Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rise of the Tomb Raider: Skarby, sekrety i grobowce - lista Rise of the Tomb Raider poradnik, solucja

Skarby, sekrety i przedmiotów kolekcjonerskie w grobowcach: artefakty, dokumenty, freski, zestawy surwiwalowe i skrzynie w Rise of the Tomb Raider.

SKARBY I SEKRETY

Przeczesując lokacje korzystaj z instynktu Lary, który ułatwi znajdowanie przedmiotów. - Rise of the Tomb Raider: Skarby, sekrety i grobowce - lista - Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry
Przeczesując lokacje korzystaj z instynktu Lary, który ułatwi znajdowanie przedmiotów.

W Rise of the Tomb Raider na każdej mapie możesz sprawdzić jak wiele przedmiotów zebrałeś oraz jak wiele musisz jeszcze odnaleźć. Ich położenie jest nieznane, do czasu zdobycia odpowiedniej Mapy archiwisty, Torby badacza czy odczytania Monolitu (do tego potrzebna jest znajomość języka, podniesiesz ją poprzez czytanie dokumentów czy fresków). Ponadto dostęp do niektórych nie będzie możliwy od razu - w kilku przypadkach konieczne jest zdobycie konkretnego sprzętu (np. wytrych, strzały umożliwiające wspinaczkę). Odwiedzone miejsca pozostają oznaczone na mapie, dzięki czemu zawsze wiesz, który przedmiot już odszukałeś.

Sprawa wygląda nieco inaczej z wyzwaniami. Te mówią jedynie o tym, co musisz zrobić, nie podając konkretnej lokalizacji. Tylko pierwsze miejsce, w którym wykonałeś jeden z celów wyzwania, zostaje zaznaczony na mapie. W poradniku umieszczono lokalizację wszystkich punktów, które związane są z wyzwaniami.

Na mapie możesz czasami zauważyć punkty wystające poza jej kontury. Nie oznacza to błędnego zaznaczenia - w takim wypadku dany przedmiot znajduje się w jaskini, krypcie lub grobowcu. Jeżeli nie możesz też odnaleźć czegoś w miejscu, w którym powinno się znajdować, poszukaj wejścia do jaskini, przedmiot może leżeć na niższym/wyższym poziomie.

Rodzaje przedmiotów kolekcjonerskich

Freski to nie tylko starożytne malowidła. - Rise of the Tomb Raider: Skarby, sekrety i grobowce - lista - Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry
Freski to nie tylko starożytne malowidła.

Artefakty - znajdowane w niewielkich skrzyniach, możesz je otworzyć zawsze. Czasami artefakt trzeba poobracać, aby dowiedzieć się nowych informacji.

Dokument - otwarte księgi, zwoje. Podnoszą znajomość danego języka.

Freski - malowidła na ścianach, podnoszą znajomość języka.

Zestawy surwiwalowe - zakopane w ziemi skrzyneczki, ich położenie odkryjesz dzięki Torbie badacza. Możliwe jest także odnalezienie zestawów bez tego, wypatruj błyszczących miejsc na ziemi, wskazujących zakopany zestaw.

Skrzynie - zawierają części do broni (zwykłe skrzynie, czasami potrzebny do ich otwarcia będzie wytrych) lub starożytne monety, za które kupujesz nowy sprzęt i ulepszenia. Położenie skrzyń z monetami staje się widoczne po przeczytaniu Monolitu.

Grobowce

Jaskinia, która prowadzi do jednego z grobowców. - Rise of the Tomb Raider: Skarby, sekrety i grobowce - lista - Rise of the Tomb Raider - poradnik do gry
Jaskinia, która prowadzi do jednego z grobowców.

Wejścia do grobowców znajdują się zwykle w jaskiniach lub innych mniej dostępnych miejscach. Aby je odnaleźć wypatruj charakterystycznie oznakowanych ścieżek (po obu stronach "drogowskazy") oraz melodii, która wydawana jest, gdy tylko zbliżysz się do wejścia. W każdym grobowcu musisz rozwiązać pewną zagadkę, aby dostać się do księgi - nagrodą jest nauczenie się nowej umiejętności.