Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czynności hodowli krok po kroku w Farming Simulator 17 | Hodowla poradnik Farming Simulator 17

W tym rozdziale zawarto informacje o tym, jak poprawnie przeprowadzać hodowlę z podziałem na czynności. Dodatkowe wskazówki np. na temat karmy zbilansowanej znajdziesz w powyższych rozdziałach o konkretnych zwierzętach.

1. Zakup

Zakup samodzielny używając naczepy do transportu zwierząt to rozwiązanie kwestii opłat dodatkowych - Czynności hodowli krok po kroku w Farming Simulator 17 | Hodowla - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Zakup samodzielny używając naczepy do transportu zwierząt to rozwiązanie kwestii opłat dodatkowych

Zakup zwierzyny następuje u Handlarza zwierzętami (ikona widoczna na mapie). Jak wspomniano, możesz zakupić naczepę do transportu zwierząt (najtańsza za 24 000$) lub zapłacić za transport (cena wliczona w koszt zakupu 200$ za każde zwierzę). Zwierzęta zaraz po zakupie od razu przenoszone są do swoich pastwisk i zagród widocznych na mapie. Naczepa jest dobrym pomysłem, gdy utrzymujesz bardzo wysoki współczynnik produkcji, a nie chcesz nadprodukcji zwierząt lub w szczególnym przypadku posiadając świnie, przy których szybka reprodukcja i sprzedaż to kluczowa forma zarobku.

2. Pojenie

Wodę wlewasz do koryta przy pastwisku - Czynności hodowli krok po kroku w Farming Simulator 17 | Hodowla - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Wodę wlewasz do koryta przy pastwisku

Już na początek warto przygotować sobie najprostszą rzecz, jaką jest zadbanie o wodę. Potrzebujesz do tego jedynie naczepkę Joskin AquaTrans 7300 S (9 500$) z kategorii Zwierzęta. Napełnisz ją podjeżdżając pod dowolny zbiornik wodny (naczepką dotknij wody w rzece), skorzystaj ze źródeł - takowe znajduje się w twojej bazie w Goldcrest Valley, lub napełnij je z użyciem Wieży ciśnień - 18 000$ (kategoria Obiekty) - choć takowe występują licznie w Goldcrest Valley. Napełniony zbiornik starczy ci na dość sporo czasu w początkowych fazach gry i jeśli prowadzisz jedną hodowlę warto zostawić go w miejscu napełniania koryta - tam bowiem napełnia się wodę (jedno koryto jest na wodę, drugie na pożywienie, na zewnętrznej stronie pastwiska).

3. Karmienie i wyściółka

Dla owiec wystarczy wsypać trawę do koryta i już są zadowolone - Czynności hodowli krok po kroku w Farming Simulator 17 | Hodowla - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Dla owiec wystarczy wsypać trawę do koryta i już są zadowolone

Karmienie jest rozległym tematem, gdyż różni się dla poszczególnych zwierząt i zostało dokładniej opisane przy każdym z nich we wcześniejszych rozdziałach. Dla krów i owiec trawa i jej pochodne są podstawowym pożywieniem, dla świń plony zbóż (szczególnie kukurydza) i roślin bulwiastych, a także pasza ze sklepu, którą możesz kupić na palecie i od razu przesypać do wywrotki.

Specjalne maszyny do przygotowywania zbilansowanej karmy to najlepsza opcja dla krów - Czynności hodowli krok po kroku w Farming Simulator 17 | Hodowla - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Specjalne maszyny do przygotowywania zbilansowanej karmy to najlepsza opcja dla krów

Aby nakarmić zwierzęta wystarczy wjechać do obory (w przypadku krów) i wysypać bele czy ładunek w naczepie do koryt: mowa tu także o słomie; w przypadku świń również znajduje się oznaczone pole przy zagrodzie (gdzie nie ma koryt), gdzie wysypujesz słomę - bez niej nie otrzymujesz nawozu, spada też nieznacznie wydajność. Koryta znajdują się także na pastwisku/przy zagrodzie (świnie/owce), gdzie również możesz wsypać pożywienie.

Uwaga - warto wiedzieć, że żywność dostarczoną do obory (krowy) w belach można składować ponad maksymalny poziom (przy próbie wyładowania z naczepki otrzymujesz komunikat o wypełnieniu, rzucając tam bele - nie).

4. Sprzątanie

U krów i owiec możesz posprzątać z użyciem przyczepy samozbierającej - Czynności hodowli krok po kroku w Farming Simulator 17 | Hodowla - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
U krów i owiec możesz posprzątać z użyciem przyczepy samozbierającej

Ostatni etap prac to sprzątanie. Musisz wykonywać go dość często, jeśli zależy ci na wysokiej wydajności. Wpływa on na poziom wydajności od 0 do 10%, w zależności od stopnia zabrudzenia. Podczas jednego dnia wydajność owa może całkowicie ulec spadkowi, czyli innymi słowy - po całym dniu będzie tam tak brudno, jak to tylko możliwe.

Niestety - u świń sprzątanie musisz wykonać ręcznie z użyciem łopaty - Czynności hodowli krok po kroku w Farming Simulator 17 | Hodowla - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Niestety - u świń sprzątanie musisz wykonać ręcznie z użyciem łopaty

Aby wykonać sprzątanie zaopatrz się w szufle uniwersalną lub przyczepę samoładującą. Podjedź za pastwisko, gdzie znajduje się zewnętrzne koryto do karmienia i zbierz paszę/trawę, które się wokoło znajdują. Ładowarką może być to nieco czasochłonne, jednak jeden przejazd przyczepą zadziała jak odkurzacz dając 100% czystości.

Przy całkowitym zabrudzeniu nie spiesz się - może być tak, że po uprzątnięciu w ciągu minuty na raz pojawi się kolejna porcja wysypanej paszy. Najlepiej po prostu monitorować stan sprzątania w zakładce Zwierzęta.