Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry

Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Co daje rozwój jednostek elitarnych? | FAQ Poradnik Dawn of War III

Rozwój jednostek elitarnych to specjalna mechanika Dawn of War III, o której warto pamiętać. W tym rozdziale wyjaśniamy, jak rozwijać jednostki elitarne.

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2017

Jednostki elitarne otrzymują zgromadzone punkty doświadczenia po zakończonym meczu / misji kampanii. - Co daje rozwój jednostek elitarnych? | FAQ - Warhammer 40,000: Dawn of War III - poradnik do gry
Jednostki elitarne otrzymują zgromadzone punkty doświadczenia po zakończonym meczu / misji kampanii.

Jak zostało wspomniane w rozdziale "Punkty i jednostki elitarne", każda jednostka elitarna w grze zdobywa doświadczenie. Punkty doświadczenia dana elita zdobywa za udział w bitwie - każde zabicie, zniszczenia budynku czy powalenie wrogiej jednostki elitarnej nagradzane jest konkretną ilością "ikspeków". Punkty doświadczenia oferowane są dla jednostki na koniec starcia, a każda z nich jest w stanie zdobyć maksymalnie 10 poziom doświadczenia.

Niestety, wzrost poziomu jednostki elitarnej nie owocuje wzrostem jej zdolności bojowych - wyższe poziomy nie oferują więc zwiększenia punktów zdrowia / tarcz, odblokowywaniem nowych zdolności bojowych, czy nawet zwiększeniem obrażeń zadawanych przy pomocy zwykłych ataków. Dają jedynie i aż dostęp do nowych doktryn, pozwalają zdobyć dodatkowe Czaszki (Skulls), czyli walutę służącą do odblokowywania nowych jednostek elitarnych i doktryn, a także oferują nowe skórki. Schemat przedstawia się następująco:

  • Przy awansie na 2, 4 i 7 poziom doświadczenia, gracz otrzyma dodatkowe Czaszki, czyli walutę służącą do odblokowywania nowej treści w grze.
  • Na poziomach 3 i 8 odblokowane zostają nowe doktryny.
  • Na 5, 6 i 9 poziomie odblokowywane są nagrody kosmetyczne, takie jak portrety, nowe farby i skórki dla jednostki elitarnej.
  • Na 10 poziomie odblokowuje się Znak Bohatera, przez co jednostka będzie wyróżniona specjalnym podświetleniem.

Dodatkowo, łącznie 30 osiągnięć w grze powiązanych jest z rozwinięciem jednostek elitarnych na maksymalny poziom, po 1 osiągnięciu na daną elitę - szczegóły znajdziesz w rozdziale "Osiągnięcia".

Uwaga - jeśli wyjdziesz z rozgrywki w trybie wieloosobowym przed jej ukończeniem, tj. przed zniszczeniem któregoś z rdzeni, twoje jednostki elitarne nie otrzymają punktów doświadczenia. Ucieczka z pola walki nie popłaca!