Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sklep, modyfikacje i eksploatacja maszyn | Dla początkujących poradnik Farming Simulator 17

Sklep

Po zakupie wszystkie urządzenia pojawiają się w sklepie lub przed nim - Sklep, modyfikacje i eksploatacja maszyn | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Po zakupie wszystkie urządzenia pojawiają się w sklepie lub przed nim

Otwierając menu sklepu możesz zamówić dowolną maszynę, na którą cię stać. Pojawia się ona zawsze w sklepie oznaczonym na mapie (ikona kasy fiskalnej), skąd musi zostać odebrana. Jeśli jakaś maszyna utknie ci, możesz ją zaznaczyć z mapy i wybrać opcję Reset - przeniesie się wtedy ona właśnie do sklepu. Jest to również dobry sposób, by przenieść np. ciągnik, który zabierze ze sklepu nowy nabytek. Także przy sprzedaży lepiej resetuj obiekt i przepchaj go na pole sprzedaży dla lepszego zysku.

Od czasu do czasu natknąć się możesz na promocję. Najczęściej jest to ok. 5-10% zniżki, jednak jeśli od dłuższego czasu masz zamiar kupić np. lepszy ciągnik, to redukcja ta może być znacząca. O takiej promocji zawsze jesteś informowany w dolnej części ekranu komunikatem z wymaganym potwierdzeniem.

W oznaczonej strefie sklepu sprzedaż maszyny za lepszą cenę niż automatycznie - Sklep, modyfikacje i eksploatacja maszyn | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
W oznaczonej strefie sklepu sprzedaż maszyny za lepszą cenę niż automatycznie

Jeśli zechcesz sprzedać jakąś maszynę możesz zrobić to zdalnie - wybierając sklep i opcję Garaż w dolnej części ekranu. Oczywiście, cena skupu będzie znacznie niższa od tego, za ile musiałeś zakupić urządzenie. Z tego względu możesz udać się z przedmiotem sprzedaży do sklepu (wybierając Reset na obiekcie) i przenosząc go do strefy z niebieską ikoną, która jest strefą sprzedaży-modyfikacji. Za samodzielne dostarczenie przedmiotu otrzymasz 20% więcej niż za sprzedaż automatyczną.

Jeśli potrzebujesz jakiegoś urządzenia tylko na chwilę lub wyjątkowo sporadycznie, a jego cena jest wysoka, możesz je wypożyczyć. Kwota wypożyczenia to blisko 10% wartości + 1% za każdy dzień wypożyczenia. Czasem jest to także dobra opcja do przetestowania jakiegoś urządzenia.

Ulepszenia

Ekran modyfikacji pojazdu - Sklep, modyfikacje i eksploatacja maszyn | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Ekran modyfikacji pojazdu

W przypadku niektórych pojazdów możesz skorzystać z modyfikacji podczas zakupu: np. wybrane ciągniki mogą mieć zamontowany lepszy silnik, czy masz możliwość zmiany szerokości opon w niektórych naczepach. Modyfikacji tych możesz dokonać także i później, podjeżdżając pod sklep i znajdując wyznaczoną strefę z niebieską ikoną - w niej możesz sprzedać oraz zmodyfikować pojazd tak, jak przy zakupie. Bardzo ważnym ulepszeniem jest koparka. Umożliwia ona w niektórych ciągnikach zamontowanie ładowaczy czołowych z dowolną końcówką - często wygodna, a zarazem najtańsza opcja, by szybko zbudować mini-koparkę czy przenieść widłami palety.

W dowolnym miejscu na mapie możesz wybudować warsztat - modyfikacje w tym miejscu są darmowe - Sklep, modyfikacje i eksploatacja maszyn | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
W dowolnym miejscu na mapie możesz wybudować warsztat - modyfikacje w tym miejscu są darmowe

Wygodne może być nabycie budynku Warsztat pojazdowy (28 000$), dzięki któremu strefa modyfikacji znajduje się tam, gdzie postawisz ów budynek. Nie możesz tu sprzedać pojazdów, a za modyfikacje w nim płacisz jednakową kwotę jak w warsztacie przy sklepie.

Eksploatacja i zużycie

Ekran eksploatacji maszyn - Sklep, modyfikacje i eksploatacja maszyn | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Ekran eksploatacji maszyn

Jak wiadomo, z czasem cena twojego pojazdu/maszyny ulega degradacji i sprzedajesz go w cenie złomu. Mógłbyś go użytkować dalej, jednakże praktycznie każde urządzenie wymaga opłacania dziennych kosztów eksploatacyjnych - możesz podejrzeć je w zakładce Podgląd pojazdu (II kolumna). Jeśli jest na czerwono, warto pomyśleć nad zmianą na nowy model. Jednakże - jeśli nie stać cię np. na nowy kombajn, kieruj się zasadą, że możesz trzymać urządzenie dopóki koszt jego utrzymania nie przekroczy 1% jego wartości - w takim przypadku lepiej jest wynająć podobne urządzenie nie martwiąc się o koszty zakupu.

Obniżenie wartości maszyny i zwiększenie kosztów utrzymania wynika tylko z jednego czynnika - czasu użytkowania (w godzinach). Z tego względu warto nie nadużywać urządzenia, jeśli nie musisz, nie pozwalaj pracownikom zawieszać się w maszynach i nie kupuj pojazdów za ostatnie pieniądze - niebawem może cię nie być stać na jego utrzymanie, jeśli będziesz je intensywnie eksploatował. Brud widoczny na pojazdach jest tylko elementem wizualnym - czyszczenie maszyny nie przedłuża jej żywotności. Pamiętaj także, że aby zmniejszyć czas działania pojazdów stosuj np. do dużego siewnika ciągnik o wystarczającej mocy, by zapewnić maksymalną prędkość działania.