Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry

Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Renowacja zabytków w Car Mechanic Simulator 2018 Poradnik Car Mechanic Simulator 2018

W Car Mechanic Simulator 2018 znaleźć możesz samochody zabytkowe. Odnowienie ich umożliwia sprzedaż pojazdu z dużym zyskiem lub włączenie go do swojej kolekcji Poniższy rozdziała wytłumaczy, jak wygląda renowacja zabytków w Car Mechanic Simulator 2018.

Samochody zabytkowe do renowacji możesz pozyskać na dwa sposoby: zakupując je na złomie lub odnajdując w szopach (także musisz za nie zapłacić). Po zakupie pojazd zostaje przeniesiony na twój parking obok warsztatu. W każdej chwili możesz przenieść je na warsztat, by nad nimi popracować.

Odnowiony Smith 1500 - Renowacja zabytków w Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Odnowiony Smith 1500

Celem renowacji jest możliwość sprzedaży pojazdu z dużym zyskiem lub chęć włączenia go do własnej kolekcji. To, ile pracy będziesz musiał w niego włożyć, zależy od tego, jaką okazję udało ci się zakupić (możesz nawet nabyć pojazd, który choć niekompletny, może być sprzedany za więcej niż za niego zapłaciłeś).

Brak pokrywy filtra powietrza jest widoczny od razu - na szczęście to mały koszt. Gorzej gdy brakuje połowy silnika... - Renowacja zabytków w Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Brak pokrywy filtra powietrza jest widoczny od razu - na szczęście to mały koszt. Gorzej gdy brakuje połowy silnika...

Przy nabywaniu pojazdu jedyne czym możesz się kierować to intuicja, ogląd nadwozia, lecz także tryb Badania (Overview). Możesz spróbować określić, na ile auto jest zdekompletowane. Pamiętaj, że ceny samochodów nie muszą pokrywać się ani ze stanem ich części, ani ich liczbą. Zwykle im bardziej pojazd jest zdewastowany, tym więcej środków i czasu będziesz musiał poświęcić, by sprzedać go z zyskiem. Wartość samochodów określa przede wszystkim typ/marka oraz stan (wizualny oraz techniczny) będący średnią stanu wszystkich części. Z tego względu przy budżetowych naprawach warto wymieniać liczne tanie rzeczy, jak tuleje w zawieszeniu czy popychacze zaworów w silnikach V8 OHV.

Możesz wykorzystać dwa zdezelowane pojazdy, by spróbować skompletować z nich jeden o sensownej wartości sprzedaży - Renowacja zabytków w Car Mechanic Simulator 2018 - Car Mechanic Simulator 2018 - poradnik do gry
Możesz wykorzystać dwa zdezelowane pojazdy, by spróbować skompletować z nich jeden o sensownej wartości sprzedaży

Dopóki nie budujesz pojazdów-perełek na nowych częściach, możesz pozwolić sobie na odnajdywanie brakujących części pojazdów na półkach i w kartonach wewnątrz szop lub na złomie. Możesz także zakupić dwa identyczne pojazdy i spróbować pozamieniać części między nimi. Warto mieć również wysoko rozwinięte umiejętności naprawy, by jak najmniej wydawać na części. Pamiętaj: nie będziesz w stanie doprowadzić samochodu do perfekcyjnego stanu, dopóki nie osiągniesz 3 poziomu warsztatu. Dopiero wtedy będziesz mógł doposażyć warsztat i zająć się czyszczeniem tapicerki oraz naprawą zardzewiałej ramy pojazdu.

Ważne informacje:

  1. Elementy wnętrza możesz dobierać inne niż seryjne,
  2. Felgi oraz opony mogą mieć inny rozmiar i typ niż domyślnie montowany w pojeździe,
  3. Aby szybko i tanio podnieść wartość pojazdu, pamiętaj o wykorzystaniu mycia tapicerki - kosztuje 100$, a zwiększa wartość pojazdu nierzadko o kilka tysięcy,
  4. Jeśli chcesz odbudować auto na nowych częściach, postaraj się zakupić go na złomie - będzie w większości zdekompletowany. Silnik możesz szybko wyjąć, używając żurawia silnikowego.
  5. Aby łatwo zarobić na zabytkach nie naprawiaj ich w pełni, a wymieniając najtańsze podzespoły, które wpływają na średnią sprawność pojazdu. Należą do nich świece zapłonowe, filtry, klocki hamulcowe, tuleje gumowe oraz popychacze i dźwignie zaworów (silniki OHV).

Pamiętaj, że brakujące części są liczone do średniej jako "0", a więc najbardziej w nią uderzają. Szczególnie gdy mówimy o karoserii i wnętrzu - przed sprzedażą upewnij się, że z zewnątrz auto jest kompletne. Elementy nadwozia są drogie, dlatego warto posiłkować się tym, co znajdziesz na złomie.