Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Vodyani w Endless Space 2 poradnik Endless Space 2

Gorliwa rasa obcych, która do przeżycia wykorzystała technologię Bezkresnych - Vodyani w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Gorliwa rasa obcych, która do przeżycia wykorzystała technologię Bezkresnych. Ich specjalne kombinezony są napędzane unikatowym typem surowca, który będziesz musiał z dobywać w równie nietypowy sposób. Żyją w potężnych statkach-matkach, które podróżują między systemami w poszukiwani najkorzystniejszych światów. Nie muszą kolonizować żadnej, planety - wystarczy im odpowiednia technologia i zakotwiczona Arka. Vodyanie są bardzo religijną rasą i z racji ich ideologii nie przyjmują w swoje szeregi żadnej innej rasy. Mają jednak możliwość nawiązywania sojuszy z dużymi i małymi frakcjami. Wszystko po to aby wzmocnić Kościół Vodani. Nie jest to łatwa rasa do grania za pierwszym razem. Ich populacja zamieszkująca statki rozwija się bardzo powoli, a sam system ark może wydać się bardziej skomplikowany na początek. Polecam to osobom, które szukają wyzwania i obstają za podbojem galaktyki.

Esencja to specjalny surowiec rasy Vodyani, możesz go pozyskać z innych mieszkańców (1). W górnym prawym rogu znajdziesz informację na temat ilości Ark w twoich imperium (2). Pamiętaj, że każdy mieszkaniec Arki, pracuje na wszystkich dostępnych planetach (3). - Vodyani w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Esencja to specjalny surowiec rasy Vodyani, możesz go pozyskać z innych mieszkańców (1). W górnym prawym rogu znajdziesz informację na temat ilości Ark w twoich imperium (2). Pamiętaj, że każdy mieszkaniec Arki, pracuje na wszystkich dostępnych planetach (3).

Specjalna umiejętność. Esencja to podstawowy surowiec, potrzebny do wystawienia nowych Ark oraz powiększenia populacji Vodyani. Jest wyrażony punktami z pomarańczowym symbolem krzyża egipskiego. Jest kilka pasywnych technologii, które pozwalają ci zdobywać te punkt, np. niektóre moduły wsparcia. Głównym sposobem pozyskiwania, jest wysyłanie statków z modułami do zamieszkanych systemów. Twoje rasy zawsze mieszkają w arkach. Statki mogą być wyposażone w moduły, które kradną Żywność z zamieszkanych planety i powiększają ilość danin Esencji (1). Możesz też nawiązać kontakt z pomniejsza frakcją i przy pełnym pasku relacji urządzić mieszkańcom Pranie Mózgu, co zaowocuje stałym sojuszem. Otrzymasz mniejsze przychody Pyłu i stracić wpływy z Nauki, ale zyskasz większą liczebność zasobów ludzkich oraz niewielki bonus Esencji. Używając surowców luksusowych, możesz poprosić o większą ilość Esencji kosztem jednostki populacji w danym systemie. Maksymalny limit Esencji zwiększa się z każdym zakupem Arki. Równocześnie, jest to cena powołania do życia następnej arki.

Arki to potężne statki, w których mieszkają przedstawiciele twojej frakcji - Vodyani w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Arki to potężne statki, w których mieszkają przedstawiciele twojej frakcji. Kupujesz je za Esencję w dowolnym kontrolowanym przez ciebie systemie, a ich produkcja traw tylko jedną turę. Każda następna jest coraz droższa. Mają dwa tryby, zakotwiczony oraz jako flota. W tym drugim poruszają się jak każdym inny statek. W pierwszym, zajmują system oraz wszystkie planety do skolonizowania. Nie musza kolonizować każdej planety po kolei. Jednocześnie, jeden członek populacji w Arce, pracuje na wszystkich skolonizowanych planetach. Obojętnie czy jest 1,2 czy 5 planet w systemie. Jeśli masz technologie, które umożliwiają ci ich zamieszkanie, jeden Vodyani daje ci zyski ze wszystkich tych planet. Arki początkowo mogą pomieścić tylko 3 mieszkańców. Wszystkie wybudowane usprawnienia w systemie są umieszczane wewnątrz Arki. Jeśli zmienisz lokalizacje, to w nowym systemie dalej będziesz miał te same ulepszenia. Ilość zajętych systemów liczy się do ewentualnej kary za zbyt dużą ekspansję (overcolonization), a nie ilość tych statków. Arka posiada bardzo dużą ilość punktów wytrzymałości i 3 miejsca na broń, w tym dwa na ciężka wersję. Poza tym ma kilka slotów na moduły obronne i wsparcia co czynią z niej prawdziwą fortecę. Nie możesz posiadać systemów inaczej, jak za sprawą tych statków.

Cechy frakcji. Vodyanie to gwiezdni podróżnicy, którzy mają +1 do ruchu każdego statku. Ich piechota ma +20% punktów życia. Ich bohaterowie otrzymują dodatkowe 2 punkty na turę oraz potrzebują o połowę mniej Pyłu na turę.

Cechy rasy. Otrzymują +4 punkt Pyłu, Nauki, Żywności i Produkcji na mieszkańca na planetę. Dlatego warto zajmować systemy z największą ilością planet. Mają jednak o połowę mniejszą szybkość do przyrostu populacji. Największy wpływ ma na nich ideologia Religijna, a akcje Militarystów też po części wpływają na tą pierwszą grupę. Jeśli uzbierasz 20 przedstawicieli, otrzymasz 5% bonusy do całej gamy surowców FIDSI w systemach z Vodyani.

Sposób kolonizacji. Tylko poprzez zakotwiczenie Arki. Każda planeta zostaje skolonizowana, jeśli odkryłeś stosowne technologie.

Podstawowe Statki. Ich jednostka kolonizacyjna to specjalny statek, którego celem jest wydobywanie Esencji. Zawiera on cztery moduły wsparcia, w tym jeden dzielony z uzbrojeniem a drugi z obroną. Zwiadowca ma dwa moduły na broń i wsparcie. Średnie statki oferują równowagę miedzy wszystkimi modułami, za to największa klasa statków oferują 4 sloty uzbrojenia (w tym jeden duży) i po kilka specjalistycznych oraz mieszanych modułów.