Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Menu i monitorowanie działań w Farming Simulator 17 | Dla początkujących poradnik Farming Simulator 17

Na podglądzie mapy w menu możesz podejrzeć stan swojej firmy oraz dostępne pojazdy - Menu i monitorowanie działań w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Na podglądzie mapy w menu możesz podejrzeć stan swojej firmy oraz dostępne pojazdy

Podgląd mapy - na podstawowej mapie widoczne są ważne miejsca - skupy, sklepy, hodowle i magazyny - oraz wszelkie działki z zaznaczeniem, co na nich rośnie (u ciebie jak i u obcych - kupując czyjąś działkę przejmujesz także jego plony). Możesz także szybko przełączać się między pojazdami. Widok możesz zmienić, by otrzymać podgląd na etapy wzrostu / nieużytki oraz na widok stanu gleby (nawiezienie / zaoranie).

Ceny - tu będziesz zerkać zapewne kilka razy na dzień. Widoczne są tu ceny wszystkich skupów dostępnych na mapie, a także twoje stany magazynowe. Gdy widzisz zieloną strzałkę, cena właśnie rośnie; gdy jest na zielono, jest powyżej normy i warto wtedy sprzedawać. Gdy jest na niebiesko jest to oferta specjalna, wysoko ponad normę. Rynek jest dynamiczny - sprzedając jeden produkt w pewnym skupie mogą zmieniać się ceny innych produktów w pozostałych. Także zmiany następują przez cały dzień, szczególnie intensywne przy jego zakończeniu.

Podgląd pojazdu - w tej tabeli widoczne są wszystkie posiadane pojazdy i maszyny. W drugiej tabeli widoczny jest ich przebieg w godzinach/dniach pracy (nie od zakupu). Kolejna jest powiązana - pokazuje o ile zwiększył się koszt utrzymania pojazdu ze względu na jego wyeksploatowanie. Warto pilnować tego punktu - pojazdy na czerwono mają wysokie koszty utrzymania, jednak sam musisz ocenić, czy jeszcze masz zamiar zatrzymać maszynę (warto ją trzymać - jeśli nie masz pieniędzy na nową - do czasu, aż koszt eksploatacji nie wyniesie 1% wartości urządzenia [cena wynajmu]). III kolumna pokazuje koszt wypożyczenia pojazdu (jeśli jakieś obecnie tymczasowo nabyłeś), ostatnia - wartość urządzenia.

Finanse - tu (zamiast chodzić do bankomatu) możesz sprawdzić statystyki dochodów / rozchodów. Patrz tu często - łatwo wyłapać nieprawidłowości (jeśli np. zaciął się gdzieś robotnik o którym zapomniałeś lub któreś maszyny nadają się do wymiany). Możesz także zaciągnąć kredyt - zależnie od poziomu trudności może wynosić od 200 do 100 tysięcy pełnego długu (nie zapominaj o odsetkach).

Zwierzęta - ostatnia rubryka jest bardzo kluczowa przy hodowli. Monitorujesz tu stan wydajności twoich zwierząt, szczególnie jeśli czegoś by im brakowało. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu - najpóźniej raz na dwa dni, by utrzymać wysoką wydajność. Jest to także forma podpowiedzi, gdybyś zapomniał, jakie korzyści i wymagania ma dana hodowla.