Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Punkty dowodzenia oraz hangary poradnik Endless Space 2

Każdy statek ma swoją wartość punktów dowodzenia a floty mogą mieć na składzie tyko pewną ich sumę. W hangarach są umieszczone wszystkie wyprodukowane statki i ich ilość może być bardzo duża. Nie biorą jednak udziału w bitwach. - Punkty dowodzenia oraz hangary - Endless Space 2 - poradnik do gry
Każdy statek ma swoją wartość punktów dowodzenia a floty mogą mieć na składzie tyko pewną ich sumę. W hangarach są umieszczone wszystkie wyprodukowane statki i ich ilość może być bardzo duża. Nie biorą jednak udziału w bitwach.

Floty w grze stanowią trzon twoich sił. Zajmują nowe systemy, okrywają galaktykę, badają osobliwości, walczą z wrogami. Każdy statek ma wymaganą ilość punktów dowodzenia (command points). Im większy statek, tym więcej wymaga takich punktów. Każda flota w twoim imperium może składać się z określonej liczby statków, na co składa się suma punktów dowodzenia. Prawie każda frakcja startuje z liczbą 4 punktów dowodzenia na flotę. Tą ilość można powiększać przez opracowanie nowych technologii. Jest to bardzo ważne, ponieważ największe statki wymagają aż 6 punktów dowodzenia. Im więcej statków w flocie, tym większą siłą ognia dysponujesz. W każdej bitwie może brać udział tylko jedna flota. Jeśli masz 20 statków, ale we flotach po 4 statki każda, a przeciwnik ma tylko jedną flotę składającą się z 10 statków (lub łącznej wartości 10 punktów dowodzenia), to ma on większe szanse na rozgromienie twoich zgrupowań bez strat. Pamiętaj, że twoje floty leczą oraz uzupełniają załogę szybciej, jeśli są w twoich systemach.

Hangary to miejsca w których są składowane twoje statki na planecie. Mogą przetrzymywać nieograniczoną ilość statków, jedna nie biorą udziału w walce, ani nie wspomagają obronności systemu. Z drugiej strony, kiedy flota przeciwnika jest większa, mądrze jest poczekać z produkcją dodatkowych jednostek aby wystawić silniejszą flotę. Jeśli twoja flota orbituje nad systemem, możesz przenieść zaznaczone jednostki na planetę.