Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wojska i bitwy lądowe w Endless Space 2 poradnik Endless Space 2

Bitwy na planetach w Endless Space 2 wcale nie muszą być trudne. Sprawdź nasze porady do Endless Space 2.

Wojska lądowe służą tylko w celu obrony przed inwazjami oraz do podbijania wrogich systemów. Nie musisz szkolić ich oddzielnie, tak jak statki. Siły lądowe są przeliczane na podstawie ilości załóg we flotach oraz sił obronnych w systemach. Tą druga wartość można podnieść budując odpowiednie struktury militarne lub przypisując bohatera, który może zwiększyć tą wartość. W wypadku twoich statków, wszystko zależy od rozmiaru oraz ilości specjalnych modułów wsparcia, które zwiększają liczebność załogi na danym modelu statku. Większe statki zapewniają większy bonus dla takich modułów, więc warto rozważyć stworzenie konkretnego typu statku, z dużą ilością modułów wsparcia i nawet z małą ilością broni. Taki "inwazyjny" statek będzie służył tylko do szturmów i podbijania planet.

Do bitwy lądowej dochodzi w momencie, kiedy flota orbituje nad systemie w którym nie innych zgrupowań, które mogą przeszkodzić w inwazji. Najpierw musisz rozpocząć blokadę systemu, aby móc rozpocząć atak lądowy. Jeśli siły planetarne przewyższają twoją liczebność, możesz poczekać z atakiem. Garnizon obrońców zmniejsza się co turę w wyniku oblężenia. Niektóre moduły mogą przyspieszyć te proces. Jednak zazwyczaj lepiej podjąć atak lądowy, aby uniknąć kontratakującej floty oraz sytuacji kiedy już można było prawie przejąć kontrolę nad planetą, ale zostałeś zmuszony do podpisania traktatu pokojowego.

Bitwa lądowa rozgrywa się w podobny sposób co bitwa w kosmosie - Wojska i bitwy lądowe w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Bitwa lądowa rozgrywa się w podobny sposób co bitwa w kosmosie. Po wybraniu planu taktycznego, możesz obejrzeć jak poszło twoim wojskom na powierzchni planety. Możesz wcześniej powiększyć swoją armię o ciężki sprzęt albo ulepszyć istniejące typy oddziałów w ekranie Wojska, przycisk zarządzanie liczebnością zasobów ludzkich (manpower). Niektóre bonusy rasowe mogą jedynie pomóc w ataku lub obronie systemu. Zazwyczaj jest to dodatkowy atak przed właściwą bitwą albo większa ilość żołnierzy w systemie. Jak widzisz, twoje opcję są znacząco ograniczone jeśli chodzi o pomoc i wsparcie twojej armii.

Możesz wybrać jedną z trzech rodzajów taktyk w momencie ataku:

  1. Bombardowanie. Ostrzelasz pozycję przeciwnika przed atakiem lądowym, ale zwiększysz szanse na uszkodzenia usprawnień i/lub populacji.
  2. Partyzantka. Runda ataku trwa dłużej, jednak atakujący ma bonusy do wytrzymałości, kosztem siły ataku.
  3. Błyskawiczna. Szybki, zadający dużo obrażeń, ale równie śmiercionośny dla atakującego.

Jeśli się bronisz, masz podobny wybór opcji.

  1. Lokalny opór. Zyskujesz dodatkową liczebność wojsk, kosztem jednego przedstawiciela populacji. Przydatny wybór, jeśli masz mało wojsk w garnizonie, albo posiłki nie przybędą szybko do systemu.
  2. Chroń system. Przystępujesz do frontalnej bitwy. Wojska obrońcy mają więcej zdrowia, ale straty wśród cywilów i zabudowań są mniejsze.
  3. Poddaj się. Oddajesz system bez walki. Ta opcja jest przydatna, jeśli chcesz uniknąć zniszczeń w systemie, a wysłałeś już swoje floty na pomoc.
Wybór wojsk lądowych odblokowujesz wraz z postępem technologicznym i możesz zmienić układ swoich sił - Wojska i bitwy lądowe w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Wybór wojsk lądowych odblokowujesz wraz z postępem technologicznym i możesz zmienić układ swoich sił. Nie musisz budować ani dokupować nowych jednostek. Wystarczy wejść w menu rozkładu sił lądowych. Tutaj możesz zwiększyć skuteczność typów wojsk poprzez uiszczenie odpowiednich opłat. Ulepszenie jest natychmiastowe. Możesz również zwiększyć konkretny typ wojsk w twojej armii. Taki układ będzie pojawiał się w każdej bitwie lądowej, czy to obronnej czy inwazyjnej.

  1. Piechota (infantry) to podstawowy typ wojsk, można ich wzmocnić lepszymi atakami przeciwlotniczymi.
  2. Pancerz (armour) skupia się na przyjmowaniu obrażeń i miażdżeniu piechoty, jednak ma problemy z nawiązaniem uczciwej walki z lotnictwem.
  3. Lotnictwo (air) to najlepszy i najdroższy w ulepszaniu, typ wojsk jaki możesz posiadać. Zadają duże obrażenia i mają przyzwoitą ilość punktów wytrzymałości. Celem tych jednostek jest niszczenie wojsk opancerzonych.

Jeśli przymierzasz się do wielu bitew lądowych, to warto zadbać o odpowiednią liczebność załogi we flotach, co przełoży się na większą ilość wojsk na ziemi. Możesz stworzyć kilka statków, które będą miały przede wszystkim moduły wsparcia z dodatkową ilością załogi. Jeśli przeciwnik korzysta tylko z piechoty, opracuj jak najszybciej wojska opancerzone. Jeśli ma i do nich dostęp, zaopatrz się w samoloty i ulepsz swoją piechotę. Pamiętaj jednak, że w tej grze wojen nie wygrywa się na powierzchni planet, ale w przestrzeni kosmicznej.