Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry

Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Uzupełnianie utraconych jednostek w oddziałach | Rozgrywka Poradnik Dawn of War III

Ostatnia aktualizacja: 9 maja 2017

Niezależnie od tego, jak dobrym jesteś graczem, podczas walki nie da się nie tracić jednostek w oddziałach, czy nawet całych oddziałów - jedna odpowiednio wykorzystana zdolność może posłać do piachu nawet kilka jednostek na raz. Warto przy tym wiedzieć, co robić, gdy wróg pokiereszuje twoje jednostki i ich skuteczność znacznie spadnie.

Wszystkie oddziały w grze, które składają się z więcej niż jednej jednostki mogą w trakcie walki stracić na liczebności. Gdy oddział traci punkty zdrowia, systematycznie tracić będzie też liczebność. Dla przykładu, oddział Ponurych Mścicieli (Dire Avengers), który jest w pełni sił, będzie posiadać 6 jednostek. Gdy jednak jego zdrowie spadnie, do, na przykład połowy, oddział będzie liczył już tylko 3 jednostki, przez co jego skuteczność bojowa spadnie o połowę. Sytuacja wygląda tak samo dla każdego oddziału w grze, który liczy przynajmniej 2 jednostki.

Uzupełnianie strat pozwala zaoszczędzić sporo zasobów. - Uzupełnianie utraconych jednostek w oddziałach | Rozgrywka - Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry
Uzupełnianie strat pozwala zaoszczędzić sporo zasobów.

By przywrócić oddział do pełni sił, należy wykorzystać mechanizm uzupełniania strat (Reinforce). Dostępny jest on po wybraniu dowolnego oddziału, którego liczebność spadła - znajdziesz go w lewym dolnym rogu ekranu, a opcja ta reprezentowana jest przez charakterystyczny krzyżyk. Jednakże, nie można uzupełnić strat w każdym miejscu na mapie, oddział musi znajdować się w pobliżu dowolnego, sojuszniczego budynku, który służy do rekrutacji jednostek - nada się każdy, z wyjątkiem budynku z ulepszeniami dla frakcji i Posterunków Nasłuchowych. Kilka jednostek w grze, między innymi Wós Orków (po odpowiednim ulepszeniu) także oferuje tą funkcję.

Gdy oddziały znajdą się w pobliżu wymaganego obiektu, potrzebne będą jeszcze surowce. Musisz zapłacić za każdą jednostkę w oddziale, której brakuje. Na szczęście mechanizm ten ma ogromny plus - przywrócenie jest o 25% tańsze, niż kosztowałoby wyszkolenie oddziału od początku. Cena przywrócenia jednostki w oddziale to koszt danego oddziału, podzielony przez ilość jednostek, które się w nim znajduje, a następnie zmniejszone o wspomniane 25%. Wygląda to tak:

  • Dla oddziału, który kosztuje normalnie 400 Rekwizycji i posiada 5 jednostek, przywrócenie jednej jednostki kosztować będzie 60 Rekwizycji (400/5 - 25%).
  • Dla oddziału, który kosztuje 120 Rekwizycji i 200 Energii i posiada 5 jednostek, przywrócenie jednej jednostki kosztować będzie 16 Rekwizycji i 30 Energii.

Zawsze więc warto uzupełnić jednostki w uszkodzonym oddziale, niż utracić go całkowicie - zaoszczędzisz dzięki temu i surowce i czas, gdyż uzupełnianie trwa krócej niż szkolenie.