Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Czy jest duży grind? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla dowiecie się wszystkiego o grindzie w grze. Opisaliśmy jak dużo jest misji pobocznych, jak zdobywać punkty doświadczenia i ile rzeczy zrobicie po zakończeniu fabuły.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika znajdziesz informacje czy grind w grze Assassin's Creed Valhalla jest długi i męczący. Wyjaśniamy konkretnie czy konieczne zajmowanie się dużą liczbą pobocznych aktywności po to żeby bohater był wystarczająco silny do awansowania w głównej fabule.

1 - Assassins Creed Valhalla: Czy jest duży grind? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
  1. Grind w AC Valhalla jest w pewnym zakresie obecny, tzn. musisz mieć świadomość tego, że możesz zostać zmuszony do zdobycia dodatkowych punktów doświadczenia / punktów umiejętności żeby lepiej poradzić sobie w kolejnych questach głównej fabuły. Grind na szczęście nie jest aż tak uciążliwy jak w poprzedniej odsłonie serii - Assassin's Creed Odyssey.
  2. Postępy Eivora w grze warunkuje jego poziom mocy, który dokładniej opisaliśmy na m.in. stronie Sugerowana moc regionu. Staraj się nie zajmować eksploracją regionów i zaliczaniem questów oznaczonych na czerwono, ani nie atakować przeciwników z czerwonymi czaszkami. Są to oznaczenia informujące o tym, że zaliczenie danej aktywności / questa czy pokonanie danego wroga będzie trudne lub ekstremalnie trudne dla głównego bohatera. Do wszystkich tego typu elementów gry najlepiej powracać dopiero po uczynieniu Eivora silniejszym, tzn. podniesieniu jego poziomu mocy.
  3. Nie trzeba obawiać się dużego grindu na potrzeby zaliczania kolejnych questów głównej fabuły. Rekomendowany poziom mocy dla regionów, w których zalicza się kolejne główne misje powoli rośnie. Przez większość czasu powinieneś sobie dobrze radzić bez interesowania się pobocznymi aktywnościami gwarantującymi xp.
  4. Głównymi misjami możesz zajmować się nawet jeśli masz trochę niższy poziom od rekomendowanego, np. niższy o 10-15 punktów. Nawet wtedy Eivor powinien być w stanie poradzić sobie z większością walk i wrogich konfrontacji, do których dochodzi w ramach zadania. Wyjątkiem mogą być misje, w których stacza się obowiązkowe trudne pojedynki z bossami.
  5. W grze nie ma boosterów xp i są dobre metody na szybkie gromadzenie punktów doświadczenia i punktów umiejętności. Możesz m.in. zajmować się doskonale nagradzanymi wydarzeniami w świecie gry, czy odwiedzać poboczne lokacje, których zaliczanie przyznaje pojedyncze punkty rozwoju. Może ci to pozwolić w dość komfortowych warunkach zwiększyć aktualny poziom mocy bohatera do rekomendowanego.
  6. Sam główny wątek fabularny jest długi i jego ukończenie zajmie ci zapewne kilkadziesiąt godzin. Nie wynika to jednak z konieczności wielogodzinnego grindu przed rozpoczęciem kolejnego głównego zadania, tylko po prostu z dużej liczby głównych misji i linii fabularnych wymaganych do ukończenia gry.
  7. Wyraźnie trudniejsze mogą być niektóre opcjonalne aktywności dotyczące np. staczania trudnych walk z fanatykami, córkami Leriona czy legendarnymi zwierzętami. Wszystkie tego typu aktywności możesz jednak odkładać na później i żadna z nich nie przepadnie (za wyjątkiem czasowo ograniczonych dziennych questów).