Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Endless Space 2 - poradnik do gry

Endless Space 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Technologie w Endless Space 2 poradnik Endless Space 2

Postęp technologiczny jest bardzo ważnym aspektem dla twojego imperium - Technologie w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry

Postęp technologiczny jest bardzo ważnym aspektem dla twojego imperium. Bez niego, nie uda ci się osiągnąć zwycięstwa. Nowe wynalazki wzmocnią siłę twoich statków w kosmosie, dzięki czemu ten sam statek może być o wiele silniejszy, dzięki nowym lub ulepszonym modułom. Twoje planety zapewnią większe dochody, a mieszkańcy będą zadowoleni mimo złych warunków. Część technologii umożliwia budowę nowych struktur, unikatowych usprawnień i cudów (wonders). Niektóre technologię mają natychmiastowy efekt, wystarczy je tylko opracować. Kiedy otworzysz Ekran Technologii, ujrzysz cztery drzewka technologii na konkretne dziedziny. Do badań naukowych jest zliczona cały twój przychód punktów Nauki z planet i systemów, wydarzeń oraz innych bonusów. Pamiętaj, że musisz najpierw odblokować technologie bliżej środka, aby okrywać dalszą wiedzę, aż do najlepszych i najbardziej korzystnych osiągnięć technologicznych na krańcach danych dziedzin.

Z czym się wiąże każda dziedzina?

  1. Na górze jest wszystko związane z wojskiem (Millitary), czyli nowe moduły uzbrojenia, struktury oraz taktyki i rodzaje wojsk lądowych. Zauważ, że jej lewa cześć ma nowe moduły, które nie wymagają surowców strategicznych, ale są to słabsze części w stosunku do modułów z prawej strony. Te jednak zawsze są oparte na surowcach strategicznych.
  2. Po prawej jest Ekonomia i Handel (Economy and Trade). Znajdziesz tutaj projekty przemysłowe oraz handlowe, jak również ulepszenia w produkcji Pyłu w systemach. Odblokujesz dostęp do Targu (marketplace) i możliwość kolonizowania niektórych nieprzyjaznych planet. Każdy kolejny etap w tej dziedzinie, umożliwi tobie budowę Rozwoju Systemu. Technologie w tej dziedzinie umożliwią też wydobywanie surowców strategicznych.
  3. Dolna część to Eksploracja i Nauka. Jak sama nazwa wskazuje, otrzymasz dostęp do nowych sposobów podróżowania oraz odkrywania tajemnic osobliwości (curiosty). Znajdziesz tutaj dużo możliwość terraformowania planet i powiększania miejsca dla populacji na planetach.
  4. Część po prawej to dziedzina Rozwoju Imperium (Empire Development). Są tutaj usprawnienia systemu dotyczące produkcji Żywności, wzrostu Wpływów oraz Zadowolenia. Odblokujesz nowe akcje dyplomatyczne i formy rządów. Część technologii zapewni nowe projekty lepszych i większych statków, co może się przydać jeśli planujesz mieć silną flotę.
Do opracowania czwartego etapu Ekonomii i Handlu, brakuje 3 technologii z trzeciego etapu. - Technologie w Endless Space 2 - Endless Space 2 - poradnik do gry
Do opracowania czwartego etapu Ekonomii i Handlu, brakuje 3 technologii z trzeciego etapu.

Odblokowywanie kolejnych "pierścieni", czyli Etapów (Stage). Każdy nowy etap potrzebuje kilku technologii z aktualnego etapu w którym jest twoja cywilizacja. Ilość kłódek pod numer następnego etapu, informuję cię o ilości technologii do opracowania. Etapy same w sobie nie muszą być opracowywane, ale często zapewniają nowe wynalazki. Poza tym, każdy etap oferuje specjalne wyzwanie np. opracuj 40 technologii. Dzięki temu możesz zyskać nagrodę oraz jest to zliczane do twojej punktacji. Niektóre etapy są ważne dla rozgrywki, np. w dziedzinie Ekonomi i Handlu, która z czasem odblokowuje możliwość wznoszenia Rozwoju Systemu. Jest to nie tylko bardzo opłacalne dla twoich kolonii, ale również umożliwia migrację między systemami. Obie te rzeczy bardzo się przydają. Natomiast, nowe etapy w dziedzinę Rozwoju Imperium dodają nowe miejsca na ustawy w twoim rządzie. W następnych etapach Eksploracji i Nauki, masz dostęp do nowych modułów oraz zwiększasz siłę twoich grup ekspedycyjnych.