Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Interfejs ekonomii i technologii w Endless Space 2 poradnik Endless Space 2

Na tej stronie znajdziesz informacje dotyczące interfejsu technologii oraz ekonomii. Opanowanie ekranów z informacjami stanowi podstawę rozgrywki w grze Endless Space 2.

Ekran ekonomii (Economy Screen)

Ekran Handlu i Surowców Luksusowych oraz Rozwoju Systemu. - Interfejs ekonomii i technologii w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Ekran Handlu i Surowców Luksusowych oraz Rozwoju Systemu.

W tym ekranie masz trzy dodatkowe zakładki: Handel i surowce, Systemy oraz Rynek. Najczęściej będziesz korzystał z dwóch pierwszych, a znajdziesz tutaj sporo informacji odnośnie twoich zysków i przychodów na planetach i aktualnego statusu. Rynek (Marketplace), celowo nie został tutaj opisany, ponieważ odblokowujesz go później i nie będziesz z niego często korzystał. Został opisany w rozdziale poświęconym handlu.

(1) W bocznym pasku jest aktualny status inflacji (o ile więcej trzeba wydać niż jest to warte) oraz spis Siedzib Głównych Kompanii Handlowych (Company Headquarters) i ich filii (trading Subsidiary).

(2) Lista Kompani Handlowych w twoim imperium wraz ze szczegółami. Ile każda zarabia, jak dużo tras handlowych zawiera oraz ilość statków i efektywność działania tej kompani. Na te dwa ostatnie współczynniki możesz wydać Pył, aby je ulepszyć. Poniżej jest pasek, który po wypełnieniu odblokuje kolejną kompanię. Więcej o handlu dowiesz się z następnych rozdziałów.

(3) Lista towarów luksusowych jakie masz w magazynach. Każda jest przyporządkowana pod konkretną ikoną surowca/efektu na który ma wpływ przy Rozwinięciu Systemu (System development).

(4) Tutaj wybierasz jaki towar luksusowy chcesz przypisać do Rozwinięcia Systemu. Wybieraj te surowce, których masz dużo, łatwo zdobyć lub zależy ci na ich efekcie. Nie możesz cofnąć raz powziętej decyzji! Od teraz potrzebujesz 25 jednostek danego materiału do wzniesienia tego obiektu.

Ekran technologii (Technology Screen)

Tutaj możesz wybrać technologie, które chcesz aby opracowali twoi naukowcy - Interfejs ekonomii i technologii w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Tutaj możesz wybrać technologie, które chcesz aby opracowali twoi naukowcy. Technologie, które znajdują się bliżej centrum to początkowe badania, które możesz odblokować. Aby zdobyć lepsze usprawnienia, moduły itp. Musisz opracować tyle technologii w aktualnym pierścieniu, aby kolejny mógł się odblokować (ilość technologii zmienia się przy każdym poziomie). Tak działa dla każdej z czterech dziedzin.

(1) W panelu bocznym widzisz ile zdobywasz punktów nauki na turę (jest zliczona z całego imperium oraz wszystkich możliwych bonusów). Widzisz również jakie technologie wybrałeś do opracowania oraz ile zajmie to czasu.

(2) Bardzo przydatną funkcją, jest wyszukiwarka. Możesz tutaj wpisać słowo lub jego urywek (jeśli nie jesteś pewien czego szukasz) np. kolonizacja (colonization). Wtedy podświetlą ci się wszystkie technologie, które zawierają to słowo.