Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pozostałe | Osiągnięcia w Rise of the Tomb Raider Rise of the Tomb Raider poradnik, solucja

Pozostałe

Ambitnie

Opis: Przejdź dowolny grobowiec wyzwania

Jak zdobyć:

Aby odblokować to osiągnięcie musisz ukończyć dowolny grobowiec wyzwań. W całej grze jest 9 - po jednym znajdziesz w lokacjach Jaskinia Lodowcowa oraz Zaginione Miasto, 3 w Kompleksie Radzieckim oraz 4 w Geotermicznej Dolinie. Opis wszystkich grobowców znajdziesz w innych rozdziałach poradnika.

Angielski rodowód

Opis: Traf wroga w głowę strzałą z odległości większej niż 25 metrów

Jak zdobyć:

Osiągnięcie to powinieneś zdobyć w trakcie wykonywania zadań związanych z fabułą, gdyż przeciwników będziesz miał wtedy pod dostatkiem. Aby ułatwić sobie sprawę wyposaż się w umiejętności pozwalające na wydajniejsze korzystanie z łuku - pomogą tutaj Zabójcze oko, czy Intuicja strzelecka, dzięki czemu trafienie w głowę przeciwnika nie sprawi kłopotów. Pamiętaj tylko o ustawieniu się jak najdalej od przeciwnika.

Brawo

Opis: W trybie Atak na wynik ukończ wszystkie poziomy co najmniej z wynikiem brązowym

Jak zdobyć:

W trybie Atak na wynik musisz zdobyć określoną ilość punktów na każdy wynik - brązowy, srebrny czy złoty. Na osiągnięty rezultat składają się takie czynniki, jak szybkość ukończenia poziomu, zdobyte za zabójstwa punkty, uniknięcie obrażeń, czy bonus płynący z dodanych kart. Aby zdobyć wynik brązowy nie musisz się zbytnio natrudzić - dobrze jest wybrać poziom trudności Weteran, bądź wyższy, gdyż skutkuje to wyższym mnożnikiem za zabójstwa w przypadku serii zabójstw. Postaraj się przejść poziom jak najszybciej, dla dodatkowych punktów (odliczanie u góry ekranu), zabijaj przeciwników po cichu, kontynuując serię oraz zbieraj ogniki, które ową serię podtrzymują. Dodatkowo możesz utrudnić sobie rozgrywkę, dodając karty osłabiające Larę bądź wzmacniające przeciwników, dzięki czemu po ukończeniu etapu Twój wynik punktowy zostanie odpowiednio zwiększony. Jeżeli chcesz zdobyć wszystkie osiągnięcia musisz w każdym powtarzanym poziomie zdobyć wynik złoty, aby odblokować osiągnięcie Złote dziecko.

Broń to podstawa

Opis: W pełni ulepsz jedną broń

Jak zdobyć:

W trakcie gry możesz ulepszać kilka rodzajów broni, korzystając z ognisk pełniących rolę obozów. Do każdego ulepszenia potrzebne są materiały znajdowane podczas rozgrywki oraz, szczególnie do bardziej zaawansowanych ulepszeń, części znajdowane w skrzyniach lub zakupione w sklepie. Z tego powodu ulepszenie wszystkich broni to zajęcie bardzo czasochłonne, lepiej skupić się na inwestowaniu w ten rodzaj oręża, którym posługujesz się najczęściej. Do odblokowania osiągnięcia wlicza się także ulepszenie czekana, które z racji niewielkiej liczby modyfikacji jest najłatwiejsze do zrobienia.

Bystrooka

Opis: Wykop 40 zestawów surwiwalowych

Jak zdobyć:

Zestawy surwiwalowe to jeden z rodzaju przedmiotów kolekcjonerskich. Ich położenie odkryjesz po znalezieniu w danej lokacji Torby badacza (lokalizacja wszystkich zestawów zaznaczona została również na mapach będących częścią tego poradnika). Możliwe jest także odnalezienie zestawów bez tego, wypatruj błyszczących miejsc na ziemi, wskazujących zakopany zestaw.

Cena prawdy

Opis: Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności

Jak zdobyć:

Do odblokowania achievementu wystarczy ukończyć główny wątek fabularny, na dowolnym poziomie trudności. Jeżeli szukasz wyzwania i chcesz jednocześnie zdobyć inne osiągnięcie wybierz największy poziom trudności - ukończenie gry odblokuje wtedy również osiągnięcie "Mistrzyni surwiwalu".

Czy to było konieczne?

Opis: Zabij dowolne zwierzę ładunkiem wybuchowym

Jak zdobyć:

Znajdź dowolne zwierzę (np. sporo królików znajdziesz w pierwszym odwiedzanym obozie w Geotermicznej Dolinie) i zabij je za pomocą granatu bądź wybuchowej strzały.

Elokwencja

Opis: Uzyskaj maksymalną biegłość w jednym języku

Jak zdobyć:

W trakcie rozgrywki Lara może nauczyć się trzech języków - greckiego, rosyjskiego oraz mongolskiego. Aby odblokować osiągnięcie znajomość jednego z nich musi osiągnąć maksymalny poziom - kolejno poziom siódmy, trzeci oraz drugi. Nauka języków odbywa się poprzez znajdowanie fresków oraz niektórych dokumentów i artefaktów.

Głosy z przeszłości

Opis: Zbierz 75% z wszystkich obiektów, którym towarzyszy narracja (artefakty, freski i dokumenty)

Jak zdobyć:

Przedmioty kolekcjonerskie znajdziesz w każdej lokacji. Do odblokowania osiągnięcia musisz znaleźć 3/4 z całości, na owy procent składają się wszystkie z wymienionych przedmiotów. Dokładna lokalizacja znajduje się w osobnym rozdziale tego poradnika.

Gra w nogę

Opis: Zabij 10 wrogów strzałami w nogę

Jak zdobyć:

Osiągnięcie to bez większych problemów zdobędziesz w trakcie trwania fabuły. Jeżeli jednak tak się nie stanie odnajdź dowolną grupę przeciwników i skup się na ostrzeliwaniu ich dolnych kończyn.

Jednostronna rozmowa

Opis: Wyeliminuj wroga zabójstwem po cichu, gdy ten będzie w trakcie rozmowy

Jak zdobyć:

Kolejne osiągnięcie, które odblokowuje się samo. Do jego wykonania wystarczy zajść od tyłu rozmawiającego przeciwnika i wykonać atak wręcz (egzekucję). Do grupy rozmawiających wrogów wliczają się także pojedynczy żołnierze rozmawiający przez krótkofalówkę, których na swojej drodze napotkasz co najmniej kilku.

Kłopoty to jej specjalność

Opis: Ukończ 5 wyzwań

Jak zdobyć:

Do zaliczenia tego osiągnięcia musisz ukończyć pięć dowolnych wyzwań, które znajdziesz w kilku lokacjach. Aby dowiedzieć się o wyzwaniu możesz podglądnąć mapę i sprawdzić, czego owe wyzwanie dotyczy. Punkty, w których możesz wykonać wyzwanie nie są zaznaczone na mapie w grze (oprócz pierwszego, który odkryjesz) - ich dokładny opis znajdziesz w niniejszym poradniku. Warto wykonywać wyzwania podczas pierwszych odwiedzin w danej lokacji, aby potem niepotrzebnie nie tracić czasu na powrót.

Mania samodoskonalenia

Opis: Kup wszystkie umiejętności w jednej kategorii

Jak zdobyć:

Wraz z postępami w rozgrywce będziesz zdobywał punkty umiejętności, które możesz wykorzystać podczas przebywania w obozie, aby nabyć nowe zdolności. Do zaliczenia osiągnięcia niezbędne jest rozwinięcie przynajmniej jednego drzewka na maksymalny poziom. Aby przyśpieszyć znacząco uczenie się dobrze jest zaopatrzyć się na jak najwcześniejszym etapie gry w umiejętność Skuteczna nauka.

Mistrzyni rękodzieła

Opis: Wykonaj po 25 strzał specjalnych każdego typu (zapalające, wybuchowe, zatrute)

Jak zdobyć:

Osiągnięcie to powinieneś odblokować naturalnie podczas rozgrywki. Lara może, jeżeli posiadasz odpowiednie surowce, tworzyć, oprócz zwykłych, specjalne strzały. Warto korzystać z tej możliwości, choćby dlatego, że używanie tego typu pocisków może znacznie ułatwić rozgrywkę. Jeżeli nie zdobyłeś osiągnięcia w trakcie przechodzenia fabuły wystarczy zdobyć odpowiednie materiały i wytworzyć parę strzał, a następnie opróżnić kołczan, robiąc miejsce na kolejne.

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie