Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Planety oraz anomalie poradnik Endless Space 2

Jaki typ planety jest najlepszy dla produkcji w Endless Space 2? Sprawdź tę stronę, aby dobrze rozumieć, jak rozwijać swoją cywilizację w kosmosie!

Przedstawiamy rozbudowany opis planet i ich typów. Typy planet w Endless Space 2 pełnią bardzo ważną rolę, dlatego kluczowe jest zrozumienie ich istoty:

Czym są planety?

Planety to miejsca w którym mieszkają i pracują twoi obywatele. Dlatego wybór odpowiednich systemów jest bardzo ważny. Każda planeta cechuje się kilkoma współczynnikami. Najważniejszy z nich to ilość produkcji podstawowych punktów FIDSI, czyli Żywność, Przemysł, Pył, Nauka, Wpływy. Oprócz tego, nieprzyjazne środowisko niektórych planet ma zły wpływ na Zadowolenie (approval). Niektóre planety mają również złoża różnych surowców strategicznych lub luksusowych oraz mogą występować anomalie. Złoża surowców mają wpływ na produkcję FIDSI oraz czasem na Zadowolenie. Ilość surowców nie ma wpływ na takie bonusy jednak ma wpływ na niektóre usprawnienia. Niektóre bonusy jednostek populacji są związane z odpowiednim klimatem planety. Czasami warto zostawić te mniej przyjazne planety, ale oferujące lepsze bonusy do danych dziedzin produkcji.

Anomalie zapewniają różne efekty. - Planety oraz anomalie - Endless Space 2 - poradnik do gry
Anomalie zapewniają różne efekty.

Czym są anomalie?

Na anomalie możesz często natrafić, odkrywając nowe systemy, albo badając osobliwości (curiosity) odnalezione na planetach. Anomalie można podzielić na: pozytywne (zielone), negatywne (czerwonego) lub efekty posiadające dobre i złe cechy (szare), które mogą być zredukowane do bardziej przyjaznych stanów (ciemnoniebieskie). Potrzebujesz do tego technologii z dalszych Etapów Nauki i Eksploracji. Np. pozytywne anomalii to Niska Grawitacja (Low Gravity), która daje +20 do Zadowolenia oraz +2 do Przemysłu na mieszkańca planety. Natomiast Silne Pole Magnetyczne (Strong Magnetic Field) ma -10 do zadowolenia oraz -1 na mieszkańca do Produkcji oraz Nauki. Są to wybrane przykłady z wielu występujących w grze. Często mogą przesądzić o tym czy warto skolonizować daną planetę.

Niezbadany księżyc zazwyczaj zapewnia więcej miejsca dla mieszkańców, jednak aby uzyskać więcej bogactw należy go zbadać, tak jak inne anomalie. - Planety oraz anomalie - Endless Space 2 - poradnik do gry
Niezbadany księżyc zazwyczaj zapewnia więcej miejsca dla mieszkańców, jednak aby uzyskać więcej bogactw należy go zbadać, tak jak inne anomalie.

Księżyce. Jest to specjalny rodzaj anomalii. Zazwyczaj oferuje bonus w postaci dodatkowego miejsca dla mieszkańców danej planety. Czasami oferuje bonus do innych gałęzi gospodarki. Z czasem będziesz mógł wybudować ośrodek naukowy oraz zbadać księżyce. Po tej czynności możesz natrafić na dodatkowe bonusy, które powiększą produkcję oraz miejsce do mieszkania. Planety mają również cechy klimatu takie jak gazowe, zimne, gorące oraz umiarkowane (gas, cold, hot, temperate). Drugi zestaw cech to bioróżnorodność: urodzajny i jałowy (fertile, sterile). Te cechy mają również wpływ przy stawianiu niektórych struktur oraz na mieszkańców zapewniających bonusy z tym związane.

Typy planet

Planety można pogrupować na ogólną kategorie: od najmniej przyjemnych do bardzo przyjaznych do zamieszkania. Jednak często te o niskim wskaźniku Zadowolenia oferują wyższe bonusy w konkretnych dziedzinach produkcji FIDSI. Z drugiej strony, takie planety cechują się niską pojemnością mieszkańców. Spotkasz też unikalne planety, które mają specyficzne bonusy niezależne od typu planet. Z czasem możesz też zacząć terraformować, czyli przekształcić w lepszy rodzaj planety. Jednak przekształcanie nie może działać wstecz. Inne rodzaj podziału to ze względu na wielkość planety, klimat lub typ.

Planety można terraformować od nieprzyjaznych typów do najładniejszych środowisk. Tylko planety gazowe nie mają takiej możliwości. - Planety oraz anomalie - Endless Space 2 - poradnik do gry
Planety można terraformować od nieprzyjaznych typów do najładniejszych środowisk. Tylko planety gazowe nie mają takiej możliwości.

Poniżej znajdziesz tabele, zawierającą wszystkie rodzaje planet, które zostaną wygenerowane podczas rozgrywki. Nie zostały uwzględnione w to unikalne typy, które rządzą się swoimi prawami oraz gazowe olbrzymy. Tych z kolei nie można przekształcić w inne typy, zawsze mogą pomieść tylko 1-2 jednostek populacji, -10 do zadowolenia i zależnie od rodzaju produkują tylko 26 jednostek surowca Pyłu, Przemysłu albo Nauki.

Tabela - Planety oraz anomalie - Endless Space 2 - poradnik do gry

Tabela:

Typ planety

Pojemność planety w danych rozmiarach malutki mały/ średni/ duży/ ogromny

Zadowolenie

Żywność

Produkcja

Pył

Nauka

Cechy

Można przekształcić do

Zostało jeszcze 61% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie