoczęcie lub kontynuowanie zadania dopóki Eivor nie stanie się z powrotem anonimowy.

Najprostszym wyjaśnieniem poruszanego problemu jest to, że gra może nadal uznawać, że prowadzisz jakieś starcie, tzn. że jesteś atakowany lub ścigany przez jakichś przeciwników. Najłatwiej można to rozpoznać po czerwonych znacznikach podobnych do tych z powyższego obrazka. Musisz w takiej sytuacji rozprawić się ze ścigającymi cię przeciwnikami lub na dobre im uciec (np. oddalając się od nich albo chowając się w trawie).

Jeśli nie możesz wykonać jakiejś czynności, bo gra upiera się przy tym, że powinieneś być anonimowy, to sprawdź najbliższą okolicę i rozpraw się z ewentualnymi pojedynczymi przeciwnikami, którzy nadal mogą być aktywni. Możesz też spróbować opuścić daną lokację i powrócić do niej po krótkiej chwili.

Problem z anonimowością pojawia się w głównie miastach w grze - Assassins Creed Valhalla: Problem z byciem anonimowym - bug - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Problem z anonimowością pojawia się w głównie miastach w grze. Nawet jeśli ważni NPC-e z danego miasta są przyjaźnie nastawieni do Eivora, to strażnicy z tej samej lokacji (ci oznaczani na czerwono po użyciu Wzroku Odyna) mogą przystąpić do ataku w momencie zauważenia bohatera.

Bug / problem z byciem anonimowym możesz ograniczać na 2 główne sposoby:

  1. Jak najczęściej zakładaj kaptur, który opóźni ewentualne wykrycie Eivora i może zwiększyć szanse zareagowania zanim zostanie wszczęty alarm.
  2. Omijaj strażników z miast - przekradaj się za ich plecami albo np. wdrapuj się na mury jeśli pilnują głównej bramy do miasta.