Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Urządzenia do trawy i technologie bel w Farming Simulator 17 | Opis maszyn poradnik Farming Simulator 17

W tym miejscu zawarto informacje o maszynach wykorzystywanych przy pozyskiwaniu trawy, przerabianiu jej na siano i kiszonkę oraz przerabianiu w łatwe do transportu bele.

Kosiarki

Kosiarka z przyczepą samozbierającą to podstawowy zestaw za niską cenę - Urządzenia do trawy i technologie bel w Farming Simulator 17 | Opis maszyn - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Kosiarka z przyczepą samozbierającą to podstawowy zestaw za niską cenę

Każda z kosiarek działa w ten sam sposób - ścina trawę po opuszczeniu (V) i aktywacji (B). Dwa pierwsze modele ze sklepu tną po bocznej stronie kosiarki i nie warto ich kupować. Modele Pottinger NOVACAT 301 ED i Pottinger NOVACAT X8 ED współpracują ze sobą, po zamontowaniu na przód i tył ciągnika koszą w sumie 3 pasy zieleni. Podobnie jest z modelami Lely Splendimo, jednak nie polecam ich - są dużo droższe i wymagają mocniejszego ciągnika, oferując nieznacznie większą powierzchnię tnącą. Dodatkowo często "ciągną" za sobą trochę trawy zostawiając ją na końcu pasa, a to później utrudnia jej zbieranie (blokowanie się maszyn na kopach z trawy).

Przetrząsacze

Maszyny te służą do przetrząsania trawy, by mogła wyschnąć i stać się sianem. Dzieje się to natychmiast po przejechaniu po pasie trawy z włączonym przetrząsaczem. Siano zostaje jednak nieregularnie rozrzucone po całym polu, dlatego dla wygody zbierania należy użyć zgrabiarki.

Zgrabiarki

Urządzenia te zagrabują pasy trawy w równe rzędy łatwiejsze do zbierania. Czym wyższy model, tym więcej trawy przerzuca na jeden pas. Zbyt duże rzędy mogą być trudne do zbierania dla prostych maszyn. Zgrabiarki używa się głównie po przetrząśnięciu trawy uzyskując siano, które zostaje rozrzucone po całym polu.

Technologia bel

Okrągłe bele z Roll-Belt 150 - Urządzenia do trawy i technologie bel w Farming Simulator 17 | Opis maszyn - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Okrągłe bele z Roll-Belt 150

Technologia bel umożliwia prasowanie trawy i uzyskiwanie łatwych w transporcie bel trawy, siana lub kiszonki. By utworzyć bele przejedź po skoszonej trawie maszyną New Holland Roll-Belt 150 lub BigBaller 1290. Czym się różnią? Pierwsza z nich tworzy bele cylindryczne, które mogą zostać owinięte do uzyskania kiszonki, wymaga jednak ręcznego opróżniania (Y) każdej beli przez gracza i po wyrzuceniu beli ponownego zamknięcia otworu. Druga maszyna tworzy bele "prostokątne", które samodzielnie wysuwają się z maszyny i opadają na ziemię. Proces wtedy jest zautomatyzowany, takie bele łatwiej się przechowuje i transportuje, nie owiniesz ich jednak folią. By rozpocząć zbieranie opuść urządzenie (V) i uruchom je (B).

Owijarka w akcji - Urządzenia do trawy i technologie bel w Farming Simulator 17 | Opis maszyn - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Owijarka w akcji

Owijarka Ursus Z-586 pozwala na owinięcie cylindrycznych bel folią i uzyskanie kiszonki (natychmiast po owinięciu). Proces jest automatyczny, wystarczy przy włączonej maszynie wjechać w belę. Pod względem transportu, magazynowania i zbierania owinięte bele nie różnią się niczym od nie-owiniętych.

Pozostałe urządzenia w tej kategorii to naczepy do zbierania bel. Różnią się jedynie ilością bel, ile mogą pomieścić i typem zbieranych bel (kształt). Zbieranie odbywa się automatycznie po rozłożeniu urządzenia i wjechaniu w bele. Wyjątkiem jest naczepa Fliegl DPW 180 - jest to naczepa uniwersalna, idealna do przewożenia każdego rodzaju ładunku (bel, drewna, palet) z możliwością zaczepienia pasami transportowymi (R) ładunku, który nie opuści wtedy naczepy nawet, gdy ją przewrócisz. Nie ma funkcji automatycznego załadunku, więc musi odbyć się on ręcznie z użyciem ładowarek.