Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odnajdź klucz uniwersalny | Opis przejścia Rise of the Tomb Raider Więzy Krwi Rise of the Tomb Raider poradnik, solucja

Odnajdź klucz uniwersalny

Po wejściu do biblioteki przez tajne przejście znajdziesz się w bardzo dużym pomieszczeniu, w którym pochowane są liczne przedmioty. Warto więc rozpocząć zwiedzanie biblioteki od prawej strony i systematycznie przechodzić w lewo, żeby niczego nie pominąć.

Znajdź w Bibliotece kombinację do sejfu

Biblioteka jest dość duża, warto więc zwiedzać ją systematycznie. - Odnajdź klucz uniwersalny | Opis przejścia Rise of the Tomb Raider Więzy Krwi - Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry
Biblioteka jest dość duża, warto więc zwiedzać ją systematycznie.

Zacznij od ściany po Twojej prawej stronie - stoi tam zbroja sir Reginalda. Następnie aktywuj gramofon na lewo od Ciebie - odtworzy muzykę znajomą dla fanów poprzednich części. Kolejny przedmiot, dziennik Amelii, leży na wózku stojącym na środku przejścia. Obok kominka stoi stolik, a na nim leży audiolog Lorda Crofta. Następnie podejdź do dużego biurka stojącego pod oknem naprzeciwko paleniska - tam jest poszukiwany przez Ciebie dziennik zawierający wskazówkę dotyczącą kodu do sejfu. Zanim ruszysz dalej zauważ, że pod podniesionym właśnie dokumentem znajduje się skrzynka zwierająca ważny przedmiot - zapalniczkę. Będzie niedługo potrzebny.

Po podniesieniu przedmiotu podejdź do rogu biura, gdzie leży kolejne nagranie Lorda Crofta. Za biurkiem, na parapecie pod oknem, leży stary rysunek z dzieciństwa Lary. Teraz podejdź do kanapy na środku pomieszczenia. Stoi za nim ława, na której leży kolejny plik dokumentów. Bezpośrednio za Tobą znajduje się mniejsze biurko, a na nim kolejny przedmiot. Ponownie nie odchodź od razu od biurka, gdyż pod właśnie podniesionym dokumentem znajduje się kolejny.

Drabinę będzie trzeba przesunąć dwukrotnie. Na szczęście możesz bezpiecznie skakać. - Odnajdź klucz uniwersalny | Opis przejścia Rise of the Tomb Raider Więzy Krwi - Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry
Drabinę będzie trzeba przesunąć dwukrotnie. Na szczęście możesz bezpiecznie skakać.

Czas wejść na piętro biblioteki. Na lewo od Ciebie znajduje się drabina. Wejdź po niej na górę, a na końcu krótkiego przejścia zobaczysz zdjęcie leżące na półce z książkami. Wróć na dół i cofnij się do biurka pod oknem, a między półkami z książkami zobaczysz przesuwaną drabinę. Podejdź do niej i przeciągnij na drugi koniec szyny, aż zobaczysz, że droga na górę nie jest niczym zablokowana. Wejdź na górę i przesuń wózek z kartonami w swoją stronę, żeby odblokować drugą przerwę w poręczy. Zejdź na dół i ponownie przeciągnij drabinę na drugi koniec szyny - tak jak była na początku. W ten sposób odblokowujesz sobie dostęp do całego piętra biblioteki. Wespnij się na górę i przejdź na koniec niedługiego korytarza. Na znajdującej się tam skrzyni znajdziesz kolejny ważny przedmiot - mapę, na której widać tylko rysunek klucza. Skrzynia niestety jest zamknięta.

Rozpalenie ognia w kominku pozwoli Ci odczytać ukrytą mapę. - Odnajdź klucz uniwersalny | Opis przejścia Rise of the Tomb Raider Więzy Krwi - Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry
Rozpalenie ognia w kominku pozwoli Ci odczytać ukrytą mapę.

Wróć na dół biblioteki (możesz bezpiecznie zeskoczyć) i podejdź do kominka. Przy pomocy wcześniej znalezionej zapalniczki rozpal ogień. Następnie korzystając z źródła ciepła uwidocznij atrament sympatyczny na znalezionej przed chwilą mapie. Pokaże Ci ona gdzie został ukryty klucz.

Znajdź ukryty w bibliotece klucz

Pod meblem schowana jest skrzynka z kluczem uniwersalnym. - Odnajdź klucz uniwersalny | Opis przejścia Rise of the Tomb Raider Więzy Krwi - Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry
Pod meblem schowana jest skrzynka z kluczem uniwersalnym.

Po obejrzeniu mapy, położenie klucza zostanie oznaczone i będziesz mógł je zobaczyć korzystając z instynktu przetrwania. Obejrzyj się za siebie i podejdź do niskiej szafki stojącej obok półki z książkami. Podejdź do niej od tyłu i przesuń ją, żeby odblokować kryjówkę klucza uniwersalnego. Od teraz będziesz mógł otwierać skrzynie i przejścia, które wcześniej były niedostępne. Wróć na piętro biblioteki i otwórz skrzynię, na której leżała mapa - znajdziesz tam kolejny relikt, będący także drugą wskazówką dotyczącą kombinacji do szyfru.