Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Eksploracja i osobliwości w Endless Space 2 poradnik Endless Space 2

Wysyłanie statków i sond w różne strony galaktyki to bardzo pomocna czynność na początku. Pamiętaj o zainstalowaniu lepszych modułów sond lub ich większej ilości. - Eksploracja i osobliwości w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Wysyłanie statków i sond w różne strony galaktyki to bardzo pomocna czynność na początku. Pamiętaj o zainstalowaniu lepszych modułów sond lub ich większej ilości.

Odkrywanie galaktyki to jedna z podstawowych działań, jakie podejmiesz przez większość początkowego czasu gry. System przeszukiwania planet i odkrywania ich potencjalnych bogactw, został sprytnie zaprojektowany, abyś nawet w późniejszych etapach gry wracał do ponownej eksploracji. Do tego celu został oddany specjalny typ statków, które posiadają rolę Eksploracja (z ikoną lupy). Takie statki są słabo uzbrojenie, ale mają zazwyczaj kilka modułów wsparcia. Unikatowym modułem dostępnym dla tego typy statków są sondy (probes). Możesz również wyposażyć statki bohaterów w ten moduł. Choć ulepszanie ich statków jest natychmiastowe to kosztuje pył, którego na początku nie masz za dużo. Statki mogą poruszać się jak wszystkie floty, czyli możesz wysłać je nawet do niezbadanych systemów używając połączeń między systemami.

Sondy odnawiają się z czasem, nie ma potrzeby wracać do przyjaznego systemu po ich zapas. - Eksploracja i osobliwości w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Sondy odnawiają się z czasem, nie ma potrzeby wracać do przyjaznego systemu po ich zapas.

Do wykorzystania sond służy specjalny przycisk w menu akcji flot. Kiedy wybierzesz grupę ze statkiem eksploracyjnym, to po lewej jest opcja Wystrzel Sondę (launch probes). Dzięki temu możesz ją wysłać w kierunku w którym nie możesz lub na razie nie chcesz lecieć. Zazwyczaj dobrze jest wystrzelić sondę w strony, które na razie nie możesz lecieć, albo chcesz się upewnić czy są bezpieczne. Warto stworzyć kilka statków eksploracyjnych i wysyłać ich w małych grupach. Dzięki temu łatwiej obronią się przed piratami i będą dysponować większą ilością sond. Z czasem zyskasz dostęp do lepszego modułu sond.

Osobliwości (curiosity) na planetach to losowo wygenerowane zdarzenia (coś jak np - Eksploracja i osobliwości w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Osobliwości (curiosity) na planetach to losowo wygenerowane zdarzenia (coś jak np. zapomniane wioski w Cywilizacji 6). Z ekranu gry możesz szybko namierzyć takie miejsca. Pod nazwą systemu jest liczba planet. Pulsujące planety posiadają przynajmniej jedną osobliwość do zbadania. Do tego potrzebujesz statku z sondami w systemie. Teraz możesz wybrać opcję Rozpocznij Ekspedycję (start expedition) lub zbliżyć ekran tak, żeby widzieć wszystkie planety w układzie. Koło nazw i statystyk planet w układzie, zobaczysz ikony znalezisk. Po kliknięciu zostanie wysłana sonda i wyskoczy okno z informacją o rezultatach. Jest kilka rodzajów osobliwości i czasem dają one inne efekty oraz mają inne szansę na odkrycie czegoś ciekawego.

Po zbadaniu osobliwości, może cię spotkać wiele pozytywnych jak i negatywnych konsekwencji. Najczęściej natrafisz na złoża surowców strategicznych lub luksusowych, czasem na małą ilość jakiegoś surowca z grupy FIDSI. Spotkasz jednostkę cywilizacji, która do ciebie dołączy (statek cywilny zostanie wysłany do najbliższego układu z dostępnym miejscem do zamieszkania). Napotkasz dobre lub negatywne anomalię na planecie. Wzbogacisz się czasem o wiedzę, która przyspieszy twoje badania nad jedną z technologii lub trafisz na unikalny moduł do twoich statków (zwykle lepszy niż większość posiadanych lub możliwych do zbadania). Czasem nie trafisz na nic, a czasem spotka cię coś przykrego jak np. atak piratów.

Nowe Etapy drzewka Nauka i Eksploracja (po lewej pierwszy poziom) oraz nowe technologie (po prawej) pomogą ci w wykrywania i wysyłaniu ekspedycji. - Eksploracja i osobliwości w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Nowe Etapy drzewka Nauka i Eksploracja (po lewej pierwszy poziom) oraz nowe technologie (po prawej) pomogą ci w wykrywania i wysyłaniu ekspedycji.

Część osobliwości potrzebuje wyższego poziomu detekcji lub siły ekspedycji (Curiosity Detection Level, Curiosity Expedition Power). Często będziesz widział jakieś znaleziska, ale nie będziesz mógł tam wysłać swoich ludzi. Taka ikona będzie ciemniejsza i z ikoną kłódki. Jest znak dla ciebie, że musisz podnieść wspomniane wartości. Jedynym sposobem jest opracowanie konkretnych technologii. Oprócz tego, jeśli odblokujesz dany pierścień technologiczny i zyskasz dostęp do następnego Etapu Nauki i Eksploracji, zyskasz szansę na odkrycie rzadszych surowców niż dotychczas. Warto równomiernie inwestować w tą gałąź oraz flotę zwiadowców, jeśli zależy ci na odkryciu wszystkich tajemnic galaktyki.