Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak opróżnić pryzmę/silos w Farming Simulator 17? | Dla początkujących poradnik Farming Simulator 17

Metoda 1

Gdy wydobędziesz całą widoczną kiszonkę w pryzmie z użyciem choćby łopaty, często zdarzy się, że nadal będzie widoczny jej nieznaczny procent w zbiorniku - Jak opróżnić pryzmę/silos w Farming Simulator 17? | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Gdy wydobędziesz całą widoczną kiszonkę w pryzmie z użyciem choćby łopaty, często zdarzy się, że nadal będzie widoczny jej nieznaczny procent w zbiorniku. Czasem nawet widoczne są przy ściankach kawałki kiszonki, których nie możesz zebrać.

Aby poradzić sobie z tym problemem wystarczy zakupić taśmę Lizard S-710 i podłączyć ją pod ciągnik. Działa ona w ten sposób, że zbiera substancje i ziarna nie tylko bezpośrednio na nią wysypane, ale w małym zasięgu podnosi je prosto z ziemi. Potem wystarczy wjechać z taśmą do pryzmy. By później opróżnić taśmę skieruj ją na większą taśmę Grimme SL-80 Quantum lub element magazynowy (jak wywrotka). Możesz nawet wyładować kiszonkę gdziekolwiek poza zbiornikiem, jeśli wejdziesz do taśmy (tak, można tak zrobić) i wymusisz wyładowanie. Powtarzaj tą czynność dopóki zbiornik nie będzie w pełni pusty.

Metoda 2 (tylko PC)

Powszechnym problemem występującym wyjątkowo często jest korzystanie z pryzm do przechowywania kiszonki, choć podobne sytuacje zgłaszali niektórzy gracze korzystający z innych struktur. Na obecną chwilę (wersja gry 1.2.1.1) nie ma wewnątrz gry skutecznego sposobu, by opróżnić zbiorniki (w przypadku np. kiszonki nie masz możliwości wyjęcia wszystkiego ze zbiornika, a zarazem nie możesz dołożyć nowej porcji trawy).

Aby poradzić sobie z tym problemem, należy zmodyfikować stan zapisu gry - Jak opróżnić pryzmę/silos w Farming Simulator 17? | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Aby poradzić sobie z tym problemem, należy zmodyfikować stan zapisu gry. W tym celu udaj się do miejsca, w którym zapisane są stany gry Farming Simulator 17, domyślna ścieżka to:

C:\Users\nazwa_użytkownika\Documents\My Games\FarmingSimulator2017\savegame1

Jeśli grasz na stanie zapisu gry innym, niż pierwsza etykieta stanu zapisu w grze, wejdź do katalogu z prawidłowym numerem (savegame2/3 etc.)

Wewnątrz znajdziesz plik nazwany Vehicles - Jak opróżnić pryzmę/silos w Farming Simulator 17? | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Wewnątrz znajdziesz plik nazwany Vehicles.xml. Otworzyć go możesz z użyciem notatnika (prawy przycisk myszy->Otwórz za pomocą), choć dla lepszej organizacji zaleca się użyć zewnętrznego programu do edycji (np. Notepad++, Sublime Text). W grze wejdź do zbiornika i sprawdź, w jakiej ilości jest wypełniony. W naszym przypadku jest to 1015. Używając wyszukiwarki (Ctrl+F) wyszukaj tą liczbę w otwartym pliku tekstowym. W tym przypadku odnaleziona została pozycja o id: BunkerSilo_silo1, co wskazuje, że jest to faktycznie nasz pojemnik na kiszonkę. Teraz wystarczy edytować wartość fillLevel, compactedFillLevel, stage, fermentingTime, fermentingPercent wprowadzając zamiast zadanej wartości liczbę 0. Zapisz plik i uruchom grę, zbiornik powinien być pusty, jeśli wszystko wykonałeś poprawnie.

Uwaga - podczas edycji zapisu stanu, gra musi być wyłączona.