Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Tomb Raider: Odblokowywanie umiejętności Rise of the Tomb Raider poradnik, solucja

Odblokowywanie umiejętności

W Rise of the Tomb Raider bohaterka w miarę postępów w kampanii fabularnej zdobywa coraz to nowe umiejętności pozwalające jej na skuteczniejszą eksplorację oraz eliminację napastników. Jednak aby awansować, niezbędne jest zbieranie punktów doświadczenia, które gra przyznaje nam za różną aktywność. Poniżej możecie zapoznać się z głównymi sposobami na pozyskiwanie umiejętności:

  • Zaliczanie ważnych punktów fabularnych gry - Przygotowana przez twórców historia w grze dzieli się na kilka wątków, a te z kolei na kolejne kamienie milowe, których zaliczenie powoduje przyznanie nam punktów doświadczenia.
  • Eliminacja przeciwników - Punkty doświadczenia za eliminacje przeciwników przyznawane są w liczbie zależnej od rodzaju pokonanego wroga oraz sposobu, w jaki tego dokonaliśmy. Zabicie przeciwnika w otwartym starciu przyniesie ich mniej niż cicha eliminacja lub któryś z bardziej skomplikowanych sposobów w rodzaju trafienia grupy wrogów zatrutą strzałą czy podpalenia ich.
  • Badanie opcjonalnych grobowców - W trakcie kampanii natkniemy się na kilkanaście opuszczonych miejsc zawierających ukryte bogactwa oraz wiedzę, w tym także umiejętności, które Lara dzięki eksploracji tych miejsc może zdobyć szybciej niż wynikałoby to z normalnego trybu pozyskiwania kolejnych punktów doświadczenia. Grobowce, choć opcjonalne, warto plądrować, ale należy pamiętać, że nie do każdego z nich będziemy mieć dostęp z równolegle biegnącą ścieżką fabularną. Niektóre z grobowców wymagają specyficznego ekwipunku, który Lara zdobywa dopiero w późniejszym etapie przygody. Po zdobyciu takich przedmiotów warto jednak wrócić się i spróbować przeczesać pominięty wcześniej grobowiec.
  • Odnajdywanie artefaktów, dokumentów, antycznych monet, fresków i monolitów - w trakcie rozgrywki co i rusz będziemy się natykać na kolejne dowody ingerencji minionych pokoleń w świat przedstawiony. Poszukiwania artefaktów to jedna z najważniejszych czynności w grze przynosząca nie tylko punkty doświadczenia, ale także stanowiąca ciekawe tło fabularne dla opowiadanej historii.
  • Wykonywanie misji pobocznych - W trakcie kampanii fabularnej Lara będzie mogła przyjmować także misje poboczne zlecane jej przez tubylców. Ich wykonywanie nie tylko przynosi punkty doświadczenia, ale czasem także ekwipunek bohaterki powiększy się o jakiś przydatny przedmiot. W związku z tym warto odszukać zleceniodawców i starać się sukcesywnie wypełniać stawiane przez nich warunki.
  • Polowanie i oprawianie zwierząt - W grze nie brakuje najróżniejszych zwierząt: od wiewiórki i zajęcy, aż po groźne niedźwiedzie. Zwierzęta są ważnym elementem pozyskiwania surowców, a ich zabijanie przynosi Larze kolejne punkty doświadczenia.
  • Odnajdywanie surowców - Crafting w Rise of the Tomb Raider jest niezwykle istotny. Warto poświęcić trochę czasu i zaopatrywać się we wszystkie niezbędne surowce na bieżąco. Surowce pozyskujemy także z ciał pokonanych wrogów.