Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

10 porad na start w Endless Space 2 poradnik Endless Space 2

Jak zacząć grę w Endless Space 2? Na tej stronie poznasz praktyczne porady na początku gry.

1. Na początek wybierz rasy Imperials, czyli Ludzi (United Nations), Sophon lub trochę trudniejszą Horatio. Wszystkie 3 rasy kolonizują w ten sam sposób. Potrzebują statku kolonizacyjnego, pustego systemu z planetami, które mogą skolonizować. Ludzie polegają na punktach Wpływu, dzięki którym mogą przyspieszyć budowanie albo opracowanie technologii. Sophoni przodują w nauce i mają dodatkowe bonusy jeśli coś pierwsi odkryją oraz wiedzą jakie są systemy w okolicy. Horatio mogą pobierać geny innych cywilizacji ulepszając swoje, mają bazowy bonus do zadowolenia od swojego mieszkańca oraz startują z Partią Ekologów przy władzy (ich podstawowe prawo pozwala na kolonizowanie prawie wszystkich planet z małą karą do produkcji na nich).

2 - 10 porad na start w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

2. Eksploracja - poszukiwanie odpowiednich systemów oraz badanie znalezisk powinno być twoim priorytetem w pierwszych kilkunastu turach. Szukaj przyjaznych systemów bogatych w różne złoża surowców. Jeśli nie masz dokąd już podróżować to wysyłaj sondy poza system, dzięki czemu odkryjesz nowe konstelacje. Więcej statków zwiadowczych to więcej sond, dlatego czasem warto posłać flotę 2-3 statków z bohaterem na czele. Z czasem ponownie będziesz musiał ich wysłać, kiedy twoje grupy ekspedycyjne staną się lepsze i wykryją dotąd niedostępne znaleziska.

3. Kolonizacja najprzydatniejszych systemów. To systemy, które mają dużo przyjaznych planet albo surowców. Często niektóre planety maja dużo anomalii, przez które kolonizacja może stać się nieopłacalna. Kolonizuj w pobliżu swojej stolicy, dzięki czemu placówki szybciej osiągną status kolonii.

4. Technologie. Dość szybko będziesz musiał decydować które odkrycia bardziej ci się przydadzą. Masz dużo piratów na głowie oraz wrogich cywilizacji? Skup się na rozwijaniu przemysłu oraz nowych modułów wojskowych. Jeśli Twoja konstelacja jest mała i odizolowana, odkryj nowe metody poruszania się oraz lepsze silniki i sondy. Jeśli w okolicy masz wiele planet z nieprzyjaznymi warunkami oraz niezadowolonych mieszkańców, postaraj się skupić w pierwszej kolejności na osiągnięciach, które pozwolą ci terraformować planety oraz polepszą zadowolenie mieszkańców.

5. Ukierunkowanie polityki. Trudne do osiągnięcia, ale im częściej wybierasz daną partię, to otrzymujesz dostęp do lepszych praw. Każda partia ma swój pasek doświadczenie. Lepsze prawa zapewniają naprawdę dobre bonusy, więc warto na początku gry sprawdzić co chcesz osiągnąć i starć się tak postępować, aby twoja upragniona partia była w senacie.

6. Jeśli potrzebujesz silniejszej floty opracuj lepsze rodzaje statków (nowe klasy statków) albo zwiększ rozmiar floty (command points). Instalowanie mocniejszych modułów i angażowanie bohaterów również polepszy twoją sytuację. Jeśli wróg rozpoczął blokadę twojego systemu, czasem lepiej jest trzymać statki w hangarach aż uzbierasz odpowiednią siłę.

7. Przejmuj pomniejsze frakcje blisko twoich granic. Dzięki temu możesz w szybki i prostu sposób powiększyć swoje imperium. Inwestując w dyplomację albo w wojsko, możesz podbić lub zasymilować twoją frakcje. Jeśli pierwszy zdobędziesz kontrolę nad daną frakcją, zdobędziesz bonus asymilacyjny na całe twoje imperium.

Bohaterowie mogą pozytywnie wpłynąć na gospodarkę twoich systemów. - 10 porad na start w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Bohaterowie mogą pozytywnie wpłynąć na gospodarkę twoich systemów.

8. Bohaterowie. Niech zawsze będą mieli jakieś przydziały. W ten sposób również zdobywają doświadczenie. Każdy z nich ma wiele przydatnych umiejętności. Warto dawać im specjalizacje np. dodawać tylko umiejętności które działają w systemie (jako gubernatorzy) i usprawniają gospodarkę albo tylko umiejętności, które mają wpływ na floty oraz walkę w kosmosie. Im dłużej pracują, tym więcej doświadczenie zdobywają. Możesz ulepszać ich statki płacąc jedynie pyłem, co jest kosztowne ale i natychmiastowe. Warto zabiegać o dodatkowych agentów, ponieważ liczni i wyszkoleni bohaterowie to mocne atuty twojego imperium.

9. Zwracaj uwagę, jakie rasy zamieszkują twoje systemy. Wiele ras zapewnia lepsze przychody w konkretnych warunkach np. jeśli planeta jest żyzna albo występują na niej anomalie. Niektóre rasy wymagają obecności innych, np. Cravers, którzy wykorzystują innych jako swoich niewolników czyniąc ich lepszymi pracownikami, ale powoli eksploatują zasoby planety i obniżają zadowolenie. Czasem będziesz chciał aby konkretne rasy, przeniosły się do innych systemów, gdzie będą bardziej produktywni. Musisz wznieś Rozwój Systemu (system Development), aby móc skorzystać z portu kosmicznego do transportu mieszkańców.

10. Surowce strategiczne są niezbędne do budowy lepszych statków lub modułów. Natomiast surowce luksusowe służą do budowy Rozwoju Systemu, zachęcania populacji do większego przyrostu oraz służą do przekupywania bardzo niezadowolonej społeczności czy po prostu do handlu. Surowce dają również bonusy lokalne, czyli na planecie na której występują np. do produkcji lub zadowolenia.