Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Krowy w Farming Simulator 17 | Hodowla poradnik Farming Simulator 17

Krowy to wymagające zwierzęta: potrzebują częstego sprzątania, wody, słomy oraz mieszane posiłki. Na początek najłatwiej nazbierać sporo słomy w belach i dostarczać je sporadycznie do stajni oraz przygotować niedużo trawy, ale sporo kiszonki - w początkowych fazach, gdy nie jesteś zbyt bogaty możesz darować sobie zbilansowaną karmę. Krowy produkują mleko, które jest sprzedawane automatycznie pod koniec dnia. Hodowla ta jest więc pracochłonna, ale nie aż tak, a dochody są całkiem wysokie (przy karmieniu krów kiszonką i trawą, przy 40 sztukach otrzymujesz 12 000-13 000$ na dzień za sprzedaż mleka). Należy zwrócić uwagę, że jeśli prowadzisz skomplikowane uprawy (głównie rośliny bulwiaste) i obniżasz czas gry, by ze wszystkim się wyrobić, biznes staje się mniej opłacalny, gdyż nie prędko zauważasz przychód z hodowli.

Pamiętaj, że krowy produkują także obornik (który możesz wykorzystać w szklarniach, jako nawóz lub sprzedać go [za nieprzesadną cenę]) oraz gnojówkę, która także służy jako nawóz, tym razem płynny - łatwiej go ładować (automatycznie, obornik widłami/łopatą) oraz rozprowadzać po polu (wyższa wydajność maszyn).

Jednakże, hodowla krów jest pracochłonna i droga. Za jedno zwierzę zapłacisz 5 000$. Przy małej hodowli ilość nawozu nie pozwoli ci nawieźć nawet niewielkich pól (potrzebujesz ok. 30 krów na hektar). Dodatkowo masz duże możliwości modernizacji biznesu, by ułatwić i przyspieszyć pracę, lecz większość opcji jest bardzo kosztowna.

Przed budynkiem zbiera się nawóz naturalny - Krowy w Farming Simulator 17 | Hodowla - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Przed budynkiem zbiera się nawóz naturalny

Przed oborą znajduje się duża strefa rozładunkowa, gdzie rozładujesz przywiezione bydło. Karmienie krów odbywa się w oborze lub na zewnątrz, do koryt przy pastwisku. Przy zewnętrznym korycie zbierają się także resztki do uprzątnięcia, by uzyskać poziom czystości. Obok znajduje się także drugie koryto, w którym podajesz wodę.

W zewnętrznej strefie otoczonej betonem zbierać się będzie obornik, a w okrągłym silosie - gnojówka.