Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podsumowanie imperium i ekran senatu w Endless Space 2 poradnik Endless Space 2

Na tej stronie znajdziesz informacje dotyczące ekranów Imperium oraz Senatu. Nauczenie się szybkiej i sprawnej obsługi UI w Endless Space 2 jest podstawa sukcesu:

Podsumowanie Imperium (empire summary)

W tym ekranie znajdziesz podstawowe informacje o swoim imperium. - Podsumowanie imperium i ekran senatu w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
W tym ekranie znajdziesz podstawowe informacje o swoim imperium.

(1) Ten panel to ogólny opis twojej frakcji. Gdybyś zapomniał jakie są twoje unikatowe cechy lub jakie są zdolności twojej rasy, wystarczy tutaj zajrzeć. W tej liście znajdziesz również cechy, jakie nabyłeś przez asymilacje pomniejszych frakcji.

(2) Zadowolenie (approval) w skali imperium. Jest to średnia wyjęta ze wszystkich systemów pod twoją kontrolą. Jeśli jakiś system będzie miał zbyt niskie zadowolenie, pojawi się tutaj ikonka odmierzająca czas do wybuchu powstania. Pasek poniżej pokazuje ile systemów możesz skolonizować, zanim otrzymasz karę do zadowoleni z zbyt ekspansywnej kolonizacji (over-colonization).

(3) Warunki zwycięstwa oraz ocena twoich poczynań. Znajdziesz tutaj różne statystki np. ile odkryłeś technologii lub jaka jest ilość planet pod twoją kontrolą, oraz twoją pozycję w danej dziedzinie pośród innych cywilizacji. Im więcej zakreślonych kwadratów, tym jesteś bliżej danego zwycięstwa.

Systemy (Systems) - Podsumowanie imperium i ekran senatu w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Systemy (Systems). W tym ekranie zarządzasz swoimi planetami. Możesz przypisać bohaterów, sprawdzić jaki jest dokładne rozmieszczenie ludności na planetach (Wystarczy kliknąć na kropki obok nazwy systemu), wybrać nowy projekt budowlany, zmienić automatyczną politykę zarządzania kolonią, posegregować systemy według przychodów albo zadowolenia i sprawdzić jaki przedstawiciel populacji się pojawi.

Ekran Senatu (Senate screen)

Polityka wewnętrzna, ustrój, nastroje polityczne twojej populacji... - Podsumowanie imperium i ekran senatu w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Polityka wewnętrzna, ustrój, nastroje polityczne twojej populacji...

(1) W tym oknie jest pokazany twój ustrój polityczny, jego wpływ na imperium lub inne aspekty. Kiedy odkryjesz odpowiednią technologię, będziesz mógł zmienić ustrój na inny za pomocą przycisku Change Govermment. Poniżej, jest pokazany czas pozostały do następnych wyborów oraz opcje jakie możesz użyć aby na nie wpłynąć. Na dole znajduje się wykres poparcia wszystkich ideologii.

(2) Kołowy wykres pokazuje poparcie reprezentantów dla danej partii oraz ich całkowitą liczbę.

(3) Aktywne prawa (active laws). Zawsze jest aktywowane jedno z praw partii przewodniczącej. Możesz jednak wprowadzić nowe prawa partii, które wchodzą w skład rządzących (Leading Political Parties). Zobaczysz też jaki jest całkowity koszt punktów Wpływu na turę. Prawa niezależne nie wykorzystują Wpływów, gdzie niektóre prawa danej partii mają bardzo wysoki koszt.

(4) Partie, które wygrały wybory i uzyskały największe poparcie wchodzą w skład Partii Rządzących (Leading Politicial Parties). Jednak tylko jedna partia jest główna i przewodniczy w rządzie. Jest to ukazane w ikonce Ekranu Senatu. Pod nią jest mały symbol partii, która przewodzi w rządzie (numer 4 z strzałka w lewym górnym rogu; pod ikonką Senatu jest również mała czerwona ikonka militarystów). Pod każdą portretem partii zobaczysz ich pasek poziomu (szybciej zdobywa poziomy, jeśli jest często wybierana; odblokowuje lepsze prawa) oraz umiejętność przywódcy (jeśli bohater takowe posiada).

(5) Przekrój populacji. Zobaczysz tutaj skład ludności w twoim imperium (białe kropki oznaczają ile jest odblokowanych poziomów Collection danej populacji). Po kliknięciu, przejdziesz w bardziej szczegółowy opis wszystkich ras w twoim imperium.