Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Opcje poziomu trudności w Farming Simulator 17 | Dla początkujących poradnik Farming Simulator 17

Opcje poziomu trudności można dostosować w trakcie gry; zarobków z niego wynikających - nie - Opcje poziomu trudności w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Opcje poziomu trudności można dostosować w trakcie gry; zarobków z niego wynikających - nie

Na początku rozgrywki masz do wyboru 3 poziomy trudności. Różnią się one kwotą na start, wysokością zaciągniętej pożyczki, stanem magazynu oraz cenami w skupach. Wybór ten jest niezmienny i wpływa znacznie na dynamikę rozgrywki. Jednakże poza tymi prostymi opcjami możesz zwiększyć/zmniejszyć trudność i realizm w grze korzystając z opcji dynamicznej zmiany poziomu trudności w Ustawieniach gry z Menu podczas rozgrywki.

 

Łatwy

Średni

Trudny

Przybliżona różnica cen w skupach

+20-30%

0%

-30-40%

Początkowa gotówka

25 000

20 000

15 000

Zaciągnięta pożyczka

50 000

75 000

100 000

Roślin w silosach

60 000-70 000l

~40 000l

0l

Wzrost roślin

Szybki

Normalny

Powolny

Usychanie roślin

Wył.

Wł.

Wł.

Okresowa orka

Wył.

Wł.

Wł.

Stan nawożenia

1

3

3

Zużycie paliwa

Niskie

Domyślne

Domyślne

Ustawienia poziomu trudności z poziomu gry - Opcje poziomu trudności w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Ustawienia poziomu trudności z poziomu gry

Skala czasu - jest to bardzo ważny parametr. Przelicza on czas w grze w odniesieniu do czasu rzeczywistego (czyli prędkość 60x odpowiada sekunda w rzeczywistości, minuta w grze). Czas ma wpływ na rozwój roślin i zwierząt, zmiany w ofercie rynkowej. Możesz zmieniać go dynamicznie i jest to zalecane (gdy np. nie wyrabiasz się ze zbiorami lub nie chcesz przegapić dobrej oferty skupu). Dla nowych graczy prędkość 15-30 będzie optymalna, dla wprawionych graczy sugeruje się prędkość 60x.

Ruch drogowy - na szczęście nie ma on niemal żadnego znaczenia - twoje maszyny nie są podatne na uszkodzenia, a ruch nie jest na tyle duży, by powodować często kolizje czy korki.

Ziemia - określa szybkość brudzenia się maszyn. Jest to wyłącznie element estetyczny, nie ma wpływu na zużywanie się maszyn i koszt ich utrzymania. Pojazdy możesz umyć kupując myjkę z kategorii Różne w sklepie.

Pomocnik ... - zatrudniając pracownika możesz pozwolić mu samodzielnie uzupełniać nasiona, nawóz i inne elementy, którymi posługuje się podczas swojej pracy. Jest to duże ułatwienie, choć możesz wpłynąć tylko na niektóre czynniki. Uwaga - jeśli tryby są aktywne pracownik nie zakupuje jednorazowej porcji - pieniądze pobierane są z twojego konta na bieżąco w tempie zależnym od kosztu elementów (np. szybciej niż dolar na sekundę, gdy pracownik używa nawozu sztucznego). Należy dokładnie monitorować zachowanie podwładnych - jeśli utknie i nie będzie pracować, nadal będzie pobierał pieniądze z konta z tą samą prędkością!

Usychanie roślin - jest to domyślna opcja trybu trudnego. Jeśli ociągasz się z zebraniem plonów twoje rośliny mogą uschnąć. Jedyne co możesz wtedy zrobić to na nowo spulchnić i obsiać grunt.

Konieczna okresowa orka - jeśli chcesz zwiększyć realizm gry, będziesz zmuszony co pewien czas zamiast kultywacji wykonać orkę pługiem (co 3 zbiory). Jeśli tego nie zrobisz twoje plony po kilku rotacjach będą wyraźnie niższe.

Stan nawożenia - gra domyślnie ustala poziom 3. Tzn. musisz trzykrotnie nawieźć rośliny, aby uzyskać +90% plonów, każdorazowo wzrasta on o 30%. Stan nawożenia można zobaczyć na mapie dla każdej działki. Rośliny muszą być nawożone po każdym etapie wzrostu - nie "na raz". Można tą opcję ustawić na 1.