Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Farming Simulator 17 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady strategiczne w Farming Simulator 17 | Dla początkujących poradnik Farming Simulator 17

Lepsze zyski uzyskasz hodując rośliny przynoszące nie duży plon, a wartościowy - mniej transportowania i mniejsze różnice cenowe w skupie.

Wstępnie wszystko co zbierzesz staraj się sprzedać (chyba, że ceny są wyjątkowo niskie) - początkowe zyski są niskie, a sprzedając dużo na raz cena w skupie maleje podczas przekazywania dóbr na jego rzecz.

Pick-up może przewozić lekkie naczepki z ładunkiem z dużo większą prędkością - jednak głównie tylko na asfalcie - Porady strategiczne w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Pick-up może przewozić lekkie naczepki z ładunkiem z dużo większą prędkością - jednak głównie tylko na asfalcie

Do transportu początkowych naczepek możesz użyć pick-upa - najszybsza i najtańsza opcja.

Nie próbuj wszystkiego na raz - postaw sobie wstępne cele, ewentualnie później dokonaj przebranżowienia. Strategia polegająca na próbowaniu wszystkiego przynosi małe zyski. Możesz od czasu do czasu nieznacznie zmieniać zasiewy - i jest to zalecane - by dostosować się do potrzeb rynku.

Warto dość wcześnie zająć się hodowlą, by uzyskać darmowy nawóz. Najłatwiejsze w hodowli są świnie.

Nie zakupuj lepszych maszyn dołączanych do ciągnika, jeśli twój ciągnik ma mniej niż 80% wymaganej mocy. Nie będzie wtedy poruszał się z maksymalną prędkością, przez co możesz nie zyskać nic na modernizacji, a urządzenie niepotrzebnie będzie naliczać godziny pracy i zwiększać koszty eksploatacji.

Możesz na jednym polu używać na raz więcej niż jednego urządzenia. Zachowaj jednak odstępy i zwróć uwagę na prędkości maszyn - zapobiegaj blokowaniu się nawzajem.

Nietrudno, by maszyny o różnej prędkości używane przez pracowników zaklinowały się - nie przeszkadza to zatrudnionym pobierać pieniędzy za godziny pracy - Porady strategiczne w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Nietrudno, by maszyny o różnej prędkości używane przez pracowników zaklinowały się - nie przeszkadza to zatrudnionym pobierać pieniędzy za godziny pracy

Pilnuj swoich pracowników! Nierzadko będą się oni klinować i zacinać pobierając dalej pensję. Aby zapobiec blokowaniu zachowaj odstęp oraz usuń przeszkody wokoło pola - często mogą być to drzewa, które możesz pociąć ręczną piłą motorową i wyrzucić dalej rękoma. Często, gdy np. kombajn przestaje pracować z powodu przeładowania zbiornika, zaczynają świecić nad nim światła ostrzegawcze.

Aby ładnie magazynować plony poza bazą możesz utworzyć bróg - Porady strategiczne w Farming Simulator 17 | Dla początkujących - Farming Simulator 17 - poradnik do gry
Aby ładnie magazynować plony poza bazą możesz utworzyć bróg

Jeśli posiadasz odległe pole pamiętaj, że nie musisz wszystkiego zwozić do silosu - sprzedawaj od razu lub magazynuj w pobliżu pola.

Nim zaczniesz kupować nowe ciągniki do wykonania dodatkowych czynności, sprawdź, czy nie ma maszyn, które wykonują dwie czynności na raz (np. siewnik z kultywatorem).