Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Tomb Raider: Kategoria Łowca - polowanie, szukania przedmiotów Rise of the Tomb Raider poradnik, solucja

Kategoria Łowca - umiejętności polowania i szukania przedmiotów

NAZWA UMIEJĘTNOŚCI

DZIAŁANIE UMIEJĘTNOŚCI

KOMENTARZ

ODZYSKIWANIE STRZAŁ

Możliwość odzyskiwania strzał z ciał wrogów zastrzelonych z łuku.

Bardzo przydatna umiejętność, którą docenisz przede wszystkim w dalszej części gry.

KONTROLA ODDECHU

Wydłużenie czasu precyzyjnego celowania z napiętego łuku.

W ogniu walki nie warto zbyt długo wystawiać się na strzał, a przechodząc przygodę skrycie będzie i tak dość czasu na celowanie. W związku z tym można tę umiejętność sobie darować.

ZBIERACZ

Zwiększenie liczby amunicji przy ciałach wrogów.

Bardzo przydatna umiejętność, warto poznać ją choćby na początku gry.

INSTYNKT ŁOWCY

Zwierzęta świecą w trybie instynktu przetrwania. Większe zwierzęta zostawiają ślady i plamy krwi ułatwiające ich śledzenie.

Mało przydatna umiejętność, choć w pewnym momencie zaczniesz spotykać trudne do wytropienia i zabicia drapieżniki. Mimo wszystko można poradzić sobie bez niej.

MISTRZOWSKA ZNAJOMOŚĆ TERENU

Wykrywanie i wskazywanie położenia znajdujących się w pobliżu egzotycznych zwierząt przy użyciu instynktu przetrwania.

Również mało przydatna umiejętność. Ewentualnie warto w nią zainteresować już po tym jak ukończymy główny wątek fabularny.

PODWÓJNY STRZAŁ

Równoczesne wystrzelenie dwóch strzał w kierunku dwóch niezależnych namierzonych celów możliwe po przybliżeniu widoku przy w pełni napiętym łuku.

Przydatna zdolność, pozwalająca na szybką eliminację małych grup wrogów. Warto ją poznać, aby później móc odblokować POTRÓJNY STRZAŁ.

NERWY ZE STALI

Znaczące wydłużenie czasu precyzyjnego celowania przy pełnym doładowaniu strzały.

Tę umiejętność można sobie darować. Chyba, że ktoś słabo radzi sobie z precyzyjnym celowaniem za pomocą pada. Wtedy taka umiejętność stanowi znaczną pomoc w zabawie.

ZABÓJCZE OKO

Po udanym wycelowaniu w głowę wroga pojawi się informujący o tym wskaźnik.

Zbędny dodatek, przecież i tak widzimy, w którą część ciała celujemy.

FINEZJA

Możliwość zdobycia dodatkowych punktów doświadczenia za serię śmiertelnych trafień w głowę, zabójstw po cichu lub ZABÓJCZYCH ATAKÓW Z GÓRY. Dłuższe serie powodują zwiększenie mnożnika.

Jeżeli zamierzamy bawić się w myśliwego eliminującego po cichu swoje ofiary, ta umiejętność jest nie do przeceniania i warto w nią zainwestować punkty tak szybko, jak to będzie możliwe.

POWRÓT DO NATURY

Zwiększenie ilości surowców pochodzenia naturalnego pozyskiwanych ze źródeł.

Przydatna umiejętność, szczególnie pod koniec gry, kiedy będziemy musieli zbierać większe ilości surowców.

SZTUKA PRZETRWANIA

Zwiększenie ilości surowców sztucznych pozyskiwanych ze źródeł.

To także bardzo przydatna umiejętność ułatwiająca nieco zabawę pod koniec gry.

PRADAWNE UMIEJĘTNOŚCI

Niezwłoczne wystrzelenie dwóch strzał jedna po drugiej. Nie można używać równocześnie z umiejętnością PODWÓJNY/POTRÓJNY STRZAŁ.

Umiejętność, którą warto poznać jeżeli często stajemy do otwartej walki. W przeciwnym wypadku można się bez niej obejść.

POTRÓJNY STRZAŁ

Równoczesne wystrzelenie trzech strzał w kierunku trzech niezależnych namierzonych celów możliwe po przybliżeniu widoku przy w pełni napiętym łuku.

Bardzo przydatna umiejętność, pozwalająca na eliminację małych grup przeciwników. Warto się nią zainteresować, jeżeli wcześniej poznaliśmy PODWÓJNY STRZAŁ.

INTUICJA STRZELECKA

Przy użyciu umiejętności POTRÓJNY STRZAŁ Lara automatycznie celuje w głowę zamiast korpusu.

Nieodzowny dodatek do POTRÓJNEGO STRZAŁU i przechodzenia gry w skryty sposób.

MISTRZ ŁUKU

Możliwość przeprowadzenia ataku kończącego łukiem z bliska i zwiększenie szans na znalezienie specjalnych strzał przy ciałach wrogów. Naciśnij przycisk odpowiedzialny za atak wręcz, aby wykończyć unieruchomionego przeciwnika.

Warto jest poznać tę umiejętność w przypadku jeżeli przechodzimy grę starając się uniknąć wykrycia i próbując powiększać mnożnik punktów inwestując wcześniej w umiejętność FINEZJA.

MISTRZ PISTOLETU

Pozwala wykonać atak kończący z bliska i zwiększa szanse na znalezienie pocisków grzybkujących przy ciałach wrogów. Naciśnij przycisk odpowiedzialny za atak wręcz, aby wykończyć unieruchomionego przeciwnika.

W trakcie ostrej wymiany ognia niezwykle przydatna umiejętność, o ile często posługujemy się pistoletami. Można zainwestować, ale chyba lepiej wybrać MISTZRA KARABINU lub MISTRZA STRZELBY.

MISTRZ KARABINU

Pozwala wykonać atak kończący karabinem z bliska i zwiększa szanse na znalezienie granatów przy ciałach wrogów. Naciśnij przycisk odpowiedzialny za atak wręcz, aby wykończyć unieruchomionego przeciwnika.

Jeżeli karabin jest naszą ulubioną bronią, warto poznać wszystkie tajniki jego używania. Z pewnością przydatna umiejętność.

MISTRZ STRZELBY

Pozwala wykonać atak kończący strzelbą z bliska i zwiększa szanse na znalezienie naboi zapalających przy ciałach wrogów. Naciśnij przycisk odpowiedzialny za atak wręcz, aby wykończyć unieruchomionego przeciwnika.

Ważna umiejętność jeżeli lubimy rozpłaszczać na ścianach przeciwników za pomocą strzelby. Potężna siła ognia w połączeniu z umiejętnościami zmniejszającymi obrażenia Lary na pewno ułatwi zabawę.