Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Nawozy i poprawa plonów w Farming Simulator 17 | Informacje o uprawach poradnik Farming Simulator 17

Z tego rozdziału dowiesz się, jakie są dostępne możliwości nawożenia swoich pól, które warto wykorzystać oraz kilka słów o nowych maszynach, jak np. chwastownik. Dostępne nawozy to: nawóz stały, opryski, obornik, gnojówka, kompost oraz rzodkiew oleista.

Stan rozwoju jak i nawiezienia pola możesz podejrzeć w kolejnych zakładkach mapy obszaru - Nawozy i poprawa plonów w Farming Simulator 17 | Informacje o uprawach - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Stan rozwoju jak i nawiezienia pola możesz podejrzeć w kolejnych zakładkach mapy obszaru

Nawozy służą do poprawy plonów. Nawozić należy przed zasianiem lub tuż po i w zależności od ustawień trudności (opcja Stan nawożenia) nawozić w każdym etapie rozwoju rośliny nim będzie gotowa do zbioru. Przy opcji Stanu nawożenia 3, wymagane jest trzykrotne nawożenie w kolejnych fazach rozwoju, by uzyskać +90% plonów. Warto dodać, że aby uzyskać brakujące 10% przeprowadź orkę pługiem przed zasiewem. W przypadku opcji 1, wystarczy zrobić to tylko jeden raz, w dowolnym momencie. Stan nawiezienia (poziom) na twoich polach widoczny jest na mapie po przejściu w widok Skład gleby.

Najbardziej uniwersalna maszyna pozwoli ci: kultywować, siać i nawozić w trakcie jednego przejazdu - Nawozy i poprawa plonów w Farming Simulator 17 | Informacje o uprawach - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Najbardziej uniwersalna maszyna pozwoli ci: kultywować, siać i nawozić w trakcie jednego przejazdu

Nawożenie możesz połączyć z innymi czynnościami - np. z sianiem zakupując odpowiedni siewnik (jak choćby Amazone ED 3000-C). Niestety, pozwalają one tylko na nawiezienie nawozem sztucznym: sypkim lub płynnym. Tak czy owak, sam proces w dowolnej opcji jest szybki, więc nie powinien stanowić problemu.

Dostępnych jest pięć opcji nawożenia - różnią się jedynie wizualnie/cenowo/czasowo - wydajność każdego jest jednakowa. W opcjach trudności możesz zadecydować, czy najemnicy mogą samodzielnie uzupełniać nawóz (pobierana jest tylko kwota z twojego konta).

Zestawienie kosztów nawozów

Za każdy nawóz musisz zapłacić, chyba że posiadasz naturalny z własnej hodowli. Warto jednak wiedzieć, że twój podwładny (jeśli ma aktywną opcję samodzielnego zakupu) może zakupić gnojówkę / obornik tak, jak i chemiczny nawóz. Poniższa tabelka przedstawia przybliżone wartości, które jednak może pomogą ci choć na początek wybrać optymalną metodę nawożenia. Kwoty zostały podane w przeliczeniu na 1ha na poziomie normalnym z pewnym przybliżeniem. Należy również zwrócić uwagę, co dobrze widać na statystykach, że często wyrzucany jest nadmiar nawozu na danej działce.

Nawóz

Cena

Nawóz stały

300$

Oprysk

600$

Gnojówka

400$

Obornik

200$

Kompost

400$

Nawóz stały i oprysk

Nawóz stały - używając Rozrzutnika nawozu;

Oprysk - używając Opryskiwacza;

Opryski są najdroższe, lecz najszybsze w aplikacji - Nawozy i poprawa plonów w Farming Simulator 17 | Informacje o uprawach - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Opryski są najdroższe, lecz najszybsze w aplikacji

Opryskiwacze cechują się dużym obszarem działania, małym ciężarem, lecz i małą szybkością. Zakupując opryskiwacz Amazone możesz zaopatrzyć się w dodatkowy zbiornik na przód ciągnika. Rozrzutniki poruszają się nieco szybciej, przy minimalnie mniejszym zasięgu "ataku" - ze względów cenowych możesz obie metody traktować jako zbliżone.

Zostało jeszcze 62% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie